Герміне Поппеллер розповіла, як пройде Двосторонній рік культури Австрії та України
2019 рік проголошений Двостороннім роком культури Австрії та України. За словами посла Австрії в Україні Герміне Поппеллер, заплановано чимало подій, і не тільки тут в Києві, але й по всій країні.
"Наші заходи стосуватимуться таких сфер, як література, інновації, креативність, музика. Молоді австрійські гурти, наприклад, зможуть виступити в Україні. Так, цьогоріч на квітневому джаз-фесті у Запоріжжі вперше візьме участь австрійський гурт "First Gig Never Happened". Хороший досвід, адже в Запоріжжі не так часто проходять такі заходи. А ще, це шанс для молоді України та Австрії зустрітись і потоваришувати", – розповіла в в інтерв'ю для "Рубрики" Герміне Поппеллер.
За її словами, увагу буде сконцентровано на 3 сферах. Перш за все, сучасне мистецтво і література. Особливо цікавою є література. Наприклад, молода авторка з України Таня Малярчук минулого року здобула премію Інґеборґ Бахман – найвідомішу нагороду за літературну діяльність в Австрії. Вона живе у Відні, пише німецькою та українською мовами і є чудовим прикладом молодому поколінню. Ми також підтримуємо переклади та беремо участь у літературних фестивалях: Meridian Czernowitz у Чернівцях або Книжковий Арсенал. Там будуть також присутні й автори з Австрії.
Дипломатична нота: інтерв'ю з Послом Австрії в Україні
Україна та Австрія розпочали Двосторонній рік культури
Наступною галуззю буде історія. Зазначається, що вже є комісія істориків, яка включає фахівців із України та Австрії, котрі разом працюють на науковому рівні, діляться інформацією про пережиті разом із деякими частинами західноукраїнських земель роки, фактами з історії 20-го сторіччя, Другої світової війни, російської окупації частини Австрії. Є так багато історій, котрі все ще потребують більш детального дослідження.
"Третя сфера – це інновації. Ми будемо запрошувати молодих спеціалістів, котрі досліджують зміни в навколишньому середовищі. Це більш широкий спектр культури, оскільки результати таких досліджень потрібні не лише нам, а й багатьом іншим країнам, і вони допомагають зрозуміти, що насправді відбувається у світі і як боротися з викликами, що кидає нам майбутнє. Ми б хотіли обмінюватися ідеями. Я вважаю участь України важливою, оскільки у вас добре розвинений ІТ-сектор. У ньому створюються цікаві речі, він набагато продуктивніший, ніж в Австрії, що дає великий потенціал для співпраці", – наголосила посол.
Читайте нас у Facebook і Тwitter, також підписуйтесь на канал в Telegram, щоб завжди бути в курсі важливих змін у країні та світі.