fbpx
Сьогодні
12:55 07 Чер 2019

ДБР почало розслідування проти Порошенка, Гройсмана, Шокіна та 23 нардепів

Державне бюро розслідувань порушило кримінальне провадження проти екс-президента України Петра Порошенка, прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана та екс-генпрокурора Віктора Шокіна.  ДБР також 23 провадження стосовно народних депутатів.

Відкрити справу зобов'язав суддя Шевченківського райсуду Києва О. М. Кіпчарський, повідомляє депутат Ігор Мосійчук.

Фігурантів справи підозрюють у зловживанні владою або службовим становищем. За інформацією Мосійчука, ці люди нібито незаконно приятгнули його до кримінальної відповідальності, незаконно затримали та арештували в стінах українського парламенту.

"Свою правову позицію я обґрунтовую рішенням Верховного суду України, яким визнано мій арешт, затримання та притягнення до кримінальної відповідальності, низкою експертиз, однією з яких встановлено факт мого катування шляхом ненадання медичної допомоги, а також факт монтажу відео, яке Шокін демонстрував у стінах парламента", – написав Ігор Мосійчук.

Про розслідування щодо депутатів в інтерв'ю "Фокусу" заявила перший заступник директора ДБР Ольга Варченко.

"На даний момент в провадженні слідчих центрального апарату ДБР розслідується 23 провадження, в яких перевіряються дії народних обранців", – сказала вона.

Разом з тим Варченко додала, що в ДБР дуже чекають прийняття законопроекту про зняття депутатської недоторканності.

"Ми дуже чекаємо цей закон. Зараз провести негласні слідчо-розшукові дії щодо народного депутата неможливо", – сказала перший заступник директора ДБР.  

Вона пояснила, що зараз стежити або прослуховувати нардепа можна лише з дозволу Верховної Ради.

"Прийшов, наприклад, заявник на зустріч з народним депутатом, а той каже йому "Ти мені повинен передати $100 тисяч за рішення в твоїх інтересах". Ми, правоохоронці, зараз не маємо права ні записати цю розмову, ні провести візуальне спостереження", – сказала Варченко.

За її словами, це неможливо тому що в законі є чітка норма, що генпрокурор повинен спочатку звернутися до Верховної Ради і отримати дозвіл на притягнення народного депутата до кримінальної відповідальності.

"Ви уявляєте це – приходить генеральний прокурор в ВР і каже:" Дайте дозвіл на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата, образно, Іванова, і ще не завадило б його прослухати, він хабара збирається брати". Тому, ця норма на практиці і не працює", – підсумувала Варченко.

 

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: