Спостерігачі європейської мережі моніторингу оцінили вибори позитивно, хоча є зауваження
Регуляція роботи засобів масової інформації на виборах залишається ключовою проблемою.
Про це прес-конференції заявив експерт з питань виборів місії ENEMO П'єр Петье, повідомляє LIGA.net.
"Проблема регуляції роботи ЗМІ відзначається нами як одна з ключових", – сказав він.
За словами експерта, спостерігачі місії відзначали, що в кампанії використовуються соціальні медіа і "чорний" піар.
"Ми були свідками негативної агітації і дискредитації інших кандидатів", – пояснив він.
Водночас місія ENEMO дала позитивну оцінку організації і проведенню 1 туру виборів президента, повідомляє "Інтерфакс-Україна".
"ENEMO попередньо оцінює, що вибори проводилися прозоро й ефективно, переважно відповідно до законів України та міжнародних стандартів, незначні загальні порушення і порушення в день виборів не вплинули на результат виборів, хоча порушення правил проведення передвиборчої агітації обмежували чесну конкуренцію серед кандидатів", – ідеться в прес-релізі місії ENEMO.
У свою чергу заступник голови місії Теодора Поп Трайков розповіла, що спостерігачі ENEMO були присутні на 103 виборчих дільницях під час їх відкриття і "оцінили процес як упорядкований і такий, що відповідає встановленим процедурам".
"Незначні відхилення, очевидно, не вплинули на процес голосування", – озвучила вона позицію спостерігачів місії.
Протягом дня голосування спостерігачі місії ENEMO загалом відвідали 1239 виборчих дільницях.
"Голосування було організованим і без серйозних процедурних порушень на 98% виборчих дільницях, де відбувалося спостереження. На 97,7% виборчих дільниць було дотримано таємницю голосування. Водночас повідомлялося про випадки порушення таємниці голосування, зокрема: присутність понад однієї людини в кабінках для голосування, демонстрація виборцями, за кого вони віддали свій голос, неможливість голосувати таємно через неправильно встановлені кабіни або прозорі штори, а також фотографування виборцями бюлетенів", – розповіла Поп Трайков.
"Загальна оцінка підрахунку голосів була позитивною", – підсумував він попередні висновки місії ENEMO.
Європейська мережа організацій зі спостереження за виборами була другою за чисельністю серед міжнародних спостерігачів на виборах в Україні – 373 особи.
Крім десяти членів основної команди, які перебувають у Києві, ENEMO акредитувала до першого туру виборів глави Української держави в ЦВК 48 довгострокових спостерігачів і 158 короткострокових спостерігачів і розмістила їх групами по двоє людей у всіх регіонах України.
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.