Робота біоплато заснована на здатності водних рослин очищати воду.
Біоплато – це природний фільтр для декоративної водойми, який дуже добре очищує воду та збагачує її киснем і прикрашає ділянку.
Робота біоплато заснована на здатності водних рослин очищати воду. Але якщо просто засадити рослинами берег водойми, вода буде чистою тільки біля їхніх коренів, у так званій зоні регенерації. Тому для біоплато поруч з основним ставком влаштовують окреме невелике, зазвичай, довгастої форми "болітце" (іноді його роблять у вигляді струмка), заповнюють весь його обсяг щебенем і засаджують всю поверхню водними рослинами. Вода з основної водойми за допомогою помпи піднімається з дна, потрапляє в біоплато, очищається, протікаючи через коріння аїрів, очеретів та інших рослин і через злив повертається назад.
Вода повинна циркулювати зі ставка в болітце і назад безперервно, але з повільною швидкістю, при якій органіка, що міститься в ньому, буде осідати на дно плато, і рослини зможуть нею "харчуватися". Вода при цьому очищується, стає прозорою, не "цвіте".
Площа біоплато повинна складати близько 35% від площі основної водойми (довжина дорівнює стінці основного ставка), глибина від декількох сантиметрів до пів метра, але якщо плануються плавучі рослини, то і до метра. Струмок, який з'єднує водойми, теж працює, як біоплато: він засипаний гравієм і засаджений рослинами.
В Україні на території села Зорянське побудували поверхневе біоплато – заболочений комплекс, обладнаний штучними системами керування. Це дозволило розв'язувати проблему зростання об'єму комунальних стічних вод та їхнього потрапляння до відкритих водойм.
Джерело: WWF
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Якщо ви не знаєте, ким хочете стати в майбутньому, запевняємо — ви не одні. Ця… Читати більше
Discover five inspiring stories of bikers from around the world who ventured on long and… Читати більше
Що потрібно, аби памʼять про загиблих жила, та які підходи для цього створюють у світі… Читати більше
Збережіть цей текст, щоб не загубити й наступної зими. Розпитали лікаря про те, як вберегтися… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.