fbpx
Сьогодні
14:46 25 Лют 2025

У ЄС спростували інформацію про те, що пропонували Україні укласти угоду щодо корисних копалин

English version here

Європейська комісія спростувала інформацію про буцімто запропоновану Україні нову угоду щодо корисних копалин, яка є альтернативною американському документу. Там кажуть, що насправді така співпраця триває вже кілька років.

Про це заявив речник Єврокомісії Томас Реньє, цитує "Інтерфакс-Україна".

"Немає пропозиції. З 2021 року в ЄС є офіційне партнерство з Україною щодо критичної сировини, яке формалізоване меморандумом про взаєморозуміння. Отже, це датується чотирма роками тому", — заявив він.

За словами речника, ця співпраця спрямована:

  • не лише на гарантування безпеки ланцюжків постачання для ЄС,
  • а й на сприяння створенню місцевої цінності та розвитку потенціалу в країнах-партнерах, що створює взаємну вигоду.

"Тепер, як ви бачите, тут насправді йдеться про співпрацю з Україною, а не про якусь конкуренцію зі США", — додав Реньє.

Тож напередодні, під час візиту посадовців ЄС до Києва, єврокомісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне "підтвердив нашу відданість реалізації цього меморандуму про взаєморозуміння та прискоренню роботи для зміцнення нашого взаємовигідного партнерства", зазначив речник.

Хоча раніше ЗМІ з посиланням на єврокомісар з питань промислової стратегії Стефан Сежурне писали, що Євросоюз подав українським посадовцям альтернативну угоду про доступ до корисних копалин України на тлі прагнення Києва укласти подібну угоду зі США.

Що відомо про угоду щодо рідкісноземельних корисних копалин

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп заявив, що хоче укласти з Києвом угоду, за якою Україна постачатиме Сполученим Штатам рідкоземельні мінерали, потрібні для електроніки в обмін на американську допомогу.

15 лютого стало відомо, що Адміністрація президента Сполучених Штатів Америки Дональда Трампа запропонувала Україні передати США 50% власності на рідкісноземельні корисні копалини. Водночас президент Володимир Зеленський відмовився підписувати відповідний документ. Як зазначив український лідер, в угоді про рідкісноземельні метали не було вказано про гарантії безпеки для України.

Згодом повідомлялось, що адміністрація президента США, за даними ЗМІ, може спробувати укласти з Україною спрощену угоду щодо корисних копалин, щоб пришвидшити процес, а потім обговорити детальні умови.

А Володимир Зеленський закликав швидко та виважено працювати над угодами зі Сполученими Штатами. Зокрема, йдеться про угоди про рідкісноземельні метали й гарантії безпеки для України.

24 лютого Стефанішина повідомила, що угоду про корисні копалини майже узгодили, її хочуть підписати у Вашингтоні.

Водночас президент США Дональд Трамп також анонсував підписання американсько-української угоди про копалини. Для цього він зустрінеться з президентом України Володимиром Зеленським.

Зауважимо, "Рубрика" розповідала про рідкісноземельні елементи, запаси літію та інші мінеральні ресурси України та чому вони в центрі уваги під час війни.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: