Що відбувається

Хроніка подій 6 вересня — 195 день війни росії в Україні: ключові події та рішення для перемоги

Ключові події дня

📌 Повідомляє Генштаб ЗСУ:

  • Ворог спробував наступати на Соледар та Зайцеве, Донеччина, але відступив із втратами.
  • Уражено декілька взводних опорних пунктів, близько 5 позицій зенітних ракетних комплексів та артилерійську батарею противника.

📌 Українські воїни точково б'ють по скупченнях живої сили та техніки, командних центрах та вузлах матеріально-технічного забезпечення рф на півдні. Це руйнує потенціал рф на півдні та послаблює логістичні можливості противника, — пише Інститут вивчення війни (ISW).

📌 Вночі точкових ударів на Херсонщині зазнали позиції рашистів в Чорнобаївці, Голій Пристані та Новій Каховці. Вдень було чутно вибухи в Чаплинці та Томиній Балці. У Тягинці влучення по складу БК. Детонація боєкомплекту тривала понад 2 годин.

📌 Над Миколаївщиною силами та засобами протиповітряної оборони ОК "Південь" було збито дві керовані авіаційні ракети.

📌 За даними Генштабу українські військові знищили понад 50 тисяч путінських воїнів. А в росії все одно розповідатимуть, що "потєрь нєт".

📌 росія втратила в Україні 25 тисяч солдатів і не досягла жодної стратегічної мети, — така оцінка втрат рф від міністра оборони Великої Британії Бена Воллеса. Він уточнив, що із вбитими, пораненими, взятими в полон та дезертирами ця цифра сягає понад 80 тисяч.

📌 Вночі й зранку росіяни знову обстріляли Харків. В Індустріальному районі ракета влучила прямо у приватне житло, загинула жінка. Ранкова ракета зруйнувала багатоквартирний будинок в центрі міста, з-під завалів будинку визволили 3 людей. Ще одна ракета влучила в адмінбудівлю у Київському районі Харкова.

📌 Окупанти також обстріляли Золочів, Харківщина, — загинули 2 людини. 

📌 На Дніпропетровщині Нікопольський район російські окупанти зранку тричі накрили "Градами". Поранено чоловіка і жінку. У Нікополі пошкоджено 20 багатоповерхових та 11 приватних будинків. Один будинок зруйнований. Також знову ракетами обстріляно Кривий Ріг — на нафтобазі вирує пожежа.

📌 Луганщина продовжує тримати оборону. Ворожі атаки відбито, є певні позитивні результати: наші захисники трохи просунулися і закріпилися.

📌 На Донеччині росіяни вночі завдали ракетного удару по гімназії в Кураховому. Постраждалих немає. Це вже 274-а школа в області, обстріляна росіянами з початку повномасштабного вторгнення, і 29-а, знищена вщент.

📌 Унаслідок російських обстрілів поранення отримали четверо мирних жителів у Хромовому, Георгіївці, Бахмуті та Костянтинівці.

📌 Сили ППО знищили 5 з 6 крилатих ракет Х-101, випущених із літаків Ту-95МС з району Каспійського моря, та російський ударний вертоліт Ка-52 "Алігатор", — відрапортувало вранці Командування Повітряних Сил ЗСУ.

📌 ЗРК "Бук" ЗСУ знищив російський військовий літак без жодного пострілу. Виявивши ціль, у Буку включили радар, а в кабіні російського літака зазвучали повідомлення, що літак став метою, пілот окупантів з переляку одразу катапультувався.  Його літак розбився. Про цей випадок розповів командир ракетної батареї "Бук М1", Герой України Ярослав Мельник.

📌 З'явилися фото деокупованого Високопілля на Херсонщині. На кадрах видно, на що перетворили  селище рашисти протягом 5,5 місяців окупації.

📌 Україна оцінює збитки від війни наразі у $326 млрд, — заявив прем'єр-міністр Шмигаль. Понад $105 млрд із цієї суми — витрати на відновлення зруйнованої інфраструктури.

📌 Україна повернула тіла ще 25 своїх військових під час чергової передачі тіл, — повідомили в Мінреінтеграції.

📌 Енергодар повністю знеструмлений через пошкодження ЛЕП у районі Запорізької АЕС. Як повідомив мер Енергодара Дмитро Орлов, о 12:20 мешканці чули сильний вибух, після чого у місті зникли світло та вода.

📌 Сумщина: вночі військові рф з артилерії обстріляли село Волфине Білопільської громади. Снаряди влучили в центр села, зруйновано приватний будинок та вибиті вікна. Близько 10:00 дісталося селу Манухівка (Новослобідська громада). Пошкоджено високовольтну підстанцію, електропостачання в населеному пункті відсутнє.

📌 На Мар'їнському напрямку (Донеччина) окупанти продовжують масово тікати від ЗСУ, кидаючи зброю, екіпірування та документи. На фото — табір військової частини 35390 з місцем постійної дислокації на Сахаліні. Крім покинутих гранатометів та автоматів також було знайдено документи зі списками особового складу.

📌 А це — Херсонщина. Так зараз виглядає Дар'ївський міст, знищені понтонна переправа та склад. Кутові відбивачі, розташовані між мостом та переправою знову виявилися марними.

📌 Тим часом в окупованому Бердянську підірвали автомобіль колаборанта, якого окупанти призначили комендантом міста. Гауляйтер Артем Бардін у лікарні в надважкому стані. 

📌 А в Кам'янці-Дніпровській Запорізькій області скоєно замах на місцеву колаборантку Ірину Зикову — їй у двір кинули гранати.

📌 Війна впливає на довкілля: на Одещині через бойові дії, що не дозволяють відновити водообмін із Чорним морем, висохли найкрасивіші заповідні озера академіка Зайцева.

📌 МАГАТЕ опублікувало звіт за підсумками місії на Запорізьку АЕС: вирішили, що потрібно створення захисної зони навколо ЗАЕС, а обстріли "необхідно припинити". Ситуацію в Україні назвали "безпрецедентною".

Рішення для перемоги

💡 Єврокомісія цього тижня запропонує Україні ще 5 мільярдів євро макрофінансової допомоги, — заявила президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Вона наголосила, що ситуація в Україні досі вимагає неослабної підтримки з боку Євросоюзу.

💡 Також ЄС виділяє Україні €6 мільярдів на фінансування цифрових проєктів, кошти перераховуватимуть протягом 7 років.

💡 На Херсонщині більшість рятувальників відмовляються працювати з окупантами.

💡 В Одеській області вже відновили 176 об'єктів з 666, які постраждали через ракетні удари рф. У них встановили вікна, відремонтували покрівлю та відновили інженерні мережі. На жаль, 34 будівлі зруйновано вщент — їх уже не відновлять.

💡 У Чернівцях Соборна площа перетворилася на воєнний музей. Тут виставили трофеї наших славних ЗСУ. Доля бути спаленим чекає на кожний танк загарбників!

💡 Допоможуть в цьому Байрактари. У жовтні Україна отримає від імені громадян Польщі БПЛА "Bayraktar TB2", а три "Народних Байрактари", на які збирали кошти українці, вже в Україні.

💡 Єврокомісія запропонувала два варіанти обмеження цін на газ із росії:

  • Перший варіант передбачає введення стелі цін на російський газ, який діятиме на всій території ЄС, або створення єдиної компанії, яка займеться закупівлею газу у рф;
  • Другий — поділ країн-членів ЄС на "червону" та "зелену" зони, виходячи з того, наскільки їм загрожують перебої з постачанням газу.

💡 Що стосується віз для росіян, Єврокомісія затвердила пропозицію щодо повного зупинення угоди про спрощення візового режиму з росією з 12 вересня. 

💡 В Естонії суд оштрафував на 981 євро жінку, яка перевела 40 євро на підтримку російських окупантів

💡 Вихователів дитсадків та тренерів можуть звільнити від мобілізації. Дітям потрібні педагоги. Відповідний законопроєкт представили депутати. Єдина умова — навантаження за основним місцем роботи має становити не менше 0,75 ставки.

💡 Літера "Ї" стала символом спротиву Маріуполя. Тепер вона з'являється у різних куточках міста. Зокрема, в самому центрі біля пам'ятника Тарасу Шевченку. Маріупольців закликають малювати в парках, скверах, на площах, стовпах, огорожах. Щоб показати, Маріуполь — це Україна!

💡 У Вінниці вже створили понад 630 робочих місць на релокованих підприємствах. Наразі 121-е підприємство евакуювалось у Вінницьку громаду.

💡 А в Кам'янському, Дніпропетровщина, відкрили "Вільно-хаб". Це програма неформальної освіти для дітей та молоді, які евакуювалися з "гарячих" точок. Щомісяця для учасників від 6 до 35 років планують проводити півтора десятка заходів. 

💡 "Нова пошта" та банк ПУМБ об'єднали зусилля для допомоги бійцям у рамках проєкту "Ми однієї крові". Виручені завдяки проєкту кошти йдуть на доставку донорської крові в гарячі точки та закупівлю кровоспинних засобів тактичної медицини для військових та цивільних, які постраждали внаслідок російської агресії.

💡 Компанія SOCAR Energy Ukraine почала збирати гроші на медичні набори для школярів. Щоб долучитись — просто купіть особливий стаканчик з напоєм.

💡 Проєкт ЛУН Місто запустив благодійну ініціативу "Будинки війни", де можна допомогти мешканцям Ірпеня, Бучі та Гостомеля зібрати кошти на відбудову пошкоджених будинків.

💡 ​​10-річна дівчинка з Заставної, яка продавала на площі пиріжки та прикраси, передала Притулі понад 22 тисячі гривень. До цієї суми додадуть гроші та куплять дрон військовим.

💡 Лауреатом престижної німецької премії за захист свободи слова став весь український народ. Рада премії "M100 Media Award" відзначила, що народ України отримав нагороду за мужність та стійкість у боротьбі проти російського вторгнення. Жоден народ світу в останні кілька місяців не демонстрував такої пристрасної цінності свободи.

💡 На фото — тимчасово окупований Сімферополь. Партизани на тимчасово окупованих територіях не дають спокійно спати ворогу. Українці чекають на ЗСУ.

Свіжі дописи

  • Що відбувається

Збільшення податків на тютюнові вироби: чимало активістів не згодні з рішенням

Розбираємо, про що йдеться у законопроєкті про поступове підвищення акцизу на тютюнові вироби до 2028… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

582 години з турнікетом: як український військовий вижив у підвалі попри складне поранення

“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше

Thursday November 21st, 2024
  • Кейси

Сергій Малечко: “У когось остання Тесла, а у мене сучасний протез”

38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Кейси

Зв’язок поколінь: як підлітки з Миколаївщини вчать літніх людей користуватися ґаджетами

“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Що відбувається

Top celebrities supporting Ukraine in 2024: from donations to advocacy

Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше

Tuesday November 19th, 2024
  • Здоров’я

Мене вже нічого не радує: що таке ангедонія і як повернути собі задоволення від життя

Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше

Monday November 18th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.