fbpx
Сьогодні
14:18 22 Лют 2025

На культурну премію в Японії номінували мангу про війну в Україні

English version here

Обкладинка манги Battle Scar. Фото: X / @kobayashi_niki

До фіналу японської культурної премії імені Тедзуки Осаму потрапила манга "Бойовий шрам" (Battle Scar) про війну в Україні

Про це повідомила компанія Asahi Shimbun. Вона проводить цей конкурс з 1997 року.

Фіналістів обирали на основі голосування семи суддів і рекомендацій широкої громадськості, професіоналів індустрії манги та працівників книжкових магазинів. "Бойовий шрам" отримав найбільше рекомендацій.

Автор манги зазначав, що "Бойовий шрам" — це дебютна робота, створена після 10 років прагнення стати художником-мангакою.

Розповідають, що у манзі зібрані кілька історій на основі розповідей про події російсько-української війни, розбиті за главами. Уривки з них автор публікував у соціальних мережах.

Зібрати матеріал автору допомагали, зокрема, українські військовослужбовці.

У коментарях соцмереж автор припускав, що мангу можуть видати українською мовою. Видавцем у Японії є компанія Kadokawa.

Як повідомляють, премія на честь одного з найбільш видатних мангак, Тедзуки Осаму, присуджується:

  • видатним роботам,
  • окремим авторам,
  • групам у сфері манги, опублікованої чи випущеної в Японії.

Довідка

Манґа — це чудернацькі малюнки, також може називатися комікку комікси, що створені в Японії або японською мовою.

Манґа в тій формі, в якій вона існує сьогодні, почала розвиватися після Другої світової війни, хоча традиція видання ілюстрованих романів має глибоке коріння в ранньому японському мистецтві.

Манґа визнана і як форма образотворчого мистецтва, і як літературне явище. Існує безліч творів різних жанрів та тем: пригоди, романтика, спорт, історія, гумор, наукова фантастика, жахи, еротика та інші, розраховані на різні вікові групи, стать тощо.

З 1950-х років Манґа перетворилася на велику галузь японського книговидавництва. Вона стала популярною у всьому світі, особливо в США.

Професійний художник, який створює манґу, називається манґака. Часто він же є й автором сценарію, проте буває, що написання сценарію бере на себе окрема людина. Такий сценарист називається ґенсакушя (або, точніше, манга-ґенсакушя).

Нагадаємо, що у рамках проєкту від "Культурного десанту" та "ПриватБанку" українські військові отримають 4280 книг з фінансової грамотності, які працівники фінансової установи підписали словами вдячності та підтримки.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: