fbpx
Сьогодні
10:49 23 Лют 2025

У Пентагоні спростували заяву Трампа щодо виділення Сполученими Штатами допомоги Україні $350 млрд

Фото: Reuters

Міністерство оборони США спростувало заяву президента Дональда Трампа про те, що Вашингтон виділив на допомогу Україні 350 мільярдів доларів. Це не відповідає фактичним даним і реальна сума є в рази меншою.

Про це повідомили в Пентагоні, пише "Голос Америки".

Зауважимо, що глава Білого дому цього тижня повторив заяву про те, що Сполучені Штати витратили 350 мільярдів доларів на війну в Україні.

Ця сума є надто завищеною, в порівнянні з зафіксованою Міністерством оборони та міжвідомчою наглядовою групою, яка відстежує асигнування США Україні.

З моменту незаконного вторгнення росії в лютому 2022 року Конгрес США виділив Україні близько 183 мільярдів доларів, за даними міжвідомчої наглядової групи, яка відповідає за представлення звітів Конгресу.

З них Пентагон підтвердив, що США надіслали Україні військової допомоги на суму:

  • 65,9 мільярда доларів;
  • ще 3,9 мільярда доларів, які Конгрес санкціонував у вигляді військової допомоги Києву, залишаються невитраченими.

Як зазначає "Голос Америки", близько 58 мільярдів доларів зі 183 мільярдів загальної допомоги Україні було витрачено у США. Ці кошти спрямували безпосередньо на розвиток американської оборонної промисловості:

  • або шляхом заміни старої зброї, переданої Києву, на нову зброю американського виробництва,
  • або шляхом прямих інвестицій у промисловість.

Своєю чергою президент Зеленський натомість заявив українським журналістам, що загальна вартість війни з лютого 2022 року склала близько 320 мільярдів доларів:

  • з них 120 мільярдів — це ми, народ України, платники податків,
  • 200 мільярдів — Сполучені Штати та Європейський Союз.

"Це вартість зброї. Це збройовий пакет — 320 мільярдів доларів", наголосив український лідер.

Кільський інститут світової економіки, німецька некомерційна організація, яка відстежує військову, фінансову та гуманітарну підтримку Україні, каже, що європейські країни — зокрема ЄС, Велика Британія, Ісландія, Норвегія та Швейцарія — виділили близько 140 мільярдів доларів на допомогу Україні, тоді як Сполучені Штати виділили близько 120 мільярдів доларів на загальну допомогу.

Така загальна допомога включає військову, гуманітарну та фінансову допомогу Україні.

США надали Україні приблизно на 2 мільярди доларів більше, ніж Європа, у формі військової допомоги, але "європейські донори були основним джерелом [загальної] допомоги Україні з 2022 року, особливо коли йдеться про фінансову та гуманітарну допомогу", – йдеться в останньому звіті інституту минулого тижня.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: