Що відбувається

“Бойчуківська толока” у Києві: небайдужі влаштували велике прибирання біля зруйнованого корпусу Академії мистецтв. Фоторепортаж “Рубрики”

У Печерському районі Києва в суботу, 30 березня, більше двох сотень людей зібрались на "Бойчуківську толоку" для прибирання та підготовки до відновлення приміщень Академії декоративно-прикладного мистецтва. Будівля була пошкоджена внаслідок російського обстрілу.

Небайдужі українці, серед яких студенти закладу та представники громадської організації "Добробат", зібрались біля пошкодженої уламком російської ракети будівлі Академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.

Метою заходу стало прибирання та підготовка приміщень навчального закладу для подальшого ремонту та відбудови.

Участь у "Бойчуківській толоці" взяло понад 200 людей. Вони прибирають територію навколо, виносять бите скло та цеглу.

Фоторепортер "Рубрики" теж прийшов на велику толоку. Дивіться фоторепортаж:

До відбудови закладу також можна долучитися фінансово за реквізитами: КДАДПМД ім. М. Бойчука; 01014, м. Київ, вул. М. Бойчука, 32; Код ЄДРПОУ 21598958; UA908201720313201004301003621; МФО 820172 в ДКСУ м. Києва, 2502010; Благодійний внесок від ПІБ.

"Якщо Ви перераховуєте кошти як фізична особа, то відповідно до законодавства України, Ви повинні дотримуватися такої процедури: 1. Відправити короткого листа на імʼя ректорки Академії Олени Осадчої з пропозицією прийняти благодійну допомогу (i@kdidpmid.edu.ua). 2. До листа потрібно додати копію паспорта та ідентифікаційного коду. 3. Перерахувати кошти на рахунок (у призначенні платежу зазначити: Благодійний внесок на ремонтні роботи та відбудову Академії)", — розповідають в закладі.

Нагадаємо, країна-терорист РФ в понеділок, 25 березня, атакувала Київ балістичними ракетами. Силами ППО ворожі об'єкти були знищені, проте, на жаль, уламки російського боєприпасу влучили в спортзал Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Внаслідок російського обстрілу Академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука втратила мистецькі фонди дипломних робіт, які збирали впродовж 80 років. Твори, що вдалося врятувати, потребують значної реставрації.

Як відомо, у приміщенні Академії імені Бойчука раніше розміщувався Київський художньо-промисловий технікум. Це був єдиний у СРСР навчальний заклад із середньою спеціальною освітою, яка готувала, серед іншого, дизайнерів. Фахівець мав назву "Технік художнього конструювання". Заклад було реорганізовано та названо на честь видатного українського художника, засновника власного жанру Михайла Бойчука. Він був репресований комуністами у 1930-х роках.

Ми створили цей матеріал як учасник мережі "Вікно Відновлення". Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win

Свіжі дописи

  • Корисне

Masnytsia: A festive welcome to Ukrainian spring traditions

Celebrate the arrival of spring with Ukraine Butter Week! Learn more about this Ukrainian spring… Читати більше

Friday February 21st, 2025
  • Екорубрика

Агровольтаїка — нове слово для українських фермерів. Чому це рішення, яке варто розвивати?

Об’єднати фермерство та виробництво електроенергії — можливо. Що українським аграріям варто взяти до уваги та… Читати більше

Thursday February 20th, 2025
  • Здоров’я

Як захиститися від грипу і що робити, якщо ви вже захворіли

“Рубрика” розповідає, що справді працює проти грипу та яка є профілактика. Читати більше

Thursday February 20th, 2025
  • Кейси

“Репетиція реальності”: як “Театр змін” розвиває культуру діалогу в Україні

“Рубрика” розповідає, як організувати форум-виставу у своїй громаді і який реальний вплив можуть мати такі… Читати більше

Wednesday February 19th, 2025
  • Корисне

Боятися нормально: як допомогти дитині побороти свої страхи

У матеріалі “Рубрики” ви знайдете дієві техніки, ігри та рекомендації, що допоможуть перетворити страх на… Читати більше

Tuesday February 18th, 2025
  • Здоров’я

Суха шкіра взимку: що робити і як доглядати, щоб повернути їй вологу

“Рубрика” поспілкувалася з дерматологинею, щоб знайти всі відповіді. Читати більше

Monday February 17th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.