Корисне

Емоції, здоров’я та простір: 10 книг, які навчають дбати про себе

Як правильно подбати про себе? Простої відповіді немає, адже турбота — це одночасно про наше здоров’я, емоції та простір навколо. З початком повномасштабної війни піклуватися не лише про базові потреби стало важче, але водночас й важливіше. “Рубрика” та видавництво “Vivat” підібрали 10 книжок, які допоможуть подбати про себе у різних аспектах життя.

Як подбати про емоційний стан

"Виживання для емпата. Життєві стратегії для чутливих людей" Джудіт Орлофф розповідає про те, як чутливим людям вижити у непростому, хаотичному світі. Людям, які мають "тонку шкіру" і вміють співпереживати, проте найбільше потерпають від вигорянь, депресій, гіперчутливості та емоційного виснаження. Авторка — психіатриня, яка спеціалізується на лікуванні високочутливих людей і з власного досвіду знає, що таке бути емпатом. 

Ця книжка інструкція на все життя, яка допоможе не розпорошувати власну душу на мільярди шматочків у спробах втішити й зрозуміти весь світ. Також вона буде корисною тим, хто живе поруч з чутливими людьми та прагне зрозуміти, як з ними поводитися.

"Дозвіл на почуття. Відкрийте силу емоцій, щоб підкорити нові вершини" Марка Брекетта відкриє таємниці емоцій, які впливають на те, як ми почуваємося, взаємодіємо з іншими та самореалізуємося. Велика проблема полягає у тому, що часто люди не розуміють природи власних почуттів, притлумлюють їх замість того, щоб навчитися з ними взаємодіяти, соромляться надмірної емоційності або скутості.  

Марк Брекетт розробив власну систему роботи з почуттями "ЛІДЕР", яка покращує життя дітей і дорослих, дозволяє направляти почуття й емоції в правильне русло. 

Жодна теорія не принесе користі, якщо не застосовувати набуті знання. Подбати про себе — не лише опанувати емоції та почуття, але і набути правильних звичок. "Звички. Щоденник, який допоможе вам змінитися на краще і стати щасливішим за 12 тижнів" Гайден Фінч допоможе усвідомити й проаналізувати власні звички завдяки практичним порадам, рекомендаціям та простим підказкам, необхідним, щоб не збитися з курсу. Ви дізнаєтеся, як формуються шкідливі звички, що не дають іти вперед, зможете їх позбутися і набути нових. Завдяки щоденним, щотижневим та 28-денним контрольним перевіркам, які ви знайдете у цьому щоденнику, ви зможете змінити своє життя.

12 тижнів цілком достатньо, щоб навчитися визначати, контролювати та аналізувати власні цілі. І щоденник, розроблений клінічною психологинею й експерткою зі зміни поведінки, допоможе почати нове життя.  

Ще один щоденник допоможе у творенні здорових взаємин із собою. "Полюбіть себе! Щоденник для жінок, який допоможе прийняти себе такою, якою ви є" Меґан Лоґан чудовий спосіб почати ставитися до себе з любов'ю та емпатією. Він містить багато вправ і технік, покликаних надихнути на глибокі роздуми жінок, які хочуть віднайти впевненість у собі й почуття власної гідності, щоб згодом підкорити світ.

Щоденник стане помічником, якщо ви хочете навчитися адекватно сприймати своє тіло, розірвати токсичні стосунки або пізнати й прийняти справжню себе. В ньому і реально дієві техніки, і надихаючі цитати, і поради від фахівців. Усе, що вам потрібно — це любов до себе. Якщо ви переживаєте важкі часи або просто хочете по-справжньому полюбити себе, цей щоденник допоможе розкрити ваш потенціал і розвиватися на цьому шляху.

Як подбати про здоров'я і правильне харчування

"Мозок у небезпеці. Дивовижна правда про хліб, вуглеводи й цукор — наших таємних вбивць" Крістін Лоберґ та Девіда Перлмуттера поєднує в собі гумор і наукові факти про те, що щодня потрапляє до наших тарілок і не завжди несе користь. Наприклад, вуглеводи провокують деменцію, епілепсію, панічні атаки, хронічні головні болі, депресію, зниження лібідо, хвороби Альцгеймера та Паркінсона. Глютен та глюкоза здатні не лише справляти смакову насолоду, а й буквально стирати пам'ять та модифікувати гени. 

В книзі міститься чотиритижневий план, який може захистити організм, зокрема мозок, від вуглеводного удару, знизить ризик неврологічних захворювань, допоможе залишатися бадьорими та активними й навіть полегшить перебіг певних хронічних захворювань. Нові харчові звички — це реально, особливо якщо вам пропонують також рецепти здорових страв. 

"Здоровий раціон для кращої версії себе" пропонує й Оксана Солодова біологиня, дієтологиня, засновниця проєкту Health is Wealth, тренерка зі здорового стилю життя, а також учасниця марафонів і жінка, яка підкорила Босфор. У книжці дієві поради про те, як стати кращою версією себе — здоровішою, енергійнішою. А також рецепти від шеф-кухарів та щоденник, який допоможе не забути про планові перевірки організму. 

Про гармонійне харчування та важливість руху розповідає і Віктор Мандзяк. Його книжка "Тренер дозволяє! 50 міфів про схуднення" — результати багаторічної роботи. Пiв мiльйона пiдписникiв у Фейсбуці і понад 200 тисяч в Інстаграмi! Вiктор Мандзяк — вiдомий фiтнес-блогер, професiйний тренер. Разом зi своєю командою він допомагає набути бажаних форм 10 тисячам українців та українок. Популяризатор здорового схуднення та руйнівник міфів, Віктор в першу чергу вчить мислити струнко. А сiдницi пiдтягнуться згодом!

Не слід забувати і про інтимне життя. Книжка Наталії Сіліної "Жіночі справи. Про гармонію гормонів, секс і контрацепцію" — відверта і фахова розмова про фізіологію. Авторка, практикуюча лікарка, кандидатка медичних наук, зрозуміло і професійно розвінчує міфи та упередження, розповідає про шкоду самодіагностики і надумані комплекси.

Це видання не замінить гінекологічного огляду й консультації фахівця — воно покликане навчити жінок піклуватися про своє здоров'я. Забудьте, як давню давнину, часи, коли ви панікували, залишившись наодинці із запитаннями, чи в змозі ви зачати й виносити дитину, чи дійсно клімакс — це страшно, чому секс більше не задовольняє і до чого тут синдром "сухої вагіни". Щаслива жінка — здорова й обізнана і кожен розділ наближатиме вас до цього стану.

Як подбати про простір навколо

"Людей любити, речі використовувати. Іншої ради нема" Джошуа Філдс Міллберн, Раян Нікодемус — це книжка про те, як організувати простір навколо себе, як навчитися жити в достатку, але не в надлишку, вміти розставляти моральні пріоритети і перестати накопичувати речі. Багато хто говорить про мінімалізм і те, як він впливає на якість життя. Ця книжка пропонує інструменти, що допоможуть побороти безконтрольне емоційне та матеріальне споживацтво.

Час перестати ховатися за речами та безконтрольними покупками від спогадів і помилок, сорому, страхів та невпевненості і нарешті почати жити. Це книжка про те, що змістовність та радість життя не у кількості речей, а в тому, що ми у це життя вкладаємо. 

Організувати простір навколо себе і робочі процеси допоможе і книжка Крістофера Кокса  "Володар дедлайнів. Встигнути все". Це інструкція про те, як змусити терміни працювати на нас, а не навпаки.

Ми часто боїмося дедлайну, проте все одно затягуємо виконання завдань. Однак не такий страшний реченець, як його малюють. Визначте дедлайн на купівлю й прочитання цієї книжки, щоб не запізнитися до ресторану, який відкривають без стресів і паніки, на власні очі побачити рукотворне засніження гори та як сходить із конвеєра пасажирський літак. Ви дізнаєтеся, як доставляють великодні лілії і побуваєте за лаштунками театру перед прем'єрою. Потрапите в ескадрилью військово-повітряних сил, що рятуватиме постраждалих від урагану і в крамницю Best Buy напередодні чорної п'ятниці. Поспостерігаєте за засновниками стартапу, що представляють свій продукт громадськості, візьмете участь у передвиборчій кампанії. Опанована наука, як установлювати та обнуляти власний таймер, створюватиме простір для всіх ваших справ. Простір, у якому, на щастя, є час для завершення роботи, час для роздумів і час на відпочинок.

Партнерська публікація

Свіжі дописи

  • Здоров’я

Орган, який не болить: як розпізнати проблеми зі щитовидкою

“Рубрика” поговорила з ендокринологинями, щоб дізнатися, як працює щитоподібна залоза, що спричиняє її захворювання і… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Кейси

“Халабуда”: як волонтери зі сходу поремонтували більше тисячі дронів

“Рубрика” розповідає історію ініціативи з Маріуполя, яка рятує “пташки” українських військових, чим економить сотні тисяч… Читати більше

Thursday November 14th, 2024
  • Кейси

Демінери та сапери: що потрібно, аби стати спеціалістом з гуманітарного розмінування

Робота саперів та демінерів довгий час залишатиметься актуальною для України. Вони очищають поля для фермерів,… Читати більше

Wednesday November 13th, 2024
  • Корисне

Як родині підготуватися до повернення військового додому

Повернення військового додому — одна з найважливіших та найочікуваніших подій для кожної люблячої родини. Проте… Читати більше

Wednesday November 13th, 2024
  • Кейси

Сергій Рибалко: “Якби, не дай Боже, сталося так ще раз, я б пішов знову”

23 лютого літак Сергія Рибалки, який сім років проживав у Данії, приземлився у Києві. Сергій… Читати більше

Tuesday November 12th, 2024
  • Небайдужа

Як бути хорошою мамою, коли на це бракує сил

“Рубрика” поговорила з психологинею про те, як мамі підтримувати дитину, коли вона сама потребує підтримки. Читати більше

Monday November 11th, 2024

Цей сайт використовує Cookies.