Понад 30 котів загиблої через російську атаку Римми Бараненко прихистили зооволонтери Херсона
Зооволонтери з притулку "Кіт Бегемот" зараз опікуються 31 котом волонтерки Римми Бараненко. Жінка загинула від скидання вибухівки з ворожого дрона на маршрутний автобус 1 грудня 2024 року.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на "Суспільне".
Тварин вивезли з передмістя Херсона. До евакуації з району, який постійно під обстрілами російських військових, готувалися кілька днів.
На даний час усі тварини проходять обстеження, троє — на стаціонарному лікуванні у ветклініці в Одесі. Потребує хірургічного втручання і кішка Астра, розказує зооволонтерка Лариса П'ятибрат.
"У неї пухлина молочної залози. Потрібна буде операція в Одесі, але вона дуже-дуже коштовна, тому що дуже багато потрібно здавати аналізів і досліджень", — говорить зооволонтерка.
До евакуації у Херсон, коти жили у передмісті. Їх утримувала волонтерка Римма Бараненко. Тварин вона підібрала на вулиці. Серед них були й ті, яких залишили власники, коли виїжджали з міста.
1 грудня 2024 року Римма загинула — на маршрутний автобус у якому вона їхала російські військові скинули вибухівку з дрона, розказує Лариса.
"Я розуміла, що мені треба рятувати тих тварин, які у неї полишилися. Кіндійка — дуже небезпечне місце. Якщо Херсон взагалі це місце бойових дій, то Кіндійка, Антонівка і всі прибережні зони, то там відбуваються активні бойові дії", — каже зооволонтерка.
Після загибелі Римми котів тиждень доглядав її сусід, каже Лариса Пʼятибрат.
"Вдалося мені домовитися з одним хлопцем, він там живе неподалік. Він перейшов жити туди, в ту хату, яку Римма орендувала. Хлопець там знаходився з тваринками. Він, звісно, не фахівець, ми були з ним на зв'язочку. Він дуже переймався, тому що він не знає, як займатися тваринами, як годувати, що їм робити. Все ми консультувалися, він добре впорався.
Він спочатку навіть не міг розібратися, де саме Риммині. Тому що, говорить, вони постійно. Я виходжу з хати, вони гуртом виходять. Я заходжу, вони заходять. Говорить, щоб я ж не прихопив, може, якихось там сусідських тваринок", — розповіла жінка.
Тварин евакуювали 8 грудня 2024 року. Для того, щоб вивезти їх з прибережної зони, яку постійно атакують російські військові дронами й артилерією, ретельно планували маршрут. До евакуації залучили трьох людей, розказує Лариса.
"Треба було знайти авто, яке б погодилось сюди проїхати. Це дуже ризиковано було для життя. Мені вдалося домовитися з одним хлопцем. Я домовилась з нашою волонтеркою Наталію Дергач. Вона пару кварталів десь мешкала від Римми. Домовилася, що вона підскочить і допоможе запакувати тварин.
Їй також це дуже важко давалось, тому що вона, як людина, вона переймалася, що може потрапити під дрон. Не так далеко бігти, але там така була місцевість зовсім відкрита. І якщо, не дай Боже, які б дрони, їй просто нема було куди сховатися", — говорить Лариса.
Зараз тварини під опікою зооволонтерів притулку "Кіт Бегемот". Разом з котами Римми у цьому приміщені їх проживає 80.
Всього у притулку — 300. Більшість з'явилися тут під час повномасштабного вторгнення.
Фінансів на утримання і лікування такої кількості тварин, розказує співзасновниця притулку Тетяна Нестерова, не вистачає. Власників для своїх нових підопічних зооволонтери поки не шукають. У пріоритеті, каже Тетяна, підлікувати, зробити щеплення та провести стерилізацію.
"Тобто на цей час, навіть якби до нас звернулися, щоб взяти, ми боїмося. Поки не заспокоїться, поки не закінчиться війна і не буде мир, ми поки тварин не віддаємо", — каже співзасновниця притулку "Кіт Бегемот".
Нагадаємо, за даними дослідженням Mars, у 20 країнах світу налічується понад 360 мільйонів бездомних котів і собак. В Україні нараховуються десятки тисяч безпритульних тварин, точна їх кількість залишається невідомою через відсутність єдиної системи обліку.
Так, лише один із найбільших притулків в Україні, "Сіріус", перед початком повномасштабної війни був домівкою для 3500 тварин. Зараз їх трохи менше, близько 3100. "Рубрика" розповідала, як обрати та доглядати тварину з притулку. Читайте докладніше в нашому матеріалі "Відкрите серце для нового друга".
Також повідомлялось, що в Ірпені у мікрорайоні Стоянка з'явиться унікальний котопарк — великий притулок для врятованих тварин.