Рішення для розбудови комьюніті, комфортних міст, українського підприємництва та інклюзивності суспільства.
Останніми роками українським дітям дедалі важче включатися в соціалізацію — пандемія та війна забрали в них можливість знайомитися та дружити з однолітками. У Миколаєві втілюють ефективне, але просте рішення, щоб розвʼязати цю проблему. Цей проєкт — "Друзі у дворі". Маленьке свято — мотузковий парк, велосипеди, лабіринти, запальна музика і частування, яке волонтери влаштовують дітлахам та їхнім батькам просто у місцевих дворах, покликане здружити дітей, які проживають в одному будинку, подвір'ї, районі. "Рубрика" розповідає про ініціативу тут.
На початку повномасштабного вторгнення український бізнес пережив чималу кількість потрясінь. Частина підприємств була вимушена релоковувати своє виробництво, інша була зруйнована, чи окупована. Хтось закрив власну справу та виїхав із країни, або просто не зміг швидко адаптуватись до нових умов. Різною мірою, але збитків зазнав весь український бізнес.
У відповідь на цей виклик ще у липні 2022 року в розпал бойових дій уряд започаткував грантовий проєкт "єРобота". Будь-хто міг отримати кошти для запуску або розвитку власної справи. А якщо створити необхідну кількість робочих місць, використовувати гроші на вказані цілі та сплачувати податки, грант державі можна не повертати. "Рубрика" поспілкувалась з трьома підприємцями, які скористались грантами "єРобота", та розповідає, чи дійсно це працює так просто.
Співзасновниці ініціативи Repair Together, що активно включена у волонтерську відбудову, Дар'я Косякова й Віка Афанасьєва вирішили, пора спростувати стереотипи на практиці та показати — дівчатам є місце на будівництві. З цієї ідеї виник проєкт, у якому група, яка складається винятково з жінок, самостійно будує житло.
Дар'я додає, окрім ціннісної частини, у першу чергу, цей проєкт — це майданчик, де жінкам комфортно навчатися і розвивати свої навички в будівництві, якщо вони цього хочуть:
"Я можу точно сказати, що це простір, в якому якщо ти чогось не вмієш, то це нікого не дивує і не лякає. Тобі можуть показати, й ти все схопиш".
"Велике дівництво" — це не про дистанціювання від чоловіків, а про спробу довести, що кожен рівний у правах. "Рубрика" розповідає про проєкт тут.
За статистикою Міністерства охорони здоров'я, щотижня в Україні від раку молочної залози помирають близько 110 жінок. Найбільше випадків — серед жінок старше 60 років, але в останні роки онкологія молочних залоз почастішала і серед значно молодших жінок. Щороку в Україні фіксують близько 15 тисяч нових пацієнток.
"Рожевий жовтень" — всесвітня кампанія, спрямована на підвищення обізнаності про рак молочної залози. Вона нагадує про важливість ранньої діагностики та підтримує жінок, які пережили це захворювання. Рак молочної залози є одним з найпоширеніших і найнебезпечніших онкологічних захворювань серед жінок, але його можна вилікувати у 95% випадків, якщо вчасно звернутися до лікаря.
Щороку у світі та Україні у цей місяць проводяться численні акції, ініціативи та просвітницькі заходи, спрямовані на підвищення обізнаності та раннє виявлення раку молочної залози. Допомогти лікарям нагадати жінкам про важливість жіночого здоров'я та необхідність регулярного обстеження вирішили й українські кавʼярні. "Рубрика" розповідає про одну з таких кав'ярень за посиланням.
Для людей літнього віку, людей з інвалідністю та тих, хто має важкі захворювання, доступ до базових послуг часто стає привілеєм, який не кожен може собі дозволити. Соціальна ізоляція, брак ресурсів, непристосованість міських просторів для пересування маломобільних людей підсилюють відчуття нерівності.
"Мене вразили одкровення дівчини з ДЦП, яка розповідала, що через сходи вона не може зайти навіть в магазин біля дому. Немає можливості зайти в магазин косметики, аби купити собі догляд, бо входи у крамниці не мають зручних пандусів", — розповідає косметологиня з Мукачева Наталя Чіпко.
Кілька місяців тому Наталя Чіпко приєдналася до благодійного проєкту "Безбар'єрний салон", який започаткувала в Мукачеві ГО "Безбар'єрне Закарпаття". Ця ініціатива допомагає маломобільним людям розв'язати проблему догляду за собою, надаючи тим, хто не має можливості відвідувати салони краси, безоплатні послуги. Завдяки зусиллям майстрів-волонтерів "Безбар'єрний салон" не тільки покращує зовнішність клієнтів, але й сприяє їхньому психологічному добробуту та соціальній інтеграції. "Рубрика" розповідає про ініціативу тут.
Про Місто Добра — всеукраїнський благодійний проєкт, який допомагає мамам з дітьми, що потрапили у складну життєву ситуацію, "Рубрика" писала не раз. Заснований в Чернівцях ще до війни, попри всі проблеми та складнощі воєнного часу проєкт росте та розвивається. Зараз на території прихистку 6 корпусів, де живуть діти, позбавлені батьківського піклування, жінки, які втратили дім, постраждали від домашнього насилля. Рік тому тут зʼявився й офіційний медичний центр — Дім метеликів, де працюють справжні чарівники: реабілітологи, нейропсихологи, логопеди, неврологи, ортопеди, медсестри та няні. Дітям, які долають важкі хвороби, вони надають не лише професійну допомогу, а й любов, віру та надію на новий день. У Всесвітній день паліативної допомоги "Рубрика" розповідає про те, як живе Дім метеликів.
У Кропивницькому багато активної та творчої молоді. А через війну сюди переїхало ще 27 тисяч дітей та підлітків з інших регіонів України. І хоча в місті є місця, де молоді люди можуть ділитися ідеями, товаришувати, спілкуватися та розвиватися, з настанням тепла стало не вистачати креативної та комфортної локації просто неба.
Якщо у громади немає вуличного молодіжного простору — потрібно створити його самим! Так вирішили юнаки та дівчата молодіжного центру "Кома", що у Кропивницькому. Так цього літа у місті зʼявилася нова локація — кінотеатр просто неба, що працюватиме аж до холодів і знову відновить роботу з настанням тепла. Про те, як це стало можливо, і як це працює — у матеріалі "Рубрики".
Перетворити власний травматичний досвід спочатку на текст п'єси, а потім поставити її на сцені — спосіб реабілітації та реінтеграції ветеранів. Принаймні у цьому переконані засновники проєкту "Театр Ветеранів", які вчать їх бути драматургами. "Рубрика" поговорила з ветераном-учасником театру та одним з його співзасновників та розповідає, як це працює.
А ще — публікуємо уривок з моноп'єси "Вибух" ветерана Юрія Вєткіна.
4 вересня росіяни вдарили по Львову дронами та ракетами. 189 будинків зазнали пошкоджень, 60 людей постраждало, 8 загинуло. Нічна атака завдала величезної шкоди місту. Тоді Андрій Садовий ініціював проєкт "Візьми будинок під опіку", аби відновити пошкоджені будинки міста. З того дня пройшло майже два місяці. Тут розповідаємо, що відбувається з ініціативою зараз.
За даними екологів, щороку в середньому кожен житель нашої країни виробляє близько 300 кг побутових відходів. У великих містах переважна частина цього сміття потрапляє у звичайні сміттєві контейнери, які встановлені просто біля житлових будинків. З відкритих контейнерів сміття розноситься вітром або тваринами; крім того, вони часто протікають, поширюючи неприємні запахи та сприяючи розмноженню шкідників.
У Луцьку вже другий рік ведеться встановлення напівпідземних смітників замість звичних відкритих контейнерів. Оновлення відбувається в рамках міської програми заміни старих контейнерів для збору твердих побутових відходів. "Рубрика" розбиралася в доцільності цього рішення разом з експертами.
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Швидка і проста випічка (і не тільки), яку можна приготувати для благодійного ярмарку. Читати більше
Якщо ви не знаєте, ким хочете стати в майбутньому, запевняємо — ви не одні. Ця… Читати більше
Discover five inspiring stories of bikers from around the world who ventured on long and… Читати більше
Що потрібно, аби памʼять про загиблих жила, та які підходи для цього створюють у світі… Читати більше
Збережіть цей текст, щоб не загубити й наступної зими. Розпитали лікаря про те, як вберегтися… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.