Сільськогосподарські землі можуть поглинати великі обсяги вуглецю, однак наразі вони є одним із головних джерел викидів парникових газів.
Насичення вуглецем — практики для створення позитивного балансу між надходженнями та втратами вуглецю з ґрунту.
Сільськогосподарські землі можуть поглинати великі обсяги вуглецю, однак наразі вони є одним із головних джерел викидів парникових газів. Століття інтенсивного ведення сільського господарства в Україні призвело до втрати гумусу та інтенсивних процесів ерозії земель. До 50% сільськогосподарських ґрунтів країни піддані ерозії, тобто ці ґрунти втратили від 10 до 70% запасів органічного вуглецю. Це загрожує здатності ґрунтів виконувати свої функції, від яких ми всі залежимо: ріст рослин, утримання та очищення води, регуляція клімату, циркуляція речовин та утримання життя. Однак за певних наших зусиль ці деградовані ґрунти можуть знову стати "резервуарами" для секвестрації органічного вуглецю з атмосфери та допомогти нам вирішити проблеми, пов'язані зі зміною клімату.
У сільськогосподарських ландшафтах основним джерелом надходження вуглецю є уловлення CO2 рослинами з атмосфери в процесі фотосинтезу та внесення органічних добрив. Основні шляхи втрат — це дихання рослин, дихання ґрунту, винос вуглецю із врожаєм та ґрунтом в результаті ерозійних процесів. Найбільший потенціал мають глинисті ґрунти та ґрунти з низьким поточним вмістом гумусу.
Джерело: WWF
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.