Зібрали в одному місці корисні рішення вересня 2024.
Вирішили зайнятися бігом, але не знаєте, як змотивувати себе встати з ліжка? Чи, може, ви досвідчений бігун, який шукає однодумців, щоб за чашкою кави обговорити спортивний прогрес?
"Рубрика" побувала в гостях у бігового клубу RUN21 та поспілкувалася з тренерами й учасниками, щоб дати вам більше корисних порад про біг. Від новачків до завзятих марафонців — ми зібрали історії, після яких вам захочеться вийти на пробіжку.
"У групі ти зможеш більше. Сам ти б десь себе пожалів, десь не дотягнув. А коли бачиш, що хтось поруч продовжує, то теж продовжуєш. І ви якимось чином, навіть не розмовляючи, підтримуєте одне одного", — говорить Марія Голота, засновниця і тренерка бігового клубу RUN21.
Читайте про клуб та поради новачкам — у нашому тексті!
Жінок, що зазнають домашнього чи гендерно зумовленого насильства, на шляху до отримання підтримки зупиняє багато перешкод. Серед найбільших труднощів — страх залишити вже звичну ситуацію, хоч вона і травмує, відсутність допомоги від оточення та побоювання за безпеку своїх дітей. Часто жінки не мають коштів для того, щоб розпочати жити окремо від кривдника, ба більше — проблеми виникають навіть із транспортом, за допомогою якого можна б було швидко та без ризику залишити небезпечне місце.
На Полтавщині Благодійна організація "Світло надії" запровадила нову послугу — соціальне таксі для жінок та дітей, які постраждали від домашнього або гендерно зумовленого насилля. Безоплатний сервіс працює по всій області, забезпечуючи швидкий і безпечний транспорт тим, хто потребує допомоги. "Рубрика" розповідає, як це працює.
У невеликих українських містечках бібліотеки часто розташовуються ближче до центру. З віддалених частин міста людям зазвичай далеко діставатися до бібліотеки. Непросто на це й виділити час — через роботу та клопоти по господарству.
У Бахмацькій публічній бібліотеці, що на Чернігівщині, задля популяризації читання та залучення нових користувачів вже не перший рік функціонує бібліотека на колесах — велобібліотека. Бібліотекарі на велосипедах, навантажених книжками, відправляються у найвіддаленіші куточки міста — знайомлять мешканців міста з літературними новинками, творами сучасних українських письменників, періодичними виданнями. Розповідають про бібліотечні послуги та цікаві заходи, що відбуваються у книгозбірні.
Про те, як у Бахмачі працює велобібліотека, "Рубрика" ділиться тут.
Під час окупації та бойових дій в деяких населених пунктах Правобережної Херсонщини було знищено практично все. Так, у селі Зарічному Високопільської територіальної громади від ворожих обстрілів постраждала не лише інфраструктура, а й школа, дитячий садок, будинок культури, зелені насадження та місця відпочинку та дозвілля для дітей та молоді.
Відновлення — не завжди про масштабні проєкти та багаторічні плани. Не менш важливі й ті ініціативи, які закривають потреби громади тут і зараз. А надто — ті, які громада може ініціювати та втілити з відносною швидкістю, аби поступово повертатися до життя. Отож, у Зарічному небайдужі жителі села за підтримки ГО "Південна стратегія розвитку" та місцевої влади створили для дітей спортивну зону відпочинку. Тепер діти у Зарічному зможуть не тільки займатися спортом — новий спортивний майданчик також стане місцем зустрічей та спілкування. "Рубрика" розповідає про цей кейс за посиланням.
Прохолодний вітер Карпат. Шумить річка поблизу будинку. А у вікна стукають гори, яких то ховає, то випускає зі своїх обіймів туман. Такі пейзажі щодня бачать відвідувачі книгарні-кав'ярні "Коцюбинський", розташованій у селі Верхній Ясенів, що в Івано-Франківській області. Цим краєвидом залюбки готова поділитися з кожним охочим власниця закладу Анна Павліченко. Сюди ж на відпочинок уже в жовтні вона запрошує військовослужбовців, ветеранів і ветеранок, які хочуть насолодитися спокоєм природи.
Про простір та його історію "Рубрика" розповідає у тексті за лінком.
Українська аграрна галузь стала одним з основних джерел для наповнення бюджету країни. Так буде і по закінченню війни — агросектор, принаймні на перших етапах, відіграватиме ключову роль у відновленні країни, а значна частина відповідальності за її розвиток ляже на молодь. Тому вже зараз важливо докласти зусиль, щоб зацікавити молоде покоління приходити в агросферу, аби після перемоги вони могли відразу стати до роботи.
Залучити молодь до агросфери, навчити азів рослинництва, агрономії, фінансової грамотності покликаний проєкт, який започаткувала українська агропромислова компанія "Контінентал Фармерз Груп". Школярі — учасники проєкту "Розумний город. Мікрозелень", власноруч вирощують корисні продукти, вивчають основи бізнесу, заробляють перші гроші, займаються волонтерством. Більше про "Розумний город" — тут.
На Київщині на базі Немішаївського фахового коледжу відкрили першу в Україні жіночу школу операторів будівельної техніки. Протягом 9-тижневого курсу жінки навчаються працювати на сучасній будівельній техніці, включаючи екскаватори-навантажувачі, телескопічні навантажувачі, мінінавантажувачі та мініекскаватори.
"Навчати дівчат керувати важкою будівельною технікою було моєю мрією ще до війни. Але тоді для її реалізації не було підстав — на будівництвах вистачало чоловіків. Момент втілення ідеї прийшов із початком повномасштабного вторгнення. Я зрозуміла — нас чекатиме дуже серйозний кадровий голод в галузі. Його треба починати долати вже зараз і показувати гендерну спроможність жінок", — говорить Юлія Скічко, керівниця ГК "АЛЕФ СТРОЙ", що ініціювала створення школи.
Усе важливе про проєкт — за посиланням у нашому матеріалі.
Для людини, яка стикнулася з втратою зору, світ перевертається з ніг на голову: буденні речі, які до того робилися на автоматі, тепер займають десятки хвилин, а шум навколо наче хтось підкрутив на декілька децибелів гучніше. З усіма викликами потрібно вчитися справлятися наново, і чудово, коли поруч є люди, які підтримають на цьому шляху. "Рубрика" розповідає про реабілітаційні табори для ветеранів від ГС "Сучасний погляд", на яких учасників навчають усіх важливих навичок: від користування телефоном до орієнтування у місті.
Під час війни українці стикаються з безпрецедентними внутрішніми та зовнішніми викликами — втратою рідних і близьких, руйнуваннями житла, вимушеними переїздами, стресом — і це на тлі постійних тривог і невизначеності. Серед тих, хто сьогодні особливо потребує психоемоційної підтримки — люди, які працюють у сфері "людина-людина". Ті, хто попри все допомагають іншим триматися, відновлюватися, розвиватися і просто жити.
Для зміцнення психічного здоров'я, запобігання виснаженню та відновлення ресурсу українців у Сумській та Полтавській областях працює проєкт "Зупинка: Я". Ініціативу Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) впроваджує громадська організація "Центр психологічної допомоги «Конфіденс»" за підтримки уряду Норвегії.
Як і кому допомагає "Зупинка: Я", "Рубрика" дізнавалася у фахівців проєкту.
Благодійні збори пластикових кришечок — ініціатива не нова. У соцмережах вже кілька років зустрічаються пости про пункти збору та заклики долучатися до цієї акції. Однак, попри це, багато людей і досі не знають, чому саме кришечки, що потім з ними відбувається, і де їх використовують.
Ми вирішили розібратися і щоб знайти відповіді на це питання, поговорили про збір пластикових кришечок з фахівцями цієї справи. Куди варто приносити кришечки, які їхні різновиди підходять для збору, чому їх потрібно так багато та яким чином навіть невеликий внесок допомагає довкіллю і людям, розповідали Олена Брацлавська, менеджерка спеціалізованого екологічного підприємства МПП "Рада" та Тетяна Руденко, голова Благодійного фонду "ОВЕС".
“Алексу” 52. Восени 2024-го він втратив руку в боях у Вовчанську. Але сама ця історія… Читати більше
38-річний Сергій Малечко родом із Чернігівської області. З перших днів повномасштабного вторгнення добровольцем боронив Україну.… Читати більше
“Рубрика” розповідає про ініціативу, що у всіх сенсах налагоджує зв’язок між поколіннями — і емоційний,… Читати більше
Discover the stars who stood with Ukraine in 2024, raising awareness of Ukraine's fight to… Читати більше
Нічого не хочеться, а речі, які раніше приносили розраду, більше не радують? Сьогодні дедалі більше… Читати більше
“Рубрика” розповідає про проєкт, що допомагає відновитися, набратися сил та постратегувати на майбутнє тим, хто… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.