Дива існують і в найтемніші часи. “Рубрика” зібрала для вас можливості, з якими кожен може стати чарівником для інших.
Війна забрала в українців відчуття радості свят. Для тисяч людей святкові дні — це не щасливі події, а болісне нагадування про втрати — загиблих рідних, зруйновані домівки, розкиданих по світу друзів. Діти мріють не про подарунки, а про мир, повернення тата з фронту чи припинення повітряних тривог. Літні люди, які залишились без родинної підтримки, відчувають ізоляцію і самотність. Бездомні, яким і без війни було не солодко, тепер борються за виживання в ще складніших умовах. Військові, які захищають нашу країну, далекі від родин та домашнього затишку. Кожному з цих людей потрібна не лише допомога, а й просто людське тепло та підтримка.
Різдво та Новий рік мають бути навіть під час війни. Це час, коли кожен із нас може стати чарівником і подарувати трішки тепла тим, хто цього потребує найбільше. Це можливість подарувати дітям радість, підтримати літніх людей, забезпечити бездомних гарячим обідом чи теплими речами, а військовим — висловити вдячність та підтримку. Благодійні організації та волонтери закликають українців брати участь у різдвяних зборах, щоб ті, хто через війну і труднощі може залишитися без свята, також могли отримати турботу та любов.
Проєкт "Олені Святого Миколая" підтримує дітей, що живуть поряд із війною або постраждали від неї, з 2015 року. Щозими волонтери не тільки влаштовують для малечі святкові заходи, а й привозять подарунки, здійснюючи бажання та мрії, які діти пишуть Оленям у листах.
До повномасштабного вторгнення Олені Святого Миколая подорожували в міста та села на лінії розмежування, цьогоріч проєкт зосереджений в основному на деокупованих селах Харківщини. Але поїдуть цього року і в Кам'янське — там діти з-під Авдіївки, Запоріжжя — до переселенців з Маріуполя, Бердянська, на Херсонщину, у Дніпро, Кривий Ріг. На маршруті є й кілька міст на заході України, де працюють центри допомоги переселенцям. Доставляти подарунки Олені розпочнуть з 6 грудня і продовжуватимуть аж до кінця січня.
Як долучитися?
Алгоритм дій розповідають на сторінці проєкту у Facebook:
1️⃣ Завітайте у Базу дитячих мрій та виберіть лист дитини, яка вам сподобалася.
2️⃣ Натисніть "Стати Чарівником" в кінці рядка. Якщо кнопка не зелена, це означає, що дитині вже допомагає інший чарівник. Цього року є важливе нововведення: подарунки приймаються на різних адресах залежно від регіону, як було торік із Херсоном.
3️⃣ Після вибору дитини ви побачите потрібну адресу:
4️⃣ Придбайте подарунок з листа.
5️⃣ Кожен подарунок має бути підписаний: населений пункт, ім'я та прізвище дитини. Це дозволяє Оленям легко визначити, кому належить дарунок. Якщо замовляєте через інтернет-магазин, попросіть продавця додати інформацію про дитину, а також відстежуйте посилку.
Поспішайте, бо листи від дітей закінчуються швидко! Ви також можете допомогти:
Paypal dissplanerenok@gmail.com
Mono 5375 4112 1268 9413
Приват 5168 7521 0473 8870
Станом на перше листопада 2024 року під опікою БФ "Діти героїв" знаходиться понад 10500 дітей з усіх куточків країни, 93% з яких — діти полеглих військових. Щодня до Фонду додається близько 90 дітей.
Щоб зробити Новий рік особливим для дітей, які втратили батьків через війну, цьогоріч фонд "Діти Героїв" об'єднав зусилля з @myfishka_com.
"Ми збираємо не просто на подарунки — ми збираємо на посмішки, на щасливе дитинство, на віру в добро. Ваша допомога стане частинкою дива, яке подарує дитині незабутній Новий рік. Кожен внесок важливий і робить свято світлішим", — звертаються до українців на сторінці фонду.
Як долучитися?
Також ви можете підтримати фонд фінансово за реквізитами.
Український благодійний фонд "Діти дітям" оголосив про старт благодійного проєкту "Різдвяне диво 2024". Ініціатива, започаткована у 2016 році, покликана подарувати щастя і підтримку 335 дітям — сиротам, дітям з особливостями розвитку та дітям з інвалідністю з малозабезпечених сімей.
"Щороку на Різдво ми отримуємо сотні листів від дітей з дитбудинків, інтернатів та сімей, що виховують дітей з інвалідністю. У листах діти відкривають нам свої найзаповітніші бажання. Команда фонду ретельно переглядає всі листи і передає сім'ям, які щиро хочуть здійснити мрію дитини. Діти всім серцем чекають виконання свого бажання напередодні Різдва і Нового Року. Сім'ї готують подарунки спільно зі своїми дітьми і приносять їх на свято Діти Дітям «Різдвяне диво»", — розповідають у фонді.
Як долучитися?
Цього року фонд запрошує приєднатися до ініціативи й виконати різдвяні мрії дітей також онлайн. Для цього у фонді створили плакати з історіями та бажаннями дітей.
Місія Міжнародного благодійного фонду "Сила єдності родин — обʼєднані Ксюшею Київською" — підтримка та опіка дітей загиблих Героїв Війни, дітей-сиріт та постраждалих внаслідок війни, забезпечення нужденних необхідними ліками, відправлення на лікування та реабілітацію за кордон, гуманітарна допомога жінкам та дітям ВПО — продуктами, одягом, взуттям, навчальними матеріалами тощо.
Напередодні Різдва кожен рік "Сила єдності родин" відправляє різдвяні продуктові набори для дітей, якими опікується. Переважна більшість з них — це діти зі сходу України.
"Для нас діти — це найвища пріоритетність, і ми робимо все можливе, щоб підтримати їх у цей період, коли війна забрала не тільки безпеку, але й елементарні можливості для нормального життя", — зазначає засновниця фонду Оксана Лазебник.
Як долучитися?
Війна не повинна позбавляти дітей найголовнішого — радості й безпеки. Підтримати роботу фонду й долучитися до Різдвяного дива можна за реквізитами.
Благодійна організація "БФ Маємо Жити" своєю місією обрала стати надійною опорою для сімей полеглих Героїв. У фонді працюють лише ті, хто втратив на війні рідних. Тому там зсередини знають, як це — продовжувати жити попри страшні втрати, знаходити сили та радість у простих речах.
До дня Святого Миколая організація відкрила збір на подарунки дітям, що втратили татусів-Героїв. Минулого року на День Святого Миколая організація надіслала понад 1500 подарунків дітям загиблих захисників.
"Чи зможемо повторити та збільшити цю цифру — залежить від вас — наших благодійників. Це наша шана тим, хто віддав життя за те, щоб ми спокійно спали у своїх домах, зі своїми сім'ями. На жаль мало хто знає, як важко жінкам, діткам. Бюрократія такого рівня, що інколи більше року не вдається зібрати документи, щоб отримати хоч якусь допомогу від держави. Тому свято інколи відміняється", — говорять у фонді.
Як долучитися?
Задонатити на проєкт психологічної та соціальної підтримки "Подарунки дітям полеглих Героїв на свята" можна тут.
Або за реквізитами:
БО "БФ Маємо Жити"
UA823052990000026009043613599
EGRPOU 44928126
Призначення платежу: благодійність
Благодійний фонд "Орфанні Синиці" підтримує людей з рідкісними (орфанними) захворюваннями та дітей із важкими, недіагностованими станами здоров'я. Більшість таких захворювань є генетичними, проявляються в дитинстві та мають інвалідизуючий характер.
"Цієї зими ми прагнемо зібрати кошти, щоб допомогти восьми родинам оплатити дороговартісні генетичні тести для їхніх дітей. Це важливий крок до точного діагнозу та, можливо, рятівного лікування", — діляться у фонді.
Ви можете змінити життя людей, діти яких мають рідкісні хвороби. Кожна пожертва, незалежно від суми, наближає ці сім'ї до відповідей, яких вони дуже потребують.
Як долучитися?
Дізнатися більше про місію фонду та зробити благодійний внесок можна на сторінці проєкту на платформі GlobalGiving або за посиланням.
Благодійна акція "БаДі" (Бабусі і Дідусі) — передача благодійної допомоги для літніх людей від фонду "Сила добра ІФ" розпочалась ще під час COVID-19. За ці роки працівники фонду відвідали на свята понад тисячу одиноких бабусь і дідусів. Цьогоріч — уже четвертий етап цієї ініціативи.
"У різдвяно-новорічний період ми знову організовуємо нашу щорічну акцію, щоб подарувати радість і турботу тим, хто особливо потребує нашої підтримки — одиноким людям похилого віку. Для них святкові дні часто не приносять радості, і саме тому ми хочемо допомогти їм відчути тепло та увагу", — написала адміністраторка публічної групи ініціативи Вероніка Михайлишин.
Фонд збирає кошти на закупівлю продуктових наборів для одиноких бабусь і дідусів, щоб ці свята стали для них смачними і затишними. Як зазначають в організації, це не лише практична допомога, але й знак того, що вони не самотні.
Як долучитися?
У Кременчуці святкову благодійну акцію "Різдво для ба та ді" також проведуть вчетверте. Ця ініціатива спрямована на підтримку самотніх людей літнього віку міста. Минулого року для людей літнього віку в межах благодійної акції "Різдво для ба та ді" зібрали 254 подарунки. Охочих закликають доєднатися до збору подарунків для дідусів та бабусь і цьогоріч. Про це йдеться в онлайн-формі акції.
"Запрошуємо всіх небайдужих долучитися до акції та стати помічниками. Ваше добре серце, турбота й щедрість допоможуть людям похилого віку відчути тепло та любов у цей особливий час року", — йдеться у повідомленні.
Організаторами акції є ГО "Молодіжний парламент Кременчука" та Кременчуцький міський комітет молодіжних організацій за підтримки міської влади.
Як долучитися?
Минулого року одеська БО "Корпорація монстрів" вперше запропонувала одеситам підготувати подарунки для літніх підопічних фонду. Будь-що, що могло порадувати старших людей. Як розповідає співорганізаторка ініціативи Оксана Вайнбранд, люди приносили капці, шкарпетки, парфуми, чашки, скатертини, сертифікати в "Єву" або "Сільпо", креми для рук та гоління, теплі ковдри, рушники, подарункові набори та солодощі. Одним словом, якісь приємні дрібниці. Хтось купляв, хтось знайшов нове вдома, яке лежало та чекало свого часу.
Отримуючи подарунки, літні люди раділи, наче діти, а разом з ними — і дівчата з Корпорації монстрів, одна з яких переодяглася в костюм Санти. Як відзначають у БО, то були дуже щирі емоції, а підопічні фонду згадували про це цілий рік. Тому цьогоріч акцію "Таємний Санта" вирішили повторити, щоби знову подарувати чисту та світлу радість самотнім літнім людям.
Як долучитися?
Літні люди в пансіонах, притулках чи просто бездомні часто залишаються осторонь свят.
Цьогоріч "Молодь За Мир" трансформувала Таємного Санту, даючи можливість зробити подарунки всім — і дітям, і дорослим.
25 грудня, на Різдво, Спільнота святого Егідія та рух "Молодь за мир" проведуть різдвяні обіди і свята для тисяч людей: для дітей, бездомних, бідних, літніх у пансіонатах, переселенців і людей, що постраждали від війни.
Як долучитися?
"Подаруй Різдво військовим" — акція напередодні свят, яку вже втретє організує ГО "Український Жіночий Батальйон". Завдяки ініціативі кожен охочий може передати на фронт корисні подарунки. "Український Жіночий Батальйон" — це об'єднання жінок, які бачать у собі надійний тил захисників України. Засновницею є журналістка Альона Данілова, в якої на фронті воює чоловік, вітчим і брат.
Партнерами акції виступили:
Як долучитися?
До різдвяних свят фонд "Відповідальні українці", який об'єднав понад 200 небайдужих українців у спільноту "Відповідальні Українці" та понад 70 соціально відповідальних компаній у спільноту "Відповідальний Бізнес", оголосив акцію "Різдвяні подарунки для армії". Хочете передати на фронт корисні іменні подарунки — допомагайте захисникам, донатьте.
Як долучитися?
Акція діє з 4 грудня 2024 року по 30 січня 2025 року. Передавати іменні подарунки можна лише за поточними заявками, які опрацьовує фонд "Відповідальні українці". Звертайтесь до фонду за телефоном: 098 442 54 83
Реквізити фонду:
Благодійна організація "Благодійний Фонд "ВІДПОВІДАЛЬНІ УКРАЇНЦІ"
Код ЄДРПОУ: 44866018
Банк: АТ КБ "ПриватБанк"
Рахунок: UA123052990000026004020707218
Призначення: "Благодійна допомога для ЗСУ"
“Будуємо Україну Разом” відновили п’ять колодязів у трьох селах Сумської області. Для чого і як… Читати більше
У чому сила вулика? Звісно ж, у бджолах! “Рубрика” розповідає, як шкільний проєкт вийшов за… Читати більше
Рівень бідності в Україні в порівнянні з роками до повномасштабного вторгнення помітно зріс. Але чи… Читати більше
Want to try Ukrainian cuisine? Check out our top 7 picks for the best Ukrainian… Читати більше
Якісна освіта в Україні — буквально запорука її майбутнього. Проте війна та дистанційна освіта не… Читати більше
Популярність кальяну давно вийшла за межі модного тренду — багато людей сприймають його як нешкідливу… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.