Реальні доходи росіян пришвидшили падіння, - Росстат
Після падіння на 0,2% за 2018 рік і 1,3% в січні 2019 го за підсумками першого кварталу реальні доходи росіян впали на 2,3%, повідомив у четвер Росстат.
В середньому громадяни Росії отримували в січні-березні 29920 рублів на місяць, або 997 рублів в день. У номінальному вираженні доходи зросли майже на тисячу рублів, або 3,2%, але цього виявилося недостатньо, щоб покрити інфляцію, що перевищила 5% через підвищення ПДВ, і зростаючі витрати на обслуговування боргів.
Якщо в минулому році, згідно Росстату, в країні росли зарплати, то в цьому процес зупинився: в реальному вираженні середній заробіток працюючого населення не змінюється другий місяць поспіль.
Зростання на 0,7% в лютому був переглянутий до нуля, такий же результат був зафіксований в березні.
Обвал реальних доходів стискає і без того млявий платоспроможний попит: зростання роздрібної торгівлі сповільнилося з 2% в лютому до 1,6% в березні. Цифри могли б бути ще гірше, якщо б не бум споживчого кредитування, який залишається головним інструментом підтримки витрат домашніх господарств, зазначає завідувач лабораторією кон'юнктурних опитувань Інституту Гайдара Сергій Цухло.
За даними Об'єднаного кредитного бюро, за квартал банки видали фізособам 1,97 трлн рублів нових позик, з яких лише чверть – іпотечні, а основна частина – кредити готівкою (998,3 млрд рублів) і позики на покупку товарів.
Відсутній кінцевий попит робить слабкість економіки все очевидніше, відзначає головний економіст Альфа-банку Наталія Орлова: за підсумками кварталу зростання промисловості сповільнилося до 1,2%, імпорт скоротився на 3%, а ВВП, за попередньою оцінкою Мінекономіки, виріс всього на 0,8 %.
Читайте нас в Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін в країні і світі.