Святковий настрій не завжди з'являється за годинником – в точності, коли на нього чекаєш найбільше, коли він потрібен – у грудні, в передчутті приходу Святого Миколая, Різдва та Нового Року. Іноді настрою треба допомогти піднятися до потрібного рівня святковості, зробивши гарячий шоколад, загорнувши себе у плед, увімкнувши гірлянди-вогники вдома і поставивши старий добрий різдвяний фільм. (Усі наведені нижче фільми можна обирати довільно, дивитися у будь-якому порядку цього грудня і на початку січня, або ж подивитися їх усі – від першого до останнього – для нарощування духу свята всередині вас та у вас удома).
Чудовий, а можливо, навіть найкращий з усіх можливих старт для різдвяно-новорічного кіномарафону! Любов насправді є всюди – і саме про неї, дуже різну та не завжди очікувану, йдеться у цьому фільмі. Десять історій різних людей, які, втім, є часом несподівано пов'язані між собою, змусять повірити у любов і те, що вона – навколо нас, а зимові свята – це завжди про неї, як не крути. Чудові актори (варто згадати лише про Кіру Найтлі, Алана Рікмана, Коліна Ферта, Емму Томпсон та Г'ю Гранта – і ви вже на гачку), вправно підібраний саундтрек (після перегляду хочеться переслухати все заново, а потім, можливо, ще раз), добрий сюжет – це один із тих фільмів, під час перегляду якого всередині ніби розливається тепло. А в якості бонусу – подивіться потім видалені сцени з "Реальної любові" на YouTube – ви не пошкодуєте (ви не повірите, що Сем робить в аеропорту!)
🍿 Дивитися, якщо вірите (або хочете повірити!) у любов.
Наївний, добрий та милий фільм про ельфа (а насправді цілком собі дорослого чоловіка, котрий виріс серед ельфів), який опинився далеко від Північного Полюсу у самий розпал підготовки до Різдва через пошуки власного батька. Навряд чи є хтось, хто ще не бачив цей фільм і не сміявся з кумедних витівок Бадді Гопса, але в цьому і чарівність цієї комедії (як і всіх фільмів у цьому списку) – її можна передивлятися з року в рік і отримувати від перегляду задоволення ще і через спогади, прив'язані до картини, відчуття затишку, безпеки, дому, свята.
🍿 Дивитися, якщо вам потрібні сміх і трохи наївності.
Хто не знає про Ґрінча? Класична історія Доктора Сьюза "Як Ґрінч украв Різдво" відома всім, як і зелені риси її головного героя – вічно нічим не задоволеного Ґрінча, який одного грудневого ранку вирішує, що досить з нього терпіти різдвяне божевілля сусідів, і що прийшов час провчити їх, вкравши найцінніше для них – саме Різдво. Та звісно ж, суть Різдва не у ялинках, прикрасах і подарунках (спойлер?) і Ґрінч теж про це дізнається. Цю історію було екранізовано вже кілька разів, але лише в останній версії Ґрінч – це… ви готові? Бенедикт Камбербетч!
🍿 Дивитися, якщо ви часом подумуєте про те, що непогано було би позбутися всіх цих свят.
І ще один всім добре відомий сюжет цього разу Чарлза Діккенса, багато разів адаптований та екранізований, який ніколи не застаріває. Лихвар-скнара Скрудж, духи Різдва, чудовезна анімація, повне занурення у цю зимову історію переосмислення життя та життєвих пріоритетів – знаєш, що отримаєш від цієї картини від одного лише погляду на постер фільму. Певне, всередині кожного є така собі міні-версія Скруджа, і нікому не завадить нагадати собі про важливість доброти, яку ми даємо одне одному.
🍿 Дивитися, якщо ви любите класичні різдвяні історії.
Я не могла втриматися і не змогла не включити ще одну інтерпретацію книги Дікенса до цього списку, тому що: а) Білл Мюррей! б) вісімдесяті у кіно! в) це справді смішна комедія. Здається, причин більше, ніж достатньо. Скрудж у цій історії – це бізнесмен на ім'я Френк, багатий, впливовий, любить гроші і більше нічого, крім грошей. Решту ви знаєте самі – тільки накладіть ваші звання на декорації вісімдесятих років.
🍿 Дивитися, якщо ви любите кіно кінця вісімдесятих-дев'яностих років.
Ще один фільм, який у багатьох викличе хвилю ностальгії за дитинством і святами вдома з батьками. Романтична комедія із Сандрою Буллок в головній ролі, де є Різдво, самотність, яка раптом уривається, сім'я, яка несподівано приймає до себе, закоханість і несподівані (хоча насправді очікувані – від романтичного різдвяного фільму тільки того і чекаєш) почуття. Трохи ностальгії перед святами ще нікому не завадило 🙂
🍿 Дивитися, якщо пам'ятаєте, як дивилися його у дитинстві. Якщо не пам'ятаєте – теж дивитися.
Історія про маленького хлопчика, поруч із будинком якого у різдвяну ніч зупиняється потяг – Полярний Експрес, що прямує до Північного Полюсу, і везе туди дітей, аби ті зустрілися з Санта Клаусом. Добрі пригоди, які викликають усмішку, захоплива картинка, казковий саундтрек, тема віри у Різдво і диво – усе, що треба від анімованого фільму під ялинку. До речі, де б ви ще побачили Тома Генкса одразу у п'ятьох ролях? Хіба це не різдвяне диво?
🍿 Дивитися, якщо всередині вас є дитина, яка досі вірить у дива і якій вони досі потрібні.
Романтично, смішно, красиво, сніжно і сонячно – що ще тут сказати. Героїні Кейт Вінслет та Кемерон Діас вирішують побути під час свят подалі від своїх звичних життів і опиняються у будинках одна одної – одна – в Лос-Анджелесі, інша – в глибинці Англії. Не важко здогадатися, що тут-таки для кожної з них життя починає змінюватися, та попри всю передбачуваність сюжету (знову ж таки, це різдвяний романтичний фільм – закони жанру диктують багато!), споглядати за цим незмінно приємно.
🍿 Дивитися, якщо "Реальної любові" під Різдво вам замало.
Які ж свята, якщо не подивитися "Сам удома", першу або другу частину, або ж обидві одразу. Іноді здається, що без цих фільмів нічого не рахується – ніби ні Різдва, ні Нового Року і не було. А може, те і не здається. Тут уже точно не потрібно ніяких пояснень – хто не знає про Кевіна Маккалістера? Маленький лайфгак: ці фільми можна подивитися, навіть не дивлячись їх (якщо ви бачили їх до цього вже достатньо разів, а я не сумніваюся, що це так): вмикаєте чудовий саундтрек Джона Вільямза – і фільм сам пронесеться перед очима 🙂
🍿 Дивитися, якщо без Кевіна свята – не свята.
Так, знаю, це не фільм. Але щось у зимових походах у кіно є особливо приємне і затишне – то чому би цим не скористатися і не додати собі сто балів до святкового настрою? Тим паче, що саме у грудні та січні там буде багато стрічок, розрахованих саме на цю пору року. "Сходженя Скайвокера" ("Зоряні війні" з кожним роком усе сильніше асоціюються із зимовими святами), "Щасливого Різдва", "Маленькі жінки", "Крижане серце 2", "Абатство Даунтон"… Варіантів – купа. До того ж, із зимового походу в кінотеатр можна зробити чудову традицію, а свята – це саме про них, про чудові традиції.
🍿 Робити всім, хто любить кіно.
Читайте також, як прикрасити дім до Нового року: оригінальні ялинки та декор своїми руками.
“Рубрика” поспілкувалася з організацією, що надає комплексну підтримку родинам, зокрема дає можливість лишити дитину в… Читати більше
Dive into the world of Ukrainian art! Discover its diversity and beauty through our list… Читати більше
Проєкт “Військо+1” став новою рекрутинговою платформою, завдяки якій десятки цивільних чоловіків та жінок змогли знайти… Читати більше
“Рубрика” розповідає, на що звернути увагу, коли ви обираєте світловідбивні елементи, а також чому взимку… Читати більше
Чи помічали ви, як зміна погоди здатна зіпсувати ваш настрій чи самопочуття? Раптовий головний біль,… Читати більше
“Рубрика” поговорила з експертками з “Let's do it Ukraine” та “Українського Альянсу Нуль Відходів” —… Читати більше
Цей сайт використовує Cookies.