Кейси

“У першу чергу, я хочу задоволеного клієнта, а потім вже буде заробіток”, — як модельєрка створює стильний адаптивний одяг для людей на кріслі колісному

Отримавши травму, модельєрка Анна Павлусь не залишила улюблену справу і продовжила створювати одяг. А під час повномасштабного вторгнення росії в Україну масштабувала її до соціально важливого проєкту. Їй вдалося заснувати перший в Україні бренд адаптивного одягу для людей на кріслі колісному. Про те, як вона наважилася на такий крок та чого їй вже вдалося досягти, дізнавалася “Рубрика”.

У чому проблема?

Знайти одяг, який був би зручним для людей у кріслі колісному, непросто. Звичайні речі не завжди підходять, оскільки не враховують всіх особливостей сидячого положення тіла. Широкі рукави потрапляють до коліс крісла, штани опускаються та відкривають спину і це лише частина незручностей, з якими стикаються люди на кріслах колісних. І хоча комфорт є пріоритетом, візуальна складова теж важить.  

Оскільки в Україні немає масового виробництва та спеціалізованих магазинів з адаптивним одягом, людям на кріслі колісному доводиться шукати фахівців, які шитимуть речі на замовлення або переробляти куплені. Однак далеко не кожен кравець зможе врахувати усі потреби та створити такий одяг для широкого загалу. 

Яке рішення?

З проблемою пошуку зручного одягу зіткнулася й Анна Павлусь, яка у 2016-ому році отримала травму й опинилася в кріслі колісному. Завдяки освіті модельєра-конструктора та понад 18-тьом рокам досвіду вона почала створювати речі для себе, а вже під час повномасштабного вторгнення розширила своє виробництво до повноцінного бренду. 

"Коли я отримала травму, мій повсякденний одяг став для мене незручним. Тому я почала його адаптувати під себе. У 2021-ому році я взяла участь в проєкті «Fashion Inclusia», де розповіла та показала дівчатам свій одяг. Вони попросили, аби я пошила такий і для них", — ділиться Анна. 

У 2022-ому році жінка отримала грант "Власна справа" розміром 250 тисяч гривень на розвиток свого бренду. Про цю програму вона дізналася з реклами, коли ввечері дивилася телевізор. Тоді Анна усвідомила, що має подати заявку. 

"Складно було з написанням фінансового плану і бізнес-плану. Потрібно все детально описати та довести, що моя ідея дійсно соціально важлива зараз. Я вчилася також співпрацювати з донорами", — пригадує Анна. 

Засновниця бренду "Wheelny" Анна Павлусь. Фото з мережі

Під час розробки назви бренду Анна Павлусь спочатку відштовхувалася від своїх ініціалів, але зрештою її ідея трансформувалася в дещо більш символічне: 

"Нас надихнув сам одяг. За основу взяли англійське слово wheel (колесо, — ред.), бо у нас речі для людей на кріслі колісному. До того ж вони зручні та комфортні, тому ми заклали слово — вільні. Так і вийшла як ніколи актуальна назва — «Wheelny»".

Анна Павлусь в спортивному костюмі "Wheelny". Фото героїні

У березні 2023-го жінка завдяки гранту та підтримці інших програм запустила власний бренд адаптивного одягу для людей у кріслі колісному Wheelny. Своє ательє Анна відкрила в Білій Церкві на Київщині. 

Як це працює?
"У першу чергу, я хочу задоволеного клієнта"

Оскільки жінка модельєрка-конструкторка, то розробила моделі речей досить швидко. І хоча перші спортивні штани та домашній одяг вийшли не надто зручними, вона не зупинилася й почала його вдосконалювати.  

"На той час я не розуміла, наскільки треба було робити штани вищими позаду. Я думала, що вистачить підняти на 5 сантиметрів, але цього виявилося недостатньо. Тепер задню половину штанів я можу робити вищою від передньої на більш ніж 35 сантиметрів", — підкреслює героїня.

Анна Павлусь в костюмі від "Wheelny". Фото героїніВигляд штанів ззаду. Фото з мережі
Пошейрити
Опубліковано автором
Анна Стебловська
Теги: Дизайн одягу Жінки Інклюзивність Інклюзія Мода Права людини інвалідність

Свіжі дописи

  • Що відбувається

Андерс Аслунд про конференцію з відновлення України, Захід та саміт НАТО: слухайте подкаст

"Рубрика" стала інформаційним партнером Львівського медіафоруму у 2024 році. Львівський медіафорум – це найбільший щорічний… Читати більше

Wednesday July 3rd, 2024
  • Здоров’я

“Ми суспільство у стані роздратування та чутливості”: як війна вплинула на наш рівень агресії і що з цим робити

Українське суспільство вже тривалий час перебуває у стані війни і це впливає на нас. Гнів… Читати більше

Wednesday July 3rd, 2024
  • Що відбувається

Що відбувається з українською енергосистемою та як може допомогти децентралізація

За два роки повномасштабного вторгнення росіяни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури України. Майже повністю зруйнували… Читати більше

Wednesday July 3rd, 2024
  • Екорубрика

Чи змінили орли шляхи міграції через війну: розбираємося з орнітологами

Про те, чому не лише бойові дії впливають на чисельність птахів в Україні та що… Читати більше

Tuesday July 2nd, 2024
  • Що відбувається

Пляжний сезон під час війни та міни у воді: як безпечно відпочивати на Чорному морі

Море — місце, куди так і тягне людей під час спеки. Одеса — місто, де… Читати більше

Monday July 1st, 2024
  • Корисності

Журналістика рішень працює: 10 найкращих статей “Рубрики” у червні

Надворі стає спекотніше, вимкнення світла подекуди стають триваліші, літо йде далі, перетікаючи з червня в… Читати більше

Monday July 1st, 2024

Цей сайт використовує Cookies.