Корисне

Липнева добірка: 5 пізнавальних книг для юних читачів та їхніх батьків

Час відпусток — це нагода провести більше часу з родиною. Після активних розваг та спекотного дня можна відпочити в сімейному колі разом з цікавою книгою. Що ж почитати зі своїми дітьми-підлітками, які активно цікавляться світом та стосунками? Пропонуємо п'ять пізнавальних книг у різних жанрах. Тут ви знайдете цікаві історичні факти, помандруєте світом фентезі, дізнаєтесь про дива тіла та зануритесь у почуття юнаків та дівчат, які тільки вчаться відносинам.

"Ох-х-х, доцю, ти вже та-а-ака-а-а доросла й самостійна! Але ти завжди будеш моєю маленькою дівчинкою".

Непроста пора дорослішання потребує уваги з боку батьків, які прагнуть гармонійно розвивати емоції своїх дітей. Графічний роман про юні почуття від данських авторів Сабіне Лемір та Расмуса Брейнгоя сповнений радостями і хвилюваннями, які переживають більшість дітей-середньокласників. Щира кумедна історія про взаємини з друзями-однолітками та намагання осмислити приваби й складнощі стосунків між дівчатами та хлопцями. 

"Дейвові хотілося ще так багато сказати цій дивній дівчині з блакитно-зеленими очима, у яких вигравали дніпрові хвилі. Хотілося поцілувати її, ніжно обійняти, міцно притулити до себе і навіки застигнути із нею на цій галявині, серед старих крилатих велетів, які, можливо, ще пам'ятають ті часи, коли він був вітром, а вона — водою".

Яскраве українське фентезі, базоване на стародавній українській міфопоетиці, але напрочуд сучасне. Дейв народився в Канаді та мусить пройти непростий шлях, перш ніж осягне своє прадавнє українське коріння. Хлопець не в змозі опиратися вітровим млинам на Дніпрових пагорбах, які манять його, та відкриває своє справжнє покликання. Книга для батьків та дітей-підлітків, які цікавляться українською міфологією та історією, яка переплітається з сучасністю.

"Якщо повернутися в минуле на кількадесят тисяч років, головним предметом для подорожі виявится кам'яне рубило (або ручна сокира). То був складний ніж кам'яної доби, необхідний мультифункціональний інструмент".

Ніл Макґреґор — історик і журналіст, у 2002–2012 роках — директор Британського музею. Його книга не просто про історичні факти, а більш глибока з рівномірним охопленням експонатів Британського музею різних епох і континентів. Автор показує на істоичних феноменах, як люди формували світ і світ формував людей. Деяким експонатам, про які йдеться у книзі, 2 мільйони роки, а деякі — наші з вами сучасники. Що ви знаєте про лотарів кристал, олдувайське рубило чи кам'яний чопер? З цією книгою вас очікує захоплююча екскурсія музеєм серед ста предметів історичного значення.

"Виявляється, що явища, яких ми одразу не помічаємо і які сприймаємо як належне, наприклад, сила тяжіння чи атмосферний тиск, чи не найбільш захопливі в природі. Це нагадує анекдот про двох риб, які весело собі пливуть річкою. Одна риба повертається до другої і скептично запитує: "Що це останнім часом за балачки про якусь "воду"?".

Чи знали ви, що рухаючись у ліфті, людина стрімко втрачає та набирає кілограми? Або що коли ми лежимо, то наш зріст стає більшим? Зрозуміти навколишній світ та його властивості досить просто: фізика розкриває всі секрети. У нашому житті безліч маленьких див, які залишаються непоміченими. Які властивості має світло? Чим відрізняється вага від маси та яка магія пиття через соломинку? Усе це і навіть більше демонструють на експериментах автори книги. Тут немає нудних формул, лише цікаві життєві приклади в розрізі фізики, підкріплені гумором.

"Мозку потрібна купа часу, щоб повністю сформуватися. Нейрони в мозку підлітка працюють лиш на 80 відсотків. Хоча й найбільше мозок виростає в перші два роки життя, а до десяти вже має 95 відсотків від кінцевого обсягу, синапси продовжують з'єднуватися ледь не до тридцяти років. А отже, підлітковий вік триває набагато довше, ніж нам здається".

Наше тіло — це щось більше, ніж біологія і набір хімічних елементів. Чи знаєте ви, що якщо з'єднати всі кровоносні судини, ними можна обігнути Землю аж два з половиною рази? А скільки дірок у нашій шкірі? За результатами досліджень наше тіло налічує від двох до п'яти мільйонів волосяних фолікулів. Ще один вражаючий факт — усі ми залишаємо після себе близько півкіло пилу на рік. Ми щодня живемо у власному тілі, але зовсім не знаємо безліч дивовижних загадок про нього. Тож, книга "Тіло. Інструкція з використання" може стати для вас справжнім відкриттям  та навчить цінувати своє тіло й уміло ним користуватися.

Даруємо читачам "Рубрики" книжки з цієї добірки! Для цього треба взяти участь у розіграші на сторінці "Рубрики" в Facebook, допис тут

Партнерська публікація

Переходьте сюди, якщо хочете розмістити свою рекламу на сайті "Рубрика"

Свіжі дописи

  • Кейси

Вертеп, колядки й фіни: як у країні Санта Клауса зберігають українські різдвяні (і не тільки) традиції

Кіно Регіна — найбільший зал в Ооді, центральній бібліотеці столиці Фінляндії Гельсінкі. Він вміщає 250… Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Корисне

Ukrainian Christmas music: 12 songs for the holidays

Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Екорубрика

Last Call! Реєструйтесь до Школи екологічної журналістики рішень!

29 грудня закінчується збір заявок до Школи екологічної журналістики рішень. Встигніть подати заявку! Читати більше

Monday December 23rd, 2024
  • Кейси

“Захотілося практично допомогти країні”: як підлітки створюють інновації для розмінування України

“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Здоров’я

Подарунки з користю для здоров’я: що придбати рідним на новорічні свята

“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше

Friday December 20th, 2024
  • Кейси

Дмитро Демченко: “Хочу допомагати пораненим, які переносять це важче та впадають у відчай”

Дмитро Демченко родом з Дружківки, що на півночі Донецької області. До Збройних сил України вирішив… Читати більше

Thursday December 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.