Як отримати "Картку киянина", у чому різниця з Транспортною карткою, коли метро таки подорожчає і як можна буде економити по 8 гривень з кожної поїздки, — розбиралася "Рубрика".
В жовтні киян налякали тим, що проїзд в метро коштуватиме 20 гривень. І хоча мер Києва Кличко запевнив, що вартість проїзду не підвищиться принаймні до весни 2022, новини про те, що проїзд має коштувати дорожче, знов з'явилися в грудні. Так, на запит видання "Мінтранс", підприємство "Київський метрополітен" відповіло, що вже заклало в проєкт фінплану 2022 року ціну 21,96 гривень. У метрополітені зазначили, що за такого тарифу вони виходитимуть лише "в нуль", але не отримуватимуть додаткового прибутку.
Таким чином, вартість поїздки може зрости більше ніж удвічі, тож настав час замислитись про те, як зекономити на поїздках у громадському транспорті.
У КМДА киянам пропонують отримати "Картку киянина" — банківську картку Ощадбанку для розрахунків, на яку поступатимуть пільги, доплати, допомоги, компенсації. А ще картка дозволяє отримувати знижки, і її можна використовувати як документ, що ідентифікує вас як пільговика. Тобто одночасно картка є і банковою, і пільговою, і навіть транспортною.
"Картка киянина" допомагає зекономити на проїзді у громадському транспорті. Після новини про підвищення тарифів це особливо актуально. З "Карткою киянина" проїзд міг би коштувати не 20, а 12 гривень. Поки ціна на проїзд в метро складає 8 гривень, зараз із "Карткою киянина" ви можете їздити за 6,5 гривень за поїздку.
До того ж, картку не обов'язково носити з собою (так з'являється ризик загубити її, а за повторний випуск доведеться платити, навіть якщо ви — пільговик та спочатку отримали її безкоштовно). Так, ви можете прив'язати її до електронного гаманця телефону, оплачувати поїздки та сканувати її в метро та наземному транспорті.
Можливість їздити в метро "зі знижкою" дає не лише "Картка киянина", а система, яку пропонує Київський метрополітен. Ціна залежить від кількості придбаних поїздок, які, в тому числі, можна придбати із "Карткою киянина". Вона є носієм електронного квитка та надає її утримувачу право проїзду в муніципальному наземному та підземному транспорті м. Києва:
Придбати поїздки на "Картку киянина" можна на сайті ГІОЦ, у касах метро та в терміналах. У мобільному застосунку "Київ Цифровий" поповнити картку для нових поїздок не вдасться.
– запис дитини до дитячого садочка на сайті. Надає перевагу в електронній черзі та забезпечує фінансування вартості утримання дитини в садочку за рахунок бюджету міста;
– оплата комунальних платежів в «Ощад 24/7» та на сайті ГІОЦ (КП "Головний інформаційно-обчислювальний центр") і через ЦКС (Центр комунального сервісу);
– можливість проголосувати за петиції та Громадський бюджет;
– можливість придбання "соціального хліба" зі знижкою від 20 до 70% в залежності від категорії пільговика. В кіосках продажу соціальних сортів хліба ПАТ "Київхліб" встановлено єдиний режим роботи з продажу соціального хліба — з 8:00 до 20:00 щодня, завезення продукції – тричі на день (о 8:00 год., 13:00 год., 16:00 год.);
– в торговельних мережах ПП «БІЛЛА-Україна» (23 супермаркети), ПП «Торговий дім «Вест лайн» (3 супермаркети), ПрАТ «Фуршет» (22 супермаркети), ТОВ «Новус Україна» (23 супермаркети) – надають знижки 3-7%;
– у театрі та музеї встановлені спеціальні ціни або визначені дні безкоштовного відвідування для утримувачів "Картки киянина". Знижка — від 5 до 50% від вартості квитків, реалізація квитків за пільговою ціною;
– можливість знижки на відвідування зоопарку до 50% від вартості квитка;
– реалізація утримувачам "Картки киянина" вітчизняних лікарських засобів (210 найменувань);
– реалізація утримувачам "Картки киянина" всіх лікарських засобів за спеціальними цінами.
Отримати "Картку киянина" можна, звернувшись у відділення Ощадбанку. Ви можете отримати картку, якщо ви:
Для пільговиків це безкоштовно, для інших категорій населення користування карткою обійдеться у 120 гривень на рік, які потрібно буде сплатити банку після першого року користування.
При собі потрібно мати:
Головним недоліком "Картки киянина" користувачі вважають те, що її можливо отримати тільки в одному банку, який по мірі користування карткою підключає інші, платні послуги, наприклад, СМС-сповіщення за 7 гривень. Про це користувачі зазначають під дописом на сторінці "Картки киянина" у Facebook.
У деяких випадках картка не працює в наземному транспорті. Що робити в такому разі, поки що невідомо.
Ще один спосіб дешевше їздити громадським транспортом — користуватись Транспортною карткою "Київ Цифровий". Транспортна картка теж дозволяє купувати поїздки на метро дешевше — за рахунок їхньої кількості. Придбати від 1 до 9 поїздок обійдеться у стандартні 8 грн, а от від 10 до 19 поїздок — уже у 7,70, а придбання 50 поїздок дозволить знизити вартість однієї поїздки до 6,50 грн.
Із Транспортною краткою ви не отримаєте функціоналу "Картки киянина", проте уникнете додаткового ланцюга у взаємодії — Ощадбанку.
Придбати Транспортну картку Ви можете:
Поповнити Транспортну картку або придбати разовий QR-квиток Ви можете:
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше
Вибір різдвяних і новорічних подарунків — це можливість не лише порадувати близьких, а й підтримати… Читати більше
Війна змусила шість мільйонів українців виїхати з України за кордон, а ще стільки ж стали… Читати більше
Unwrap the joy of Ukrainian Christmas with Rubryka! Embrace traditions, enjoy festive foods, and create… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.