fbpx
Сьогодні
14:20 09 Лют 2025

На Житомирщині на трасі знайшли лаборанта Львівського університету, якого забрав ТЦК: військові пояснили ситуацію

Фото: Фейсбук / Vladyslav Kononov

У Житомирській області на узбіччі траси знайшли та доправили до лікарні лаборанта кафедри ядерної фізики Львівського університету Івана Франка Степана Більченка, який після проходження ВЛК був доставлений до військової частини А2900. У Львівському обласному ТЦК та СП пояснили свої дії та законні підстави щодо призовника.

Про це повідомили друг призовника Владислав Кононов у Facebook, Львівський обласний ТЦК та СП, речниця 199-го центру Анна Гаврилюк у коментарі "УП".

Як стверджує друг, Більченка зупинили працівники військкомату, коли той ішов на роботу до вишу, де працював старшим лаборантом катедри ядерної фізики, викладаючи студентам практичні та лабораторні заняття, в районі Стрийського ринку, близько 9.00 ранку.

Згодом його доправили до Личаківсько-Залізничного ОРТЦК та СП нібито для оновлення облікових даних.

"Доправили до Личаківсько-Залізничного ОРТЦК та СП нібито для оновлення облікових даних. Однак його примусили пройти ВЛК всього за дві години, без належного медичного огляду! Більшість лікарів він навіть не відвідав", – заявив Кононенко.

Зі слів Кононова, Більченко страждає на синдром обструктивне апное сну (ОАС). Товариш потерпілого заявив, що Більченко нібито мав дві законні підстави для відстрочки:

  • по-перше, освітянин є працівником університету,
  • по-друге, проходив альтернативну службу через релігійні переконання та мав відповідні документи.

"Степан, опинився дуже швидко під Києвом, як склалась ситуація до кінця невідомо, але після експрес-мобілізації й швидкої відправки під Київ його знайшов на узбіччі траси чоловік і викликав швидку", стверджує Кононов.

Водночас за даними "Української правди", Більченко сам вистрибнув з автомобіля пі час транспортування військовими. Це сталося в Житомирській області.

Степан Більченко ТЦК

Фото: Фейсбук / Vladyslav Kononov

У Львівському обласному ТЦК та СП повідомляють, що Більченко, який не оновлював військово-облікові дані, був доставлений до Личаківсько-Залізничного РТЦК та СП, де пройшов військово-лікарську комісію, згідно з висновком якої був визнаний придатним до військової служби в ЗСУ.

"Жодних медичних, чи будь-яких інших документів, які б надавали йому право на відстрочку не представив", – наголосили в у Львівському обласному ТЦК та СП.

Зазначається, що 5 лютого 2025 року Більченко був призваний на військову службу Личаківсько-Залізничним РТЦК та СП міста Львова.  6 лютого солдат Більченко Степан Борисович був доставлений до військової частини А2900 для проходження базового загальновійськового вишколу.

Також у Львівському обласному ТЦК та СП нагадали, хто має право на відстрочку в освітній сфері, там зазначили, що оскільки Більченко працював лаборантом, він не набував самостійного права на відстрочку.

Також зазначається, що закон України про альтернативну військову службу в період воєнного стану не застосовується.

У 199-му навчальному центрі ДШВ "Українській правді" підтвердили, що громадянин Більченко був доставлений для проходження підготовки до їхнього центру, але 7 лютого при транспортуванні до іншого пункту призначення, вистрибнув з автомобіля, тобто пішов у СЗЧ та вже зізнався у цьому правоохоронцям.

Пізніше Військова служба правопорядку отримала повідомлення, що чоловік перебуває в лікарні.

На уточнююче запитання, чи вказував фігурант, що не може воювати у зв'язку з релігійними переконаннями речниця 199-го центру Анна Гаврилюк відповіла ствердно, додавши, що з чоловіком вівся діалог і йому шукали альтернативу проходження військової служби, зокрема – працювати з комп'ютерною технікою, оскільки сам Більченко заявив, що є IT-фахівцем.

"На жаль, в той час, коли в країні йде важка боротьба, і військові на передовій чекають підсилення деякі люди погоджуються наражати своє життя на небезпеку, але відмовляються виконувати свій обов'язок перед державою", додала пресофіцерка.

Нагадаємо, що в Україні кількість випадків порушення прав громадян з боку працівників територіальних центрів комплектування поступово зменшується.

Також у листопаді минулого року Тимчасова слідча комісія із захисту прав військовослужбовців подала звіт, у якому запропонувала розформувати територіальні центри комплектування, а замість з них створити рекрутингові центри, де працюватимуть, зокрема, цивільні люди.

Зауважимо, що від початку повномасштабної війни Державне бюро розслідувань станом на липень 2023 року розслідувало 106 кримінальних проваджень щодо порушень роботи військкоматів та ВЛК, вручили 21 підозру.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: