Вже майже чверть століття 22 травня весь світ відзначає Міжнародний день біологічного різноманіття, проголошений Генеральною Асамблеєю ООН задля привернення уваги до проблем навколишнього середовища.
Адже повітря, яким ми дихаємо, вода, яку ми п'ємо, і їжа, яку ми споживаємо, покладаються на біорізноманіття, але зараз воно переживає кризу через нас.
Що це означає для нашого майбутнього і чи можемо ми зупинити це?
Біорізноманіттям називають різноманітність життя на Землі у всіх її формах та у всіх взаємодіях.
Звучить доволі широко?
Це тому, що так воно і є, оскільки біологічне різноманіття – найскладніша риса нашої планети.
Біорізноманіття складається з декількох рівнів: від генетичного до рівня окремих особин, потім спільнот істот і, нарешті, цілих екосистем, таких як мангрові ліси або коралові рифи, де життя взаємодіє з фізичним середовищем.
Проте видове різноманіття стосується всіх живих істот, які живуть зараз на Землі, зокрема рослин, бактерій, тварин та людей. І це лише 2% від усіх видів, які коли-небудь існували. Решта 98% видів уже вимерли.
Біосфера Землі забезпечує наше повноцінне і здорове життя. І ось чому:
Ми живемо в еру антропоцену: за останнє століття люди стали домінувати на планеті, сприяючи швидким змінам в екосистемах та масовим втратам видових популяцій по всій планеті.
Хоча Земля завжди переживала зміни та вимирання, сьогодні вони відбуваються з безпрецедентною швидкістю.
Отож сучасна втрата біорізноманіття тісно пов'язана з людською діяльністю. Основними антропогенними причинами зникнення видів є:
Хорошою новиною є те, що в наших силах змінити власний спосіб життя, щоб забезпечити виживання видів та здоров'я та цілісність екологічних систем.
Зміна раціону з наданням переваги рослинній дієті вважається одним з найефективніших способів зменшити скорочення біорізноманіття.
Промислове тваринництво має надзвичайно негативний вплив на довкілля. Серед найбільших проблем спричинених виробництвом продуктів тваринного походження можна виділити наступні:
Виробництво рослинної їжі – це ефективніше використання ресурсів, оскільки воно вимагає менше енергії, отриманої з викопного палива, а також менших площ землі та об'ємів води.
Вилучивши з раціону продукти тваринного походження, ми можемо зіграти важливу роль у зменшенні згубного впливу людства на біологічне різноманіття планети.
Долучайтеся до безплатного Plant-Based Challenge, присвяченого адаптації до веганської дієти. За 10 днів ви дізнаєтесь, як збалансувати рослинне харчування та замінити традиційні продукти так, щоб насолоджуватись їжею з меншою шкодою для довкілля.
Авторка: Єлизавета Шоломова, представниця кампанії UA Plant-Based
Партнерська публікація
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.