“Рубрика” розповідає про ініціативу БФ “Гуркіт”, до якої можуть долучитися всі охочі.
Піхота — важлива частина українського війська. Оборона позицій — основа роботи піхоти в сучасних умовах війни. Ручні гранатомети — вкрай ефективний засіб стримування ворога.
71 Окрема єгерська бригада працює на одному із найгарячіших напрямків фронту, новини про який ми чуємо щодня. Батальйонам піхоти цієї бригади дуже потрібні ручні гранатомети, аби ворог не зміг просуватись далі по українській землі.
Укомплектувати необхідною зброєю два батальйони 71 Окремої єгерської бригади взявся БФ "Гуркіт". Фонд вже завершує збір, але необхідно зібрати ще 120 000 гривень.
Для цього "Гуркіт" оголосив про проведення благодійного забігу в форматі онлайн "Біжу за тих, хто в берцях 2024". Фонд запрошує всіх охочих "добігти" збір на гранатомети "ФОРТ-600" для 71-ї окремої єгерської бригади ДШВ ЗСУ — де і коли буде зручно.
"Гуркіт", як і більшість великих фондів, поступово відходить від концепції закриття базових потреб війська, і концентрується на великих проєктах. Зазвичай це закупівля обладнання або техніки, які в довгостроковій перспективі надають підрозділу перевагу на полі бою, або комплексно задовольняють потребу підрозділу у виконанні тих чи інших завдань.
"Простіше кажучи, ми стараємось передати не 1-2 тепловізори, що розв'яже проблему одного відділення (10-12 людей), а забезпечити такими засобами цілий батальйон", — пояснює волонтер фонду та співорганізатор забігу "Біжу за тих, хто в берцях 2024" Анатолій Рибачок.
Хороший приклад — це власне збір на 40 гранатометів для 71 окремої єгерської бригади ДШВ ЗСУ. Ними буде укомплектовано два батальйони піхоти цієї бригади, і це комплексне закриття потреби цих підрозділів саме у цих засобах.
Але є інша сторона медалі — для закриття таких проєктів потрібно досить багато коштів. Проведення спортивних подій, де люди донатять під час реєстрації, допомагають швидше закрити збори.
Цьогоріч у липні Благодійний фонд "Гуркіт" провів уже другий благодійний забіг на підтримку Сил оборони. Усього 816 учасників пробігли різні дистанції на ВДНГ у Києві та в онлайн-форматі, зокрема у Снігурівці, Миколаєві, Бранденбурзі, Лондоні та інших частинах світу.
"Ідея бігати і донатити людям дуже сильно заходить. Вони відчувають цей результат — «я біжу — я вкладаюсь в зброю для ЗСУ»", — каже волонтер.
На забігу в липні вдалося зібрати близько 650 тисяч гривень. А весь збір — це 1 600 000 гривень. Тому власне і виникла ідея — "добити/добігати" збір на останні три гранатомети через біг ще і в серпні.
Формат бігу онлайн дозволяє бігти будь-де, будь-коли, і будь-яку дистанцію. Доєднатись може кожен — від ще ненародженої дитини, коли вона біжить разом із мамою, до ветеранів війни.
Онлайн-формат участі в забігу триватиме до 1 вересня. В напарники можна взяти друзів, батьків, дітей, домашніх улюбленців або ж бігти самостійно у будь-якій точці планети.
Щоб долучитися, потрібно зареєструватись, задонатити на збір, пробігти будь-яку комфортну дистанцію та зробити пост у Facebook або Instagram з тегом #Гуркіт_спортивний.
Благодійний внесок — 600 грн. Військовим — без благодійного внеску. Якщо ви військовий — просто напишіть у фонд і вас скоординують окремо
Учасники онлайн-забігу отримають:
Матеріалом для медалей учасника забігу стали кулі калібру 12,7, які полетіли в "русняві шахеди". З їхніх з гільз і зробили спеціальні відзнаки.
"Ми з гордістю вручимо цю медаль кожному та кожній, хто перетне фінішну стрічку. Ця відзнака означає, що ти пробіг чи пробігла з Гуркотом, щоб допомогти тим, хто захищає нас!" — кажуть організатори події.
Якщо ви з якихось причин не можете взяти участь у забігу особисто, можна просто відправити на пробіжку свій донат.
"Гуркіт" регулярно проводить спортивні та культурні події. Минулого року саме на спортивних подіях залучили понад 5 мільйонів гривень. Цього року проведено вже 6 заходів, і ця цифра вже наближається до торішнього показника. А ще 4 місяці попереду.
"Ми бігаємо, плаваємо, катаємось на велосипеді, граємо в настільний теніс, футбол, шахи. Також успішно провели фестиваль «День вуличної музики». Звичайно, ми це все робимо не самі. У нас є організаційні партнери майже на кожному заході. І це дозволяє нам проводити реально класні події, залучати більше людей, а значить більше донатів і більше допомоги для Сил оборони", — розповідає Анатолій Рибачок.
Другий рік у забігу "Біжу за тих, хто в берцях", крім цивільних, беруть участь військові. Для них реєстрація безоплатна.
"Минулого року декілька людей бігли в амуніції — це було дуже ефектно, — ділиться враженнями Анатолій Рибачок. — Окремо хочу згадати про військових із травмами, які також обирали собі зручну дистанцію та бігли її. Хтось на милицях, хтось із підтримкою друзів або рідних".
Хтось біг аби підбадьорити своїх побратимів. Хтось — згадував своїх друзів, яких, на жаль, з нами вже немає.
"Був дуже щемливий момент — ми ще не почали свою подію в Києві, а військові із прифронтового міста нам вже скинули фото, що вони пробігли свою дистанцію онлайн. Для нас це дуже важливо — відчувати відгук не тільки серед цивільного населення, а й серед тих, для кого ми взагалі все це робимо", — додає співорганізатор забігу.
Анатолій Рибачок і сам бере участь у забігах від "Гуркоту". Але вже після події — коли можна "дозволити собі видихнути, пробігти свої 5-10 кілометрів, подумати про все, згадати як класно було".
А ще ви можете задонатити на Іменний гранатомет з гравіюванням вашого імені/логотипу/фрази. Напишіть "Гуркоту" в приват, представники фонду самі з вами зв'яжуться.
Довідково про фонд:
Гуркіт — це команда волонтерів і волонтерок, що з початку повномасштабної війни допомагає військовим та цивільним. Розпочали в лютому 2022 року із забезпечення військових та евакуйовували людей з Ірпеня та Чернігова. Згодом заснували благодійний фонд, аби системно допомагати Силам оборони.
За час діяльності фонду передали Силам оборони 126 авто, 60 дронів, 24 прилади нічного бачення, 97 оптичних приладів, 128 генераторів тощо на суму понад 50 мільйонів гривень.
Починаючи з 2023 року фонд офіційно закуповує та передає Силам оборони зброю та летальні засоби ураження.
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Якщо ви не знаєте, ким хочете стати в майбутньому, запевняємо — ви не одні. Ця… Читати більше
Discover five inspiring stories of bikers from around the world who ventured on long and… Читати більше
Що потрібно, аби памʼять про загиблих жила, та які підходи для цього створюють у світі… Читати більше
Збережіть цей текст, щоб не загубити й наступної зими. Розпитали лікаря про те, як вберегтися… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.