Робота біоплато заснована на здатності водних рослин очищати воду.
Біоплато – це природний фільтр для декоративної водойми, який дуже добре очищує воду та збагачує її киснем і прикрашає ділянку.
Робота біоплато заснована на здатності водних рослин очищати воду. Але якщо просто засадити рослинами берег водойми, вода буде чистою тільки біля їхніх коренів, у так званій зоні регенерації. Тому для біоплато поруч з основним ставком влаштовують окреме невелике, зазвичай, довгастої форми "болітце" (іноді його роблять у вигляді струмка), заповнюють весь його обсяг щебенем і засаджують всю поверхню водними рослинами. Вода з основної водойми за допомогою помпи піднімається з дна, потрапляє в біоплато, очищається, протікаючи через коріння аїрів, очеретів та інших рослин і через злив повертається назад.
Вода повинна циркулювати зі ставка в болітце і назад безперервно, але з повільною швидкістю, при якій органіка, що міститься в ньому, буде осідати на дно плато, і рослини зможуть нею "харчуватися". Вода при цьому очищується, стає прозорою, не "цвіте".
Площа біоплато повинна складати близько 35% від площі основної водойми (довжина дорівнює стінці основного ставка), глибина від декількох сантиметрів до пів метра, але якщо плануються плавучі рослини, то і до метра. Струмок, який з'єднує водойми, теж працює, як біоплато: він засипаний гравієм і засаджений рослинами.
В Україні на території села Зорянське побудували поверхневе біоплато – заболочений комплекс, обладнаний штучними системами керування. Це дозволило розв'язувати проблему зростання об'єму комунальних стічних вод та їхнього потрапляння до відкритих водойм.
Джерело: WWF
Цією нагородою було відзначено українське громадянське суспільство “за його відважну діяльність в часи війни” 20-22… Читати більше
Сергій Каліцун з Васильківської громади, що на Київщині. Своє поранення, яке призвело до ампутації ноги,… Читати більше
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.