Розповідаємо про те, як убезпечити себе, пересуваючись на залізному коні по місту, яке поки що не дуже-то до цього пристосоване.
Нещодавно активісти громадської організації U-Cycle самостійно підрахували, скільки велосипедистів перетинають перехрестя столиці. Так ось, виявилося, що кількість велосипедистів в будні виросла у 2,5 раза, це близько 4,5 тисячі велосипедистів на день.
Згідно з дослідженнями, 70% велосипедистів їздять по тротуару, а 30% — по проїжджій частині. Шоломом користується лише кожен четвертий, і більшість з них надають перевагу звичайному одягу замість спортивного із захистом. Таке безвідповідальне ставлення до свого здоров'я призводить до сумної статистики. Тільки за цей рік в Києві загинуло вже 37 велосипедистів у результаті зіткнення з автомобілем.
Ще 13 травня велосипедисти провели чергову акцію під стінами Кабінету міністрів: вже вдруге ними був встановлений пам'ятник — пофарбований в білий велосипед, до якого підносили квіти, і запалені лампадки — 275 штук. Саме стільки велосипедистів загинуло за 2020 і минулу частину 2021 року на дорогах внаслідок ДТП.
Тоді приводом для проведення акції стала загибель Вероніки Вишинської — велосипедистки зі стажем, яка тільки з початку цього року подолала велосипедом 2382 кілометри, це 47 поїздок. В останню вона вирушила 9 травня, як завжди: в шоломі, одязі зі світловідбивачами, з фарами ззаду і спереду велосипеда, врахувавши всі заходи безпеки, прописані в правилах. Але Вероніку це не врятувало — вона загинула через те, що водій порушив ПДР.
Відтоді кількість ДТП з велосипедистами не зменшилася. Щотижня в Києві в ДТП беруть участь і травмуються велосипедисти. В цьому році не було жодного тижня, коли обійшлося б без ДТП за участю велосипедистів.
Під час акції під Кабміном серед велосипедистів було проведено опитування: що, на їхню думку, стає причиною такої кількості смертей велосипедистів. Підсумки були наступними:
За підсумками опитування ми бачимо, що більшість трагічних ситуацій відбувається через недотримання правил дорожнього руху як самими велосипедистами, так і водіями. Однак великий вплив на ці фактори мають інфраструктурні нюанси — створення окремих смуг для велосипедистів, які використовуються ними спільно з громадським транспортом або з пішоходами, огородження велосипедних смуг спеціальними щитами та парканами, а також роздільний рух авто і велосипедів, до якого можуть входити спеціальні маршрути тільки для велосипедного руху, наприклад, велосипедні доріжки в парках.
В Європі практикується навіть виділення окремої «дороги» для велосипедистів, яка пролягає уздовж траси та огороджена вільним простором.
Іноді для виділення велосипедистам окремого простору використовують дорожні стовпчики, щоб уникнути випадків, коли автомобілі занадто близько притискаються до бровки.
Зі збільшенням кількості велосипедистів громадські організації велосипедистів стали ініціювати інфраструктурні зміни. На мапі вказана як вже наявна інфраструктура, так і та, яка запропонована для реалізації у 2021 році.
Цього року вже була затверджена нова редакція ДСТУ 4100:2021 «Безпека дорожнього руху. Знаки дорожні» на заміну ДСТУ 4100:2014. Нові дорожні знаки наберуть чинності вже 1 листопада 2021 року. ДСТУ доповнений новими знаками й табличками з дорожніми знаками, які регулюють рух велосипедистів. Ці зміни стосуються і велоінфраструктури.
Від нагадування про те, що важливо дотримуватися правил дорожнього руху і надягати правильний одяг зі світловідбивачами та екіпіровку (або хоча б шолом), у велосипедистів волосся стає дибки. Адже про це говорять постійно і на кожному розі — такі правила здаються очевидними для всіх. Але як часто останнім часом ви брали в руки (або відкривали, щоб перечитати) ПДР? Не втомлюйтеся нагадувати самому собі про те, що важливо знати та пам'ятати в першу чергу.
Хоча і в ПДР прописано далеко не все, що потрібно знати учаснику вуличного руху, адже серед важливих порад є ті, які просто неможливо вставити у звід правил. Це досвід, накопичений міськими райдерами, виведений на папері, на жаль, кров'ю. Ось кілька корисних порад, які велосипедисту (а також самокатисту, водієві автомобіля, і іноді навіть пішоходу) важливо постійно тримати в голові:
Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.