Інформаційна навантаженість, складні стосунки з колегами чи рідими, постійна зайнятість щодня забирають життєву енергію та натхнення рухатись вперед. До того ж нестабільність сьогодення викликає хвилювання за теперішнє і майбутнє, що виснажує ментальне здоров'я. Але варто прийняти ще й такий факт: наш внутрішній світ та гармонія в ньому залежить від нас самих. То що робити та як діяти, щоб налаштуватися на позитивні зміни?
Незалежно від того, новий рік це, перший день місяця чи черговий понеділок, відновлювати свій життєвий баланс варто завжди, коли відчуваєте таку потребу. Основні секрети — визначення пріоритетності справ, фізична активність, вміння приймати обставини та віра у свої сили. Пропонуємо добірку книг для перезавантаження.
Знову понеділок, а у вас бракує сил піднятися з ліжка та робити справи? Або, можливо, здається, що ви викладаєтесь на повну, а ефективності мало? Справ так багато, що не вистачає дня на те, щоб усе владнати? Про все це в книзі "Без зусиль" від автора Ґреґа Маккеона, який зіткнувся з повним виснаженням і знайшов способи змінити своє життя на краще. Ключовою підказкою в книжці є те, як зробити складне простішим, а важке — легшим.
"Пам'ятайте: зосереджуючись на тому, чого не вистачає, ви втрачаєте те, що маєте. Зосереджуючись на тому, що маєте, отримуєте те, чого не вистачає".
Люди протягом еволюції вижили зокрема й тому, що їм було приємно займатися фізичною активністю. У давні часи виживав той, хто рухався і добував собі їжу. Життя сьогодні потребує менше руху, а отже ми втрачаємо ту ейфорію. Задоволення від активного життя здатне поліпшити настрій та покращити спілкування, варто лише звернути увагу на свій розпорядок дня та додати фізичні вправи. Психологиня і тренерка Келлі Макґоніґал розповідає, як рух змінює настрій, а тренування приводять до фізичних та емоційних змін.
"Наша здатність переживати ейфорію від фізичних вправ пов'язана з життям наших давніх предків — мисливців, добувачів, збирачів. Нейрохімічний стан, коли біг дає задоволення, колись міг слугувати винагородою для перших людей, що полювали й займались збиральництвом".
А хочете повірити в чудеса? З Гелом Елродом це можливо, оскільки життя змусило його бути наполегливим і досягати нереального. Він встав на ноги після тяжкої аварії, поборов рак, хоча шанси були мізерні. Гел Елрод як ніхто знає, як протистояти обставинам та відновлюватись. Крім перенесення тяжких ударів долі він побудував бізнес, оговтався від фінансової кризи та ділиться своєю чудо-формулою успіху. Для цього варто змінити мислення, відмовитись від звичного ритму, визначити найважливіше і братися за все поступово.
"Майже кожне велике досягнення починається з того, що людина вірить, що може докласти зусиль для цього звершення, а також у те, що вона заслуговує на цей успіх. Такий егоїзм корисний і необхідний, щоб створювати реальні, фактичні дива. Він підсилює нашу віру у власний потенціал і наше вміння бачити його".
Бестселер New York Times, вартий вашої уваги. Часто причиною спустошеності є втома і складні відносини з оточуючими, що в результаті викликає необхідність перезавантажитись. Тож, щоб краще сприймати поведінку всіх навколо, Роберт Сапольські розкриває поведінку людей з боку нейронауки. Чому "підрізаний" водій проживає пасивну агресію? Чому підлітки тікають з дому та чим вони керуються? Що таке моральність і правильні вчинки? Автор розкриває типи поведінки та імпульси, що за ними стоять.
"Перед нами стоїть непросте завдання — спробувати збагнути віртуозність, з якою ми, люди, шкодимо одне одному чи піклуємося одне про одного, а також зрозуміти, наскільки глибоко взаємопов'язаною може бути біологія обох цих проявів".
Мотиваційна книга про секрет скандинавського благополуччя. Більдунґом скандинави називають всебічний і гармонійний розвиток особистості й суспільства. Те, що раніше було недосяжне для північних держав, сьогодні є світовим прикладом для наслідування. У наші часи в нордичних державах високий рівень життя, якісна медицина, безкоштовна освіта та щасливі люди. Коли людина відчуває гармонію, свободу, впевненість, життя наповнюється сенсом. Тож з цією книгою точно є чому повчитися для власного розвитку і змін на краще.
"Якщо більдунґ — це ментальна, духовна та моральна глибина і прагнення, то загальний більдунґ — база знань. Саме широкий загальний більдунґ допомагає нам розпізнавати фейкові новини й помічати брехню".
Даруємо читачам "Рубрики" книжки з добірки — для цього треба взяти участь у розіграші на сторінці "Рубрики" в Facebook, допис тут
“Рубрика” поговорила з ендокринологинями, щоб дізнатися, як працює щитоподібна залоза, що спричиняє її захворювання і… Читати більше
“Рубрика” розповідає історію ініціативи з Маріуполя, яка рятує “пташки” українських військових, чим економить сотні тисяч… Читати більше
Робота саперів та демінерів довгий час залишатиметься актуальною для України. Вони очищають поля для фермерів,… Читати більше
Повернення військового додому — одна з найважливіших та найочікуваніших подій для кожної люблячої родини. Проте… Читати більше
23 лютого літак Сергія Рибалки, який сім років проживав у Данії, приземлився у Києві. Сергій… Читати більше
“Рубрика” поговорила з психологинею про те, як мамі підтримувати дитину, коли вона сама потребує підтримки. Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.