Що відбувається

“Бойчуківська толока” у Києві: небайдужі влаштували велике прибирання біля зруйнованого корпусу Академії мистецтв. Фоторепортаж “Рубрики”

У Печерському районі Києва в суботу, 30 березня, більше двох сотень людей зібрались на "Бойчуківську толоку" для прибирання та підготовки до відновлення приміщень Академії декоративно-прикладного мистецтва. Будівля була пошкоджена внаслідок російського обстрілу.

Небайдужі українці, серед яких студенти закладу та представники громадської організації "Добробат", зібрались біля пошкодженої уламком російської ракети будівлі Академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука.

Метою заходу стало прибирання та підготовка приміщень навчального закладу для подальшого ремонту та відбудови.

Участь у "Бойчуківській толоці" взяло понад 200 людей. Вони прибирають територію навколо, виносять бите скло та цеглу.

Фоторепортер "Рубрики" теж прийшов на велику толоку. Дивіться фоторепортаж:

До відбудови закладу також можна долучитися фінансово за реквізитами: КДАДПМД ім. М. Бойчука; 01014, м. Київ, вул. М. Бойчука, 32; Код ЄДРПОУ 21598958; UA908201720313201004301003621; МФО 820172 в ДКСУ м. Києва, 2502010; Благодійний внесок від ПІБ.

"Якщо Ви перераховуєте кошти як фізична особа, то відповідно до законодавства України, Ви повинні дотримуватися такої процедури: 1. Відправити короткого листа на імʼя ректорки Академії Олени Осадчої з пропозицією прийняти благодійну допомогу (i@kdidpmid.edu.ua). 2. До листа потрібно додати копію паспорта та ідентифікаційного коду. 3. Перерахувати кошти на рахунок (у призначенні платежу зазначити: Благодійний внесок на ремонтні роботи та відбудову Академії)", — розповідають в закладі.

Нагадаємо, країна-терорист РФ в понеділок, 25 березня, атакувала Київ балістичними ракетами. Силами ППО ворожі об'єкти були знищені, проте, на жаль, уламки російського боєприпасу влучили в спортзал Київської державної академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука. Внаслідок російського обстрілу Академія декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука втратила мистецькі фонди дипломних робіт, які збирали впродовж 80 років. Твори, що вдалося врятувати, потребують значної реставрації.

Як відомо, у приміщенні Академії імені Бойчука раніше розміщувався Київський художньо-промисловий технікум. Це був єдиний у СРСР навчальний заклад із середньою спеціальною освітою, яка готувала, серед іншого, дизайнерів. Фахівець мав назву "Технік художнього конструювання". Заклад було реорганізовано та названо на честь видатного українського художника, засновника власного жанру Михайла Бойчука. Він був репресований комуністами у 1930-х роках.

Ми створили цей матеріал як учасник мережі "Вікно Відновлення". Все про відновлення постраждалих регіонів України дізнавайтеся на єдиній платформі recovery.win

Свіжі дописи

  • Що відбувається

“Рубрика”, Lviv Media Forum та Український ПЕН отримали в ПАР відзнаку “Відвага заради демократії”

Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Кейси

Сергій Каліцун: “Я глянув на ногу, розраховував, що вона ціла. А її не було”

Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше

Friday November 22nd, 2024
  • Що відбувається

Збільшення податків на тютюнові вироби: чимало активістів не згодні з рішенням

Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

582 години з турнікетом: як український військовий вижив у підвалі попри складне поранення

“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

Сергій Малечко: “У когось остання Тесла, а у мене сучасний протез”

38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Кейси

Зв’язок поколінь: як підлітки з Миколаївщини вчать літніх людей користуватися ґаджетами

“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.