У Кремлі не змогли ні підтвердити, ні спростувати розмову Трампа та путіна
У кремлі не можуть ні підтвердити, ні спростували заяву президента США Дональда Трампа про те, що він вже говорив телефоном з володимиром путінм.
Про це заявив речник російського диктатора Дмитро Пєсков російським "Известиям".
"У міру того, як адміністрація у Вашингтоні розгортає свою роботу, виникає багато різних комунікацій. І ці комунікації ведуться різними каналами.
І, звичайно, на тлі множинності цих комунікацій я особисто можу чогось не знати, бути не в курсі чогось. Тому в цьому випадку я не можу це ні підтвердити, ні спростувати", наголосив російський чиновник.
Нагадаємо, що напередодні глава Білого дому Дональд Трамп заявив, що говорив телефоном з російським диктатором володимиром путіним, щоб спробувати домовитися про припинення війни в Україні.
Під час інтерв'ю New York Post у Трампа запитали, скільки разів він розмовляв з путіним. На що президент США відповів: "Я краще промовчу".
У виданні також зауважили, що, зі слів глави Білого дому, путіна "дійсно турбують" вбивства на полі бою.
Переговори рф та України
29 січня путін заявив, що готовий "виділити людей" для переговорів з Україною щодо припинення війни, проте самі перемовини назвав "нелегітимними". У відповідь Зеленський заявив, що такими висловлюваннями путін лише підтвердив, що боїться переговорів і намагається затягнути війну. За словами Глави держави, росія робить усе, щоб замість реального миру або продовжити повномасштабне вторгнення, або отримати паузу для підготовки нової агресії.
Своєю чергою в ISW вказують на те, що москва сигналізує про зусилля, спрямовані на те, щоб змусити американського лідера Дональда Трампа погодитися з вимогами глави кремля володимира путіна та позиціонувати себе як рівного Трампу на міжнародній арені.
До того ж речник російського правителя Дмитрій Пєсков 5 лютого уперше публічно визнав контакти Кремля з новою адміністрацією президента США Дональда Трампа.
Своєю чергою глава Білого дому анонсував, що його адміністрація запланувала зустрічі та попередні обговорення з українською, російською та іншими сторонами щодо завершення війни.