fbpx
Сьогодні
08:45 31 Бер 2019

Україна обирає президента

В Україні розпочалося голосування на чергових виборах президента.

Дільниці для голосування відкрилися о 8:00.

На цих виборах була зареєстрована рекордна кількість кандидатів – 44. Після відмови окремих кандидатів балотуватись їхня кількість зменшилась до 39.

З-за такої кількості кандидатів, бюлетень в ході президентських виборів теж буде рекордним – довжиною 80 см.

Для проведення виборів створено 199 виборчих округів на всій території України, орієнтовно 29 888 виборчих дільниць, за винятком анексованого Криму та окупованих територій Донецької і Луганської областей.

Орієнтовна кількість виборців на цих дільницях станом на 30 березня становить 29 млн 789 тис. 643 виборців.

У закордонному виборчому окрузі створено 101 виборчу дільницю. Для голосування на цих дільницях ЦВК передала 424 тис. 341 бюлетень.  Українці голосують у 72 країнах світу, дільниці розташовані в посольствах та консульствах України. Однак їх немає у Російській Федерації (громадяни України, які мешкають у РФ, можуть голосувати в Казахстані, Грузії та Фінляндії).

На території військових частин створено 80 спеціальних виборчих дільниць, де зможуть проголосувати приблизно 47 тис. військовослужбовців, які виконують завдання у зоні ООС.

Постійне місце голосування без зміни виборчої адреси змінили 315 тис. 725 українців.

Для спостереження за виборами зареєстровано 2 344 міжнародних офіційних спостерігачі від 19 міжнародних організацій та 17 іноземних держав.

За виборами президента спостерігатимуть 89 622 спостерігачі від громадських організацій, спостерігачі від кандидатів у президенти та від 9 політичних партій.

До 5 квітня включно окружні територіальні комісії мають встановити результати голосування в межах територіальних виборчих округів, до 10 квітня включно ЦВК має встановити результати виборів і скласти відповідний протокол.

Якщо жоден із кандидатів не набере понад 50% голосів, ЦВК має звернутися до Верховної Ради з поданням про призначення повторних виборів президента України, що відбудуться 21 квітня.

Національний екзит-пол проведе консорціум "Національний екзит-пол – 2019", до якого входять Фонд "Демократичні ініціативи" ім. Ілька Кучеріва, Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) та Український центр економічних і політичних досліджень ім. Разумкова.

На замовлення телеканалів "112 Україна" і "NewsOne" буде проведено всеукраїнський екзит-пол Інститутом соціальних досліджень і консалтингу SORA (Австрія) і українським центром "Соціальний моніторинг".

Результати екзит-полів мають оприлюднити о 20:00.

Довідка. У новітній історії України ці президентські вибори будуть сьомими за рахунком. Як ми пам'ятаємо, першим президентом після здобуття Україною в 1991 році незалежності був Леонід Кравчук. Йому на зміну в 1994 році прийшов Леонід Кучма, який перебував на президентській посаді два терміни, і в 2005 році "передав естафету" Віктору Ющенко. А з 2010 і до моменту втечі з України пост глави держави займав Віктор Янукович. На позачергових виборах у 2014 році президентом був обраний Петро Порошенко.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: