Україна та Європа мають брати участь у будь-яких переговорах щодо війни, – глави європейських МЗС зробили заяву
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/02/glavy-yevropejskyh-MZS-730x441.webp)
Фото: МЗС України
Міністри закордонних справ Франції, Великої Британії, Іспанії, Італії, Польщі, Німеччини, ЄС та України зробили заяву щодо участі в майбутніх переговорах про закінчення повномасштабної війни росії проти України. Вони наголосили, що Україна та Європа мають брати участь у будь-яких переговорах щодо російсько-української війни.
Про це йдеться в Паризькій заяві міністрів закордонних справ Франції, Великої Британії, Іспанії, Італії, Польщі, Німеччини, ЄС та України, яку опублікували після розмови Дональда Трампа з володимиром путіним, передає Рубрика.
Провідні європейські дипломати наголосили, що переговори на високому рівні, які можуть вирішити майбутнє Східної Європи, повинні включати Україну.
"Ми готові зміцнювати підтримку України. Ми віддані її незалежності, суверенітету та територіальній цілісності перед лицем загарбницької війни Росії", – йдеться у заяві міністрів.
А також зазначається, що вони поділяють мету подальшої підтримки України, допоки не буде досягнутий справедливий, всеосяжний та стійкий мир.
За словами міністрів, йдеться про мир, який гарантує інтереси України та її європейських союзників.
"Ми очікуємо на обговорення подальшого шляху разом з американськими союзниками.
Нашими спільними цілями має бути забезпечення позиції сили для України. Україна та Європа мають брати участь у будь-яких переговорах", – наголосили міністри у своїй спільній заяві.
А також додали, що Україні мають бути надані сильні гарантії безпеки. На їхню думку, справедливий та стійкий мир в Україні є необхідною умовою сильної євроатлантичної безпеки.
"Нагадуємо, що безпека європейського континенту є нашою спільною відповідальністю. Тому ми спільно працюємо задля посилення наших колективних оборонних спроможностей", – резюмували міністри у заяві.
Своєю чергою очільниця МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що досягти миру можна лише спільними зусиллями.
"Миру можна досягти лише разом. А це означає: з Україною і з європейцями. Ми повинні пройти цей шлях разом, щоб в Європу повернувся мир", – пояснила міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок в інтерв'ю Politico після того, як Трамп оголосив про діалог з російським диктатором у середу.
А прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск сказав:
"Все, що нам потрібно – це мир. Справедливий мир. Україна, Європа і Сполучені Штати повинні працювати над цим разом".
![](https://rubryka.com/wp-content/uploads/2025/02/tramp-150x85.png)
Трамп обіцяє продовжувати допомогу Києву, проте заявляє, що малоймовірно, що Україна повернеться до своїх кордонів 2014 року
Мирні ініціативи Трампа
Як повідомлялось, 12 лютого президент США Дональд Трамп провів телефонну розмову з російським диктатором володимиром путіним. Вони, серед іншого, обговорювали війну в Україні.
Трамп також поговорив з президентом України Володимиром Зеленським. За словами глави держави, вони з Трампом домовились про подальші контакти та зустрічі.
Після цьому Трамп повторив тезу глави Пентагону про те, що США вважають "непрактичним" членство України в НАТО. Тоді ж американський президент зазначив, що США продовжать надавати допомогу Україні, "але хочуть, щоб вона була безпечною".
Видання The Washington Post зазначає, що Трамп, імовірно припустив, що Україні доведеться поступитися територією росії, щоб припинити війну.
Перед цим новий міністр оборони США Піт Гегсет заявив, що повернення кордонів України до тих, які існували до 2014 року, не є реалістичною метою, та що Сполучені Штати не вважають членство України в НАТО реалістичним підсумком мирного врегулювання війни.
Нагадаємо, за даними Державного департаменту Сполучених Штатів, спецпредставник президента Дональда Трампа з питань України та росії Кіт Келлог із 13 по 22 лютого відвідає Німеччину, Бельгію та Україну, щоб обговорити із союзниками шляхи припинення російської війни в Україні.
Нещодавно спецпосланник Трампа говорив, що США вже мають "гарний, надійний план" для завершення війни в Україні.