Сирський: росіяни створили війська БпЛА, до 2030 року рф хоче залучити до 210 тисяч бійців
росія створила свої сили безпілотних систем. Ворог планує до 2030 року залучити до нового роду військ до 210 тисяч військовослужбовців рф.
Про це повідомляє Рубрика з посиланням на повідомлення головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського.
Головком провів традиційну щомісячну нараду щодо безпілотників, де підбили підсумки січня 2025 року.
Сирський наголосив на потребі вдосконалити взаємодію підрозділів сил безпілотних систем з частинами, а також заслухав звіти бригад та батальйонів.
Так, у січні 66% російської техніки було виведено з ладу саме в результаті роботи ударних дронів різних типів. Загалом за звітний місяць дрони уразили або знищили на 7% більше цілей, ніж у грудні.
Найбільша частка уражень (49%) припадає на FPV-дрони. Лідери за даним напрямком – підрозділи безпілотних систем:
- 46-ї аеромобільної,
- 3-ї штурмової,
- 80-ї десантно-штурмової бригад.
Сирському також доповіли про переформування полків у бригади, нарощення безпілотної складової у складі механізованих бригад, а також про новітні зразки комплексів РЕБ та їх сумісність із БпЛА.
Окрему увагу приділили доповіді J2 (розвідки) щодо формування росіянами нового роду сил – військ безпілотних систем.
"Ми знаємо про задуми противника та його конкретні плани, що передбачають до 2030 року 210 тисяч військовослужбовців військ БпС у 277 військових частинах і підрозділах", – зазначив головком ЗСУ.
Що відомо про українські Сили безпілотних систем
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський доручив Кабміну та Генштабу опрацювати питання щодо створення у структурі ЗСУ Сил безпілотних систем як окремого роду сил.
У ЗСУ зазначили, що формування такої структури у складі Збройних сил України дасть змогу поліпшити підготовку пілотів дронів та їхню ротацію на фронті.
Сили безпілотних систем були створені 7 травня. Кабінет міністрів підтримав проєкт указу Президента про створення цього роду військ. А 10 червня командувачем Сил безпілотних систем ЗСУ призначили полковника Вадима Сухаревського.
Символом нового роду військ стала ластівка, створена нейромережею. За задумом командування, ластівка є одним з найшанованіших символів в українській культурі, який означає звістку про перемогу.
Варто додати, що за час повномасштабної війни Україна суттєво наростила виробництво вітчизняних дронів. Українські компанії виробляють як звичайні коптери, так і розвідувальні та ударні безпілотники.
Так, був створений флот морських дронів, який знищує кораблі рф. Крім того, в Україні були створені далекобійні дрони, яким захисники атакують об'єкти на території росії. За словами керівника ГУР Міноборони Кирила Буданова, українські дрони можуть долати відстань до 1800 км.