Що відбувається

Друга хвиля ракетних ударів та мітинги українців в усьому світі: хроніка подій 11 жовтня та головні рішення

Сьогодні 230 день війни росії в Україні: розповідаємо про ключові події на фронті, в тилу та у світі, а також про головні рішення, які наближають нашу перемогу

КЛЮЧОВІ ПОДІЇ ДНЯ

Успіхи ЗСУ

📌 Авіація Сил оборони протягом минулої доби завдала 6 ударів. Підтверджено ураження 4 місць зосередження озброєння та військової техніки, а також 2 зенітних ракетних комплекси противника. 

📌 Українська авіація також уразила пункт розгортання зенітно-ракетного комплексу протиповітряної оборони військ рф у Херсонському районі. 

📌 Ракетні війська та артилерія за попередню добу уразили пункт управління, чотири райони зосередження живої сили, озброєння та військової техніки, один зенітний ракетний комплекс С-300 противника та один склад з боєприпасами.

📌 За минулу добу підрозділи Сил оборони України відбили атаки окупантів у районах 5 населених пунктів Донеччини.

📌 ЗСУ в Херсонській області збили черговий російський штурмовик Су-25

📌 На світанку над Одещиною ППО збила три дрони-камікадзе Shahed-136, якими атакували регіон. Також п'ять безпілотників збили над Миколаївщиною.

📌 Оперативна обстановка на півдні України станом на ранок:

  • За добу втрати ворога становлять: 174 рашисти, 2 гаубиці "Мста-Б", 12 одиниць автобронетехніки, 2 танки, 2 міномети, 2 склади боєкомплекту.
  • Крім того, пошкоджено 5 одиниць броньованої техніки та великокаліберну гармату "Гіацинт-Б".

📌 СБУ ліквідувала дві групи диверсантів ПВК "Вагнер" у Харківській області. У ворога: один — 200-й, ще чотири захоплені в полон. 

📌 Загальні втрати живої сили рашистів сягнули 63 тисяч!

📌 Під час ранкової повітряної тривоги сили ППО збили 2 ракети на Київщині. На Хмельниччині знищено іранський дрон. Також на відмінно спрацювала ППО над Одещиною — мінус 3 ракети. Над Дніпропетровщиною — ще 4. Загалом сьогодні сили ППО збили 20 крилатих ракет та 13 дронів-камікадзе.

📌 ОК "Південь" повідомляє: ЗСУ продовжують звільняти території на півдні України.

📌 ЗСУ завезли "бавовну":

  • На позиції рашистів під окупованим Токмаком, Запоріжжя. 
  • Також зафіксовано вибухи на аеродромі Мелітополя, де окупанти вкотре розгорнули військову базу.
  • На Херсонщині в Білозерці ЗСУ знищили близько 15 одиниць техніки, а в Бериславі вдарили по ангару з російською військовою технікою. Втрати уточнюються.
  • У Шебекіно Бєлгородської області (рф) — там палає електропідстанція. Наразі без світла понад дві тисячі місцевих.

Злочини рф

📌 19 загиблих та 108 поранених внаслідок масованого обстрілу України вчора. росія — країна-терористка, яка вбиває мирних людей!

У Білому домі заявили, що росія готувала вчорашню атаку по Україні ще до підриву Керченського мосту.

Наслідки обстрілу в Запоріжжі

📌 Вночі окупанти атакували 12 ракетами Запоріжжя. Ушкодження отримали навчальний заклад, медичний заклад та житлові будинки. Одна людина загинула.

Кількість загиблих від учорашнього удару в Запоріжжі, коли було зруйновано цілий під'їзд багатоповерхівки, збільшилася до 5. Цієї ночі рятувальники дістали з-під завалів ще 3 загиблих.

📌 Одна з ракет, яку вчора рф направила на Київ, вбила лікарку Охматдиту Оксану Леонтьєву (на фото вище). Жінка загинула по дорозі на роботу, поспішаючи до своїх пацієнтів. Її машина згоріла вщент. Оксана працювала у відділенні трансплантації кісткового мозку й рятувала дітей з раком крові. Її маленький син залишився сиротою. 

📌 Вранці була здійснена атака на Ладижинську ТЕС, Вінниччина. Атакували 2 дрони-камікадзе "Shahed-136". Після 14:00 російські вбивці завдали повторного удару по Ладижинській ТЕС. Це сталося в той момент, коли на місці працювали рятувальники. За попередньою інформацією — 6 людей постраждали. 

📌 У Львівській області російські ракети повторно влучили у дві електропідстанції, які зазнали обстрілів учора. Електропідстанції повністю знищено. Травмовано одну людину

📌 Росіяни поцілили ракетами по енергетичній інфраструктурі в Павлоградському та Кам'янському районах на Дніпропетровщині. Є серйозні руйнування. Багато населених пунктів залишилися без світла. В області вводиться жорсткий режим економії електроенергії.

📌 Окупанти продовжують обстрілювати Миколаївщину ракетами, ствольною артилерією і запускають дрони-камікадзе. Під удари потрапили населені пункти Миколаївського та Баштанського районів. Обстріли зафіксовані на території Куцурубської та Широківської громад. Є влучання у житлові будинки. 

📌 Минулої доби росіяни завдавали ударів по населених пунктах чотирьох районів Харківщини. У Куп'янську пошкоджено 3 приватні будинки, сталися пожежі. Одну людину поранено.

📌 Вирви від снарядів, знищені будинки, зруйнований міст, обстріляна Лавра. Сьогодні це реалії звільненого Святогірська, Донеччина.⬆️ Упродовж трьох місяців місто було під російською окупацією. Зустріти вцілілий будинок майже неможливо.

А біля Святогірської лаври виявлено ще одну катівню окупантів, у якій росіяни катували місцевих жителів.

📌 Окупанти викрали заступника генерального директора Запорізької АЕС із персоналу Валерія Мартинюка і тримають його у невідомому місці. В "Енергоатомі" припускають, що до нього застосовують катування та залякування.

Наразі на ЗАЕС відключено всі шість блоків, окупанти примушують співробітників підписувати контракти з "росатомом".

Життя в умовах війни

📌 У Кривому Розі завершили рятувальну операцію з підйому шахтарів, котрі через знеструмлення міста після ракетних ударів застрягли під землею в чотирьох шахтах. Усіх 854 працівників підняли на поверхню.

📌 Протягом кількох днів можливі віялові відключення електрики в Україні. Це робитимуть, аби ліквідувати наслідки масованої російської ракетної атаки.

📌 Пройшов черговий обмін полоненими, додому повернулися 32 українські військові. Серед звільнених — офіцери, сержанти та солдати ЗСУ. Багато кого з них вважали зниклими безвісти.

📌 Також Україна повернула тіла ще 62 полеглих захисників. Серед них є загиблі військовополонені з колонії в Оленівці.

37 незаконно вивезених в росію дітей повернули в Україну

📌 Україні вдалося повернути 37 депортованих російськими окупантами дітей. Їх примусово вивезли з Харківської області до російського селища Кабардінка, попри те, що у всіх є батьки. Наразі діти возз'єдналися з рідними й перебувають у безпечному місці на Закарпатті.

РІШЕННЯ ДЛЯ ПЕРЕМОГИ

Підтримка іноземних партнерів

💡 У Румунії, Чехії, Сербії, Італії, Франції, Німеччині проходять протести після вчорашніх ракетних ударів рф по Україні.⬆️ А на фото нижче — мітинг у Торонто, Канада.

💡 Франція збільшить кількість військової допомоги Україні у відповідь на російські ракетні обстріли.

💡 Реакція Байдена на вчорашній масований обстріл України окупантами: "Ці напади ще більше зміцнюють нашу прихильність стояти з народом України стільки, скільки потрібно". 

💡 США дадуть Україні сучасні засоби ППО.

💡 "Переговори з путіним та його бандою терористів неможливі", — заявила голова комітету Бундестагу з оборони Марі-Агнес Штрак-Циммерманн.

💡 ЄС продовжить військову підтримку України, а також покриє витрати на зимові потреби.

💡 За даними опитувань, проведених у 27 країнах ЄС, значно зменшилася кількість європейців, що позитивно ставляться до росії: якщо у 2018 році росію підтримував кожен третій, то у 2022 році — лише кожен десятий.

💡 Російські удари крилатими ракетами по жвавих українських містах минулого понеділка можуть бути прирівняні до воєнного злочину, — заявила представниця Управління Верховного комісара ООН з прав людини Равіна Шамдасані.

💡 Нова Зеландія запроваджує санкції проти рф — під них потрапили ще 75 осіб. 

Українці, об'єднуємось! 

💡 Uklon долучилися до збору Притули та Стерненка, переказавши 1 300 000 грн. Долучитися до збору на дрони-камікадзе RAM II UAV користувачі Uklon можуть через опцію "Донат" на головному екрані застосунку.

💡 За добу українці задонатили на збір Притули та Стерненка понад 352 мільйони гривень. З цих коштів придбають 50 дронів-камікадзе RAM II з наземними станціями на суму 100 мільйонів гривень. Ще 252 мільйони підуть на винищення росіян, деталі обіцяють згодом. 

💡 Безплатну піцу та каву пропонують київським рятівникам, що ліквідують наслідки ракетного обстрілу, в мережі "М'ясомаркет" до 14 жовтня. А вчора й сьогодні працівників ДСНС безплатно пригощали шаурмою у закладах Döner Market.

Little Mariupol Svoї в Дніпрі

💡 У Дніпрі спільнота переселенців з Маріуполя відкрила простір Little Mariupol Svoї. Це вже другий такий заклад у місті. Його створили переселенці для переселенців, аби надавати одне одному підтримку. У новому просторі планують влаштувати культурний хаб, бо попередня локація вже не вміщує всіх запланованих заходів.

💡 У Кропивницькому на вихідних збирали гроші для ЗСУ, дегустуючи місцеву продукцію. Дегустацію (на фото вище) організували вдруге, планують зробити її традиційною.

Данило продавав молоко, щоб допомогти мамі

💡 Хлопчик з Чернігівщини, який продавав молоко, щоб зібрати постраждалій від російських обстрілів мамі на протез, їде з нею до Німеччини на лікування. Лікарі побачили історію родини в інтернеті та запропонували допомогу в обстеженні й лікуванні.

Свіжі дописи

  • Що відбувається

“Не підходь, не чіпай, дзвони 101”: що треба знати про вибухонебезпечні предмети навіть далеко від фронту

“Рубрика” розповідає, як розпізнати вибухонебезпечні предмети та що робити, щоб не наразитися на небезпеку поруч… Читати більше

Tuesday March 11th, 2025
  • Що відбувається

Зупинка розвідданих США: що ми маємо на момент зустрічі представників України та США

У місті Джидда Саудівської Аравії почалися переговори високопоставлених представників України та США. На них можуть… Читати більше

Tuesday March 11th, 2025
  • Корисне

Як потрапити в санаторій і що там робити?

Як змінилось лікування в санаторіях за останні роки? Частина закладів зачинилася через загрози безпеці, близькість… Читати більше

Monday March 10th, 2025
  • Кейси

“Консультації, що змінюють життя”: як кар’єрні радники допомагають ветеранам й ветеранкам війни працевлаштуватись

30% ветеранів зараз не можуть знайти роботу попри те, що ринок праці потребує робочих кадрів.… Читати більше

Friday March 7th, 2025
  • Що відбувається

Why Taras Shevchenko is more than just a poet to Ukrainians

Who is Taras Shevchenko? Learn more about Ukraine's legendary poet and why he's so important… Читати більше

Thursday March 6th, 2025
  • Кейси

“Раніше відводила погляд від дзеркала, тепер дивиться і усміхається”: як “Неопалимі” допомагають постраждалим від війни дітям відновлюватися від шрамів та рубців

Національна програма “Неопалимі” пропонує безплатне лікування та реабілітацію після поствоєнних травм, опіків та рубців для… Читати більше

Wednesday March 5th, 2025

Цей сайт використовує Cookies.