Зі змінами пір року змінюються й обставини на дорозі. З 20 до 26 вересня 2021 року чергові Патрульної поліції зафіксували на дорогах Києва 848 ДТП. 41 з них – з потерпілими. Минулого року кількість ДТП на дорогах України в січні-серпні року збільшилася на 3,6% за свідченням статистичних даних, опублікованих Патрульною поліцією України.
Представники найбільшого в Україні інтернет-магазину автозапчастин, Exist.ua поділилися експертними порадами для забезпечення безпеки на дорозі. Ось основні пункти, на які слід звернути увагу автомобілістам:
Через те, що сонце сідає раніше, водії частіше стикаються з необхідністю керувати машиною в темряві. Економія на фарах може коштувати життя – для того, щоб збільшити загальну видимість, необхідно їздити або з увімкненими денними ходовими вогнями, або з ближнім світлом. Вмикати фари краще на початку сутінок.
"Лампочки можуть перегоріти, тому краще придбати запасні. У багажнику може бути екстрений набір всіх ламп автомобіля – він коштує недорого", – кажуть в Exist.ua.
Діти, які прямують до школи, спортсмени на пробіжці – потребують уповільнення швидкостей. Неуважність призводить до необхідності маневрів або швидкого гальмування, що, у поєднанні з листям або ожеледдю може погано відобразитися на житті як водія, так і пішохода.
Мокра дорога, великі калюжі, опале листя погіршують зчеплення автомобіля з дорожнім покриттям. Чим більша калюжа й середня швидкість, тим вищий ризик аквапланування – погіршення або повної втрати зчеплення шин з дорогою. "Якщо протектор має висоту 2 мм, то потрібно придбати нові літні шини або залишити старі й бути максимально уважним на дорозі", – коментує Exist.ua.
Хоча українські правила дорожнього руху не зобов'язують водіїв переходити на зимові шини, експерти радять змінювати літні покришки на зимові, коли прогнозована середньодобова температура стає нижчою за 8℃.
Exist.ua додають, що завчасна заміна шин також може призвести до небезпеки: коли температура вище 10℃, гальмівний шлях автомобіля на зимових шинах значно довший, ніж на літніх.
Восени та взимку збільшується навантаження на електрику: акумулятор використовують для склоочисників, пічки й підігріву салону.
"Пікове навантаження настає взимку – саме тоді акумулятори найчастіше виходять з ладу. Якщо восени ви помітили проблеми з зарядкою або будь-які інші несправності, варто налагодити систему одразу, щоб зберегти нерви, гроші та життя" – зазначають представники інтернет-магазину, з мережею 35 офісів по Україні. "Ми радимо обирати товари від оригінальних постачальників, або товари-аналоги, створені на сертифікованих виробництвах. Спроби зекономити на безпеці автомобіля можуть закінчитися ще більшими витратами. Завдяки тому, що з 2008 року через нас пройшло близько 500 тисяч клієнтів ми можемо ствердити, що наші поради — побудовані виключно на досвіді та живих "кейсах", тому не варто нехтувати поганою погодою".
Через часті дощі та сніг на лобовому склі накопичується більше бруду. Тому варто заздалегідь придбати гідрофобне покриття для скла і перевірити стан склоочисників – розпатлані щітки краще замінити.
Водіям таксі важливо дотримуватися карантинних заходів: дезінфікувати салон після кожного клієнта, пам'ятати про маски.
Найголовніше, що можна зробити, щоб підготуватися до осінніх та зимових доріг – залишатися уважним і сконцентрованим. Не відволікайте себе телефоном, їжею, курінням, розмовами тощо. Відповідальність за ваше життя та здоров'я несете лише ви.
Редакція "Рубрики" бажає кожному водію пильності на дорозі, низьких цін на пальне, а також безпечного дорожнього руху!
Фото Unsplash
“Рубрика” поспілкувалася з організацією, що надає комплексну підтримку родинам, зокрема дає можливість лишити дитину в… Читати більше
Dive into the world of Ukrainian art! Discover its diversity and beauty through our list… Читати більше
Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.