Зміни, які переживає клімат усього світу, України зокрема, викликає глибоке стурбовання. Світ переживає справжній еко-бум, пов'язаний із забрудненням навколишнього середовища, який вимагає реакції державних органів влади.
Саме тому "РУБРИКА" вивчила, які закони Верховна Рада 9 скликання проголосувала у другому читанні, які прийняла за основу, а є навіть ті, які просто потрапили поки що на розгляд Комітету Ради. Також надамо вам пояснення щодо того, чому 2020 рік повинен стати Роком сталого розвитку.
Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питання видобутку бурштину" (№2240) прийнятий у другому читанні. Він сприятиме виходу з тіні даної галузі та передбачає кримінальну відповідальність за незаконний видобуток.
Закон передбачає, що:
Законопроєкт "Про засади моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів" (№0875) проголосували у другому читанні і в цілому.
Закон передбачає, що:
Прийнято за основу проєкт Закону "Про внесення змін до Закону України "Про ринок електричної енергії" (№2233).
Законом передбачено:
Законопроєкт №0874 про озоноруйнівні речовини та фторовані парникові гази спрямований на виконання зобов'язань України за Монреальським протоколом про речовини, що руйнують озоновий шар.
Закон передбачає, що:
Верховна Рада схвалила в другому читанні законопроєкт №0873 про введення заборони на суцільну вирубку ялицево-букових лісів на гірських схилах Карпатського регіону.
Законом передбачено:
Законом не передбачена розробка суцільних буреломів і вітровалів, а також пошкоджених хворобами та шкідниками насаджень.
Зазначимо, що екологи заявили, що під виглядом збереження лісів Рада спростила вирубку Карпат.
Верховна Рада України підтримала у другому читанні та в цілому проєкт Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань поводження з радіоактивними відходами" № 0913.
Закон забезпечить те, що Україна дотримуватиметься принципів безпеки та міжнародно визнаних норм.
Законопроєкт 2296 "Про внесення змін до деяких законів України щодо запобігання несприятливому впливу забруднення повітряного середовища на здоров'я населення" прийнято за основу. Закон передбачає те, що:
Закон для України важливий, адже сприятиме зниженню рівня забруднення атмосферного повітря та шуму у містах із значною кількістю населення.
Законопроєкт № 2051-1 про обмеження обігу пластикових пакетів на території України прийняли за основу цього року. Заборона вводиться з 1 січня 2022 року.
Законом передбачена заборона:
У Міністерстві енергетики та охорони довкілля кажуть, що це важливо для України та світу загалом, тому що поліетиленові пакети забруднюють ґрунти, ліси, річки та моря, 1 млн. птахів та 100 тис. тварин щороку помирають від пакетів, плутаючи їх з їжею, всього близько 6% від загального числа пакетів переробляються – решта роками лежить на сміттєзвалищах або ще гірше – серед природи.
Законопроєктом 2543 вносяться зміни до декількох законів України. Передбачається:
Такий механізм також застосовуються для тих об'єктів, які введені в експлуатацію з 1 січня 2017 року по 31 грудня 2019 року.
Справа у тому, що цей законопроєкт не підтримує Міністерство енергетики та захисту довкілля України, адже, на думку міністерства, відновлювальна енергетика повинна стати доступною для кінцевого споживача. Натомість в результаті прийняття закону необґрунтовано підвищаться тарифи для кінцевих споживачів та відповідні негативні наслідки для економіки Україні або ж неможливість виконання зобов'язань перед інвесторами у відновлювану енергетику.
Тим часом Європейська Бізнес Асоціація позитивно сприйняла прийняття закону, адже він дозволить залучити близько 4 млрд євро у нові генеруючі потужності України.
Таку тезу та занепокоєння зміною клімату обговорювали на парламентських слуханнях у Верховній Раді ще в листопаді.
Серед пріоритетів на 2020 рік для розвитку системи охорони навколишнього середовища запропонували:
З позитиву у темі охорони довкілля у наступному році в державному бюджеті закладено 435 млн грн на охорону навколишнього середовища. Це на 44 млн грн більше, ніж виділялось торік.
Добрий вечір, тобі, пане господарю! Сьогодні, 25 грудня, Україна святкує Різдво. А яке Різдво без… Читати більше
Кіно Регіна — найбільший зал в Ооді, центральній бібліотеці столиці Фінляндії Гельсінкі. Він вміщає 250… Читати більше
Celebrate the season with the best of Ukrainian holiday music! Check out our curated list… Читати більше
29 грудня закінчується збір заявок до Школи екологічної журналістики рішень. Встигніть подати заявку! Читати більше
“Рубрика” розповідає, як молодь доєднується до розмінування українських територій. Читати більше
“Рубрика” разом з лікарками склала список з 12 універсальних подарунків, які допоможуть вашим близьким подбати… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.