fbpx
Сьогодні
Фото 09:29 25 Лют 2025

На залізничному вокзалі у Києві згадують загиблих під час війни

English version here

Інсталяція "Серце України" на Південному залізничному вокзалі в Києві транслюватиме імена тих, кого забрала війна. Кожен має можливість з будь-якої точки світу надіслати імʼя рідної, близької або знайомої людини ― військової чи цивільної.

Про це пише "Рубрика" з посиланням на Ukraine WOW.

"Інтерактивна інсталяція «Серце України» була створена, щоб кожен міг зізнатися в любові своєму місту чи Україні. За тиждень свої зізнання залишили тисячі людей. Але в ці дні серце України говорить тільки про одне. Про наших військових та цивільних. Усіх, кого забрала війна. Усіх, хто став жертвою російської агресії. Кожне ім'я важливе. Адже серце України б'ється завдяки цим людям. Де б ви не були, ви можете вшанувати їхню пам'ять", — говорять організаторки ініціативи Ярослава Гресь та Юлія Соловей. 

Вже о п'ятій ранку з'явилися перші 60 імен ― це працівники Укрзалізниці, які віддали своє життя, рятуючи людей або просто виконуючи свою роботу. 

Залізничний вокзал, нагадування про загиблих

"Сьогодні імена тих, кого забрала війна, з'являються на «Серці України» — ініціативі, яка для нас має особливе значення. 818 наших залізничників віддали свої життя у цій війні. Вони до останнього ремонтували колії, евакуйовували людей, підтримували рух країни під обстрілами. Як-от монтер колії Олександр Кот, який загинув на робочому місці під час бомбардування російськими окупаційними військами інфраструктури Південної залізниці. Інші взяли зброю і пішли на фронт захищати Україну. Наприклад, Кугай Юрій, стрілець воєнізованої охорони, який поліг у бою під час штурму ворожих позицій на Херсонщині", – говорить Cабіна Абляєва, директорка з комунікацій Укрзалізниці.

Залізничний вокзал, нагадування про загиблих

Зараз на "Серці України" з'явились імена вже понад 700 людей. Наймолодшій, Софійці з Києва, ― 6 років. Найстаршій, Маї з Миколаєва, ― 81 рік. 

Люди залишають такі послання: 

  • "Голинська Софійка. Назавжди 6💔 Київ".
  • "Тарас Стасишин. Сумуємо дуже, друже! 38 років. Борислав, Львівська область".
  • "Палічук Сергій, людина з великим серцем! Люблячий чоловік, татусь та дідусь. Навіки 52💔 с. Зруб-Комарівський, Сторожинецький район".
  • "Назар Небожинський. Герой України. Навіки 23. Рівне".
  • "Даня, Вікінг, Кондель. 21 назавжди".
  • "Хлопці з вулиці Трудової ― Денис Кожевніков та Михайло Савчук. Дякуємо за захист, хлопці. Світла пам'ять. Костянтинівка".
  • "Максим Лизя "Мася", твоя посмішка завжди з нами. Слов'янськ".
  • "Мій рідний братик Макарець Вʼячеслав. Я пишаюсь тобою і дуже сумую за тобою, 48. Донецьк".
  • "Варвара, моя близька подруга. Загинула в 14 років. Маріуполь".

Залізничний вокзал, нагадування про загиблих

Щоб ім'я з'явилося на "Серці України", потрібно заповнити форму. Відео з трансляцією імені надійдуть на електронну скриньку всім, хто подав заявки. Пам'ятні слова з'являтимуться доти, доки всі імена не будуть показані. 

Інсталяція розташована на Південному залізничному вокзалі в Києві. Графік роботи: щодня з 05:00 до 00:00 без перерв та вихідних. 

Нагадаємо, що 24 лютого – треті роковини повномасштабного вторгнення росії в Україну. Президент Володимир Зеленський та керівництво держави у треті роковини повномасштабного вторгнення росіян подякували усім, хто захищає Україну.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: