Близько 08:20 18 січня у Броварах Київської області упав вертоліт Державної служби з надзвичайних ситуацій біля дитячого садочка. На борту було керівництво Міністерства внутрішніх справ України: міністр Денис Монастирський, перший заступник міністра Євгеній Єнін та державний секретар Юрій Лубкович.
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в етері телемарафону наголосив, що про причини авіакатастрофи у Броварах говорити рано. В уряді доручили негайно створити спеціальну групу для детального розслідування всіх обставин трагедії.
Президент Володимир Зеленський доручив СБУ, Нацполіції та іншим органам зʼясувати всі обставини аварії вертольота у Броварах. Наразі в СБУ розглядають три версії:
Заступник керівника Офісу президента України Кирило Тимошенко розповів журналістам, що керівництво МВС летіло на вертольоті у відрядження до «однієї з гарячих точок». А глава поліції Харківщини Володимир Тимошко повідомив, що 18 січня мав зустрітися з керівництвом МВС.
Голова ОВА Олексій Кулеба зазначив, що під час інциденту в садку перебували діти та співробітники закладу.
Станом на 15:45 надзвичайники оприлюднили такі дані щодо постраждалих: усього загинули 14 людей, зокрема одна дитина. Також постраждали 25 людей, з них 11 дітей.
Міський голова Броварів Ігор Сапожко повідомляв, що в опіковий центр перевезли 8 людей, зокрема 4 дитини. 16 людей зараз перебувають у міській лікарні, зокрема 6 дітей.
За даними Сапожка, постраждалі перебувають у травматологічному, хірургічному відділеннях, а одна вагітна жінка — в гінекологічному.
Люди цілий день мовчки приносять квіти й іграшки і кладуть їх біля стрічок, якими правоохоронці та військові обгородили декілька дворів довкола місця трагедії.
Фотокореспондент "Рубрики" побував на місці трагедії:
Речник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат в ефірі загальнонаціонального телемарафону розповів, скільки часу може зайняти розслідування причин аварії.
"Небо помилок не пробачає, як кажуть льотчики, але про причини говорити зарано, тому що є кілька факторів, які можуть впливати і через які може статися катастрофа. Комісія буде розслідувати, і це не буде за 1-2 дні, тому що дослідити катастрофу певний час має зайняти. Буде створена державну комісію, в яку увійдуть авіаційні фахівці і дослідять причини, що саме відбулося, які фактори впливали на те, що вертоліт, на жаль, впав. Треба вивчити, що саме відбулося, радіообмін, технічний стан вертольота. Це як мінімум кілька тижнів буде тривати. Технічне дослідження займає певний час", – зауважив Ігнат.
Речник Повітряних сил також розповів, що відбулось падіння гелікоптера ЕС225 Super Puma, які передавали Україні французькі партнери. Ці гелікоптери іноземного виробництва були призначені для ДСНС і МВС, займались різними спеціальними завданнями.
Він родом із Хмельницького. Міністерство внутрішніх справ Денис очолив із липня 2021 року, перейшовши з посади голови правоохоронного комітету Верховної Ради.
Свою трудову діяльність він почав із посади юрисконсульта на «Хмельницькому заводі ковальсько-пресового устаткування «Пригма-Пресс». Потім працював помічником-консультантом народного депутата, до 2016 року викладав у Хмельницькому університеті управління та права й очолював відділ з питань законотворчості та наукових експертиз.
Під час реструктуризації органів прокуратури у 2015-2016 роках Монастирський брав участь в обранні керівного складу місцевих прокуратур, формуванні Державного бюро розслідувань.
Із 2019 до 2021 року Денис працював народним депутатом від партії «Слуга Народу». Після того як Арсен Аваков залишив посаду голови МВС, кандидатуру Монастирського на цю посаду запропонували саме у «Слузі Народу», через що виникали побоювання про контроль Офісу президента над МВС.
У 42-річного загиблого міністра залишилися дружина Жанна Монастирська та двоє синів.
Він родом із Дніпра, здобув освіту в Національній академії Служби безпеки України та Українському державному університеті фінансів та міжнародної торгівлі.
Упродовж 2005-2016 років Єнін працював на різних посадах у дипломатичній службі: посольствах України в Молдові та Італії, відділах МЗС країн Південно-Східної Азії та Океанії, Далекого Сходу, Південної Європи, Балкан та Південного Кавказу та навіть Сектору з питань придністровського врегулювання МЗС.
2016 року Єнін став заступником генпрокурора України, але звільнився 2019-го. Вже наступного року він отримав посаду заступника міністра закордонних справ України, а ще за рік — першого заступника глави МВС.
Загалом Єнін пропрацював на державній службі 23 роки. Має орден «За мужність» ІІІ ступеня та орден «За заслуги» ІІІ ступеня. Одружений, має двох дітей.
Про державного секретаря МВС відомо не багато. Він народився 31 травня 1989 року в місті Тернопіль, закінчив Тернопільський національний економічний університет за спеціальністю «менеджмент зовнішньоекономічної діяльності».
Протягом 10 років Лубкович обіймав посади державної служби: на керівних посадах в обласній державній адміністрації, Секретаріаті Кабінету Міністрів України та Апараті Верховної Ради України.
Юрій проходив спеціальні навчальні курси державних управлінців у Секретаріаті уряду Канади та Наньянському технологічному університеті Сінгапуру.
Державним секретарем Міністерства внутрішніх справ України його призначили 2021 року.
Міністерство внутрішніх справ опублікувало перелік інших шести службовців силових органів, які загинули 18 січня:
– заступниця керівника Патронатної служби МВС Тетяна Шутяк
начальник управління забезпечення захисту Департаменту внутрішньої безпеки НПУ підполковник поліції Михайло Павлушко
– провідний інспектор Департаменту комунікації МВС Микола Анацький
– командир повітряного судна – інструктор авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Олександр Василенко
– пілот авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах Костянтин Коваленко
– бортовий механік авіаційної ескадрильї спеціального призначення на вертольотах прапорщик служби цивільного захисту Іван Касьянов
30-річний Руслан Гілязов народився на Полтавщині, у місті Лубни. Життя складалось, як у всіх: закінчив… Читати більше
“Близькі” — це проєкт, де рідні військових і ветеранів та вони самі можуть опанувати нову… Читати більше
Тисячі українців, як військових, так і цивільних, приносять додому гільзи, патрони, гранати, частини снарядів і… Читати більше
Рішення для розбудови комьюніті, комфортних міст, українського підприємництва та інклюзивності суспільства. Читати більше
“Рубрика” відвідала берег Каховського водосховища та дізналась, як змінилось життя Кушугумської громади після російського теракту… Читати більше
Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п’єси, а потім поставити її на сцені —… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.