fbpx
Сьогодні 26/01/2021 19:20
Корисно 10:05 25 Вер 2019

Бути еко-дружнім просто: 25 мобільних додатків, які варто встановити

Повідомити про стихійне сміттєзвалище. Дізнатися, як сортувати сміття та скільки природніх ресурсів використовується у цю хвилину. Заробити гроші на соціальні справи. Все це можна зробити через свій телефон.

🚀 Матеріал виходить за підтримки International IT Forum (Запоріжжя, 27 вересня). Дізнайтесь першими про цифрове майбутнє для своїх громад і проектів – замовити квитки тут 🚀

Сучасні екозастосунки мають багато корисних функцій, які значно спрощують формування корисних екозвичок.

"Рубрика" зібрала 25 корисних додатків і посилань, які налаштують ваше життя на "зелене світло".

📲 УНАОЧНЮЮТЬ ДИНАМІКУ ЗМІН

✅ Worldometers

Світова статистика про природні ресурси. В онлайн-режимі ви можете подивитись, скільки води було використано, енергії вироблено, скільки людей померло та народилось, як змінюються витрати на здоров'я і багато іншого, що так чи інакше впливає на навколишнє середовище прямо зараз.

Лінк

✅ Your plan, your planet

Цей додаток від Google в інтерактивній формі, показує ваш вплив на навколишнє середовище та дає поради щодо того, як зробити побут екологічним. Він поділений на 4 сектори: речі, їжа, вода та енергія.

Програма пропонує пройти тести на розуміння того, скільки ресурсів ми витрачаємо. Крім того, інтерактивна система дає поради. Зокрема, про заощадливе використання води в побуті та правильне зберігання їжі.

Лінк 

✅ GP Calculator

Додаток-калькулятор від Greenpeace, який рахує, наскільки одні види транспорту екологічніші за інші. Він показує викиди вуглекислого газу і діоксиду азоту.

Лінк 

🌏 СПРОЩУЮТЬ ЖИТТЯ

✅ Ecomapa

Бачите стихійне сміттєзвалище? Повідомте, аби уповноважені органи прибрали. Мапа, яка дозволяє направити інформацію про місця стихійних звалищ в Мінприроди.

Лінк

✅ goRecycle

Український додаток, який представляє собою мапу з пунктами прийому технологічних відходів (саме ламп та батарей).

Завантажити додаток з Play Market.

✅ EcoinspectorUA

Додайте інформацію про вчинене екопорушення чи виникнення екопроблеми і слідкуйте за реакцією природоохоронних органів в режимі онлайн. Система проконтролює процес реального вирішення екопроблеми.

Завантажити додаток з Play Market.

✅ Еко-Трекер

Додаток екологічних звичок, який пояснює шкоду тих чи інших дій, пропонує альтернативу чи варіанти, як менше впливати не екологію і допоможе відстежувати вам свій прогрес.

Завантажити додаток з App Store.

✅ "Кліматичні краплі"

Мобільний додаток відстежує та винагороджує екологічно-дружні вчинки громадян з метою захисту довкілля та клімату планети. Кожен бал, що має назву "Кліматична крапля" – це 1 кг парникового газу СО2, який не потрапляє до атмосфери внаслідок екологічних дій користувачів додатку.

Партнери додатку – екологічно-свідомі підприємства та організації – приймають від Джерел кліматичні краплі в обмін на знижки, бонуси або призи.

Окрім фізичних осіб, Джерелами можуть бути школи (див. інформацію про шкільний конкурс), ОСББ, компанії тощо.

Завантажити додаток з Play Market.

✅ Charity miles

Цей додаток дозволяє заробити гроші для різних благодійних потреб та мотивує корисні звички. Все що потрібно робити − це пересуватися пішки або на велосипеді. Кожен пройдений кілометр буде оплачений в додатку певною сумою. Зароблені гроші перераховуються в обраний вами благодійний фонд, серед яких є й фонд з охорони навколишнього середовища.

Завантажити додаток можна тут.

✅ Litterati

Додаток дає можливість користувачам створити глобальну базу даних стихійних звалищ по всьому світу. Для цього ви фотографуєте звалище і класифікуєте її за допомогою спеціальних тегів.

Завантажити додаток з Play Market або з App Store

♻️ ВЧАТЬ СОРТУВАННЮ СМІТТЯ

✅ Сортуй

Український додаток, розроблений компанією "MacPaw Labs". Допомагає детально розібратися у типах відходів та правилах сортування різних організацій. Усі відходи поділені на наступні категорії: одноразовий посуд, пластик, папір і картон, скло, метал, тетра-пак, батарейки. Якщо не можете знайти потрібну категорію, зазирніть до розділу "Інше".

Окрім цього, "Сортуй" стисло розкаже про різні організації, зайняті у сфері сортування, збору або переробки, а на мапі відмітить пункти прийому вторсировини. Розділ "Новини" та перелік операторів із сортування оновлюються.

Завантажити додаток з Play Market або з App Store

✅ Garbage 31

Онлайн-платформа про роздільний збір відходів, яка навчає сортувати. Детально пояснює особливість кожного виду сміття та його вплив на екологію.

Працює онлайн

✅ Trash-It

У цьому додатку ти фотографуєш те, що йде у смітник, а машинний інтелект підкаже, чи це підходить для компосту, загального сміття, електронних відходів або може йти на переробку. Якщо програма сумнівається у типі відходів, то відобразить це у процентах.

Завантажити додаток з Play Market

✅ Ecolabel guide

Додаток пояснює  значення екологічного маркування, нанесеного на етикетку, чи пакування різноманітних продуктів. Довідник додатку містить інформацію про всі надійні системи сертифікації та їхні логотипи.

Завантажити додаток з Play Market

🌬 ЧИСТЕ ПОВІТРЯ

✅ SaveEcoBot

Перший в Україні екологічний бот для моніторингу інформації про дозвільні документи та процедури промислових та інших забруднювачів довкілля.

Встановити його можна у свій месенджер за посиланням.

✅ Індекс якості повітря у Києві

Telegram-бот "Quality bot", який розповідає про якість повітря в Києві і попереджає, якщо його показники значно погіршилися.

Встановити його можна у свій месенджер за посиланням.

🛍 СВІДОМЕ СПОЖИВАННЯ

✅ Love Food Hate Waste

Цей сайт існує, щоб планувати ваше харчування та правильно зберігати їжу. Бо ж третина (!) виготовленої людством їжі йде у смітник.

Пропонуються поради, як "реанімувати" в'ялі овочі і фрукти, що робити з залишками продуктів, як впорядкувати холодильник тощо. Також на сайті ви знайдете безліч рецептів страв, які можна приготувати з частин продуктів, що ми зазвичай не використовуємо.

Працює онлайн

✅ It's fresh

Калькулятор, який рахує вплив на довкілля і те, скільки грошей можна було б заощадити, не викидаючи їжу.

Працює онлайн

✅ Stock factory

Українська онлайн-платформа, де продається товар від офіційних виробників, але з деякими ушкодженнями. Наприклад, пошкоджена упаковка, товар з минулих колекцій або залишки сировини після виробництва.

Працює онлайн

🍏ЕКОЛОГІЧНІ ПРОДУКТИ

✅ Dirty Dozen

Додаток розповідає, які продукти найбільше схильні до забруднень пестицидами, а яким овочам і фруктам пестициди не страшні.

Завантажити додаток з App Store

✅ Refill

Цей додаток показує, де можна поповнити запас води, щоб не купувати чергову пластикову пляшку з водою.

Завантажити додаток з Play Market або з App Store

Happy cow

Онлайн-гід вегетаріанськими ресторанами і магазинами. Щоб знайти найближчий такий заклад треба ввести свої місцезнаходження. Крім того, на сайті також є інформація про подорожі та здорове харчування.

Працює оналйн

Eco friendly cafe

Мапа закладів, які охоче наливають напій у вашу чашку і дають знижку за екоусвідомленість.

Працює оналйн

🤸‍♀️ ЕКОГРА

Lunchtime Legends

Англомовна гра, яка за 10 хвилин вчить розділяти 2 типи відходів: звичайне сміття та те, що можна переробити. Гравець протягом обмеженого часу має обрати один із двох контейнерів для, наприклад, яблука, дезодоранту чи шкарпеток. Якщо сміття потрапляє у неправильний контейнер, то гравець втрачає бали і отримує підказку щодо правильного контейнеру.

Завантажити додаток з Play Market або App Store

✅ Forest

Цей додаток-гра допомагає вам відкласти телефон і зосередитися на важливих речах. Чим довше ти не будеш торкатися до ґаджету, тим більше гілок виросте на дереві. Якщо ти вийдеш з програми завчасно, дерево гине.

Завантажити додаток з Play Market або з App Store

===

Все про оцифровування процесів – на International IT Forum 2019 (Запоріжжя, 27 вересня). Національна подія міжнародного масштабу для проактивних мешканців, бізнесу та компаній у сферів інновацій. Купити квитки тут.

57044

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: