fbpx
Сьогодні
18:58 13 Лют 2025

Україні ніколи не обіцяли членства в Альянсі за підсумками мирних переговорів із росією, – генсек НАТО

Фото: AP Photo / Vincent Thian

У Північноатлантичному Альянсі ніколи не обіцяли, що мирні перемовини щодо війни між Україною та російською федерацією завершаться для України членством в Альянсі.

Про це заявив генеральний секретар Альянсу Марк Рютте під час пресконференцію за підсумками зустрічі міністрів НАТО, трансляцію якої показало "Суспільне".

"У Вашингтоні НАТО взяло на себе зобовʼязання щодо майбутнього членства України в НАТО, але не було конкретного погодження, що коли почнуться перемовини щодо миру й завершаться, то вони точно завершаться членством у НАТО. Це може бути, але цього не було чітко так зазначено", сказав очільник воєнного блоку.

Рютте переконаний, що головне завдання — забезпечити, щоб російський лідер володимир путін ніколи не спробував напасти на Україну знову. На його думку, це "критично важливо".

"Ми говорили про це вчора, ми можемо поговорити про це через 10 хвилин, ми можемо придумати 5-10 варіантів, у який спосіб забезпечити ці гарантії для України в майбутньому. Але ніколи Україні не обіцяли, що в межах мирної угоди буде членство в НАТО", наголосив очільник Альянсу.

Нагадаємо, що президент Володимир Зеленський визнав, що наразі членство України в НАТО здається малоймовірним через опір Німеччини та Угорщини. А втім, глава держави вважає, що це може змінитися, якщо президент США Дональд Трамп "попросить про це". Водночас він заявив, що якщо Україна не стане членом Північноатлантичного альянсу, то необхідно "будувати своє НАТО".

Раніше генеральний секретар НАТО Марк Рютте заявляв, що Україна приєднається до Альянсу як його 33-й або 34-й член у майбутньому.

Перед цим 17 жовтня минулого року президент України Володимир Зеленський представив План перемоги, який складається із 5 пунктів і 3 таємних додатків. Зокрема, першим пунктом плану є запрошення України до НАТО вже заразВ ОП пояснили, що у додатках також йдеться про удари по росії та зброю, яка для цього необхідна.

Які країни виступають за і проти запрошення України до НАТО

Як писало авторитетне видання Politico, проти цієї ідеї виступають щонайменше сім країн-учасниць.

Серед них ключові країни – США і Німеччина, які занепокоєні можливістю бути втягнутими у військовий конфлікт із Росією. З обранням Дональда Трампа президентом США запрошення України до НАТО виглядає ще більш примарним.

Проти – також Угорщина і Словаччина, чиї лідери загалом займають проросійську лінію. Не поспішають Бельгія, Словенія та Іспанія. У теорії вони підтримують запрошення України, але є ймовірність, що щойно справа дійде до практики, почнуть перешкоджати її реалізації.

Водночас відкрито за запрошення України виступають Польща, Естонія, Латвія та Литва.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: