У понеділок, 4 листопада в річницю смерті активістки Катерини Гандзюк відбудеться всеукраїнська акція "Рік без Каті" з вимогою справедливості в розслідуванні її вбивства.
"4 листопада виповнюється рівно рік, як Катерина Гандзюк померла в лікарні після трьох місяців страждань і численних операцій, які їй довелося пережити внаслідок цинічного нападу на неї. За цей час друзі Каті та люди, яким небайдуже, провели десятки акцій з вимогою ефективного розслідування її вбивства та покарання замовників. Ініціатива "Хто замовив Катю Гандзюк?" стала своєрідним майданчиком для захисту активістів від нападів та переслідувань. Ми виходимо знову"
Про це йдеться на Facebook-сторінці громадської ініціативи, яка стежить за розслідуванням.
У цей день о 19:00 пройдуть акції у різних містах України та світу.
Активісти закликать долучатися до акції у своєму місті. А якщо вашого міста ще немає в переліку, то закликають організувати її.
У Києві організатори запрошують усіх небайдужих громадян 4 листопада о 19:00 прийти до Офісу президента на Банковій. Ініціатори акції запросили й главу держави Володимира Зеленського прийти і поставити свічку в пам'ять про їх подругу.
Активісти звернулись до Зеленського із закликом проявити політичну волю, щоб Україна вперше в своїй історії покарала замовників страшного політичного вбивства.
"Не мовчіть, пане президенте. Не будьте, як ваші попередники", – наголошують організатори.
Напередодні роковин смерті активістки рідні та друзі згадують Катю у своїх постах.
Батько вбитої активістки Віктор Гандзюк опублікував останнє фото своєї дочки, зроблене за два дні до її смерті.
"Сьогодні, рік тому… Стан Каті погіршувався… Останнє селфі Каті. Остання фотографія в житті", – написав батько активістки.
За його словами, Катерина "трималася дуже мужньо".
Нагадаємо, 31 липня 2018 року у Херсоні біля під'їзду чоловік вилив на активістку Катерину Гандзюк кислоту. Вона потрапила до реанімаційного відділення з сильними опіками, а за 3 місяці померла у лікарні після багатьох операцій. Офіційна причина смерті: поліорганна недостатність, хімічні опіки із залученням 30-39% тіла; напад з використанням хімічної речовини з метою вбивства чи нанесення ушкоджень.
Поліція затримала 5 підозрюваних у нападі на Гандзюк. Це В'ячеслав Вишневський, Віктор Горбунов, Володимир Васянович, Сергій Торбін і Микита Грабчук. У квітні 2018 року стало відомо, що їм змінили підозру зі вбивства на умисне нанесення тяжких тілесних ушкоджень. 6 червня 2019 року, після того як обвинувачені визнали свою провину та пішли на угоду зі слідством, Покровський райсуд Дніпропетровської області виніс вироки виконавцям.
За версією друзів Гандзюк, посередником між виконавцями злочину та замовником начебто був Ігор Павловський з кличкою "Собака" – на той момент помічник народного депутата від Блоку Петра Порошенка Миколи Паламарчука. Ігор Павловський після оголошення підозри потрапляв до лікарні з діагнозом "гіпертонічний криз". Зараз він методично ігнорує засідання Приморського райсуду Одеси.
Голові Херсонської обласної ради Владиславу Мангеру оголосили підозру в замовленні вбивства Гандзюк, але пізніше пом'якшили її.
Громадські активісти наполягають, що до вбивства Гандзюк також причетні херсонські чиновники Андрій Гордєєв та Євген Рищук.
Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Якщо ви не знаєте, ким хочете стати в майбутньому, запевняємо — ви не одні. Ця… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.