В Україні створили телеграм-канал для працевлаштування людей з інвалідністю: для чого це рішення
Телеграм-канал, де розміщуватимуть вакансії для людей з інвалідністю, ініціювала перекладачка з жестової мови Ольга Буназів.
Про це повідомляє авторка ідеї у своєму Інстаграмі.
У чому проблема?
В Україні тисячі людей щодня постають перед труднощами у пошуку роботи, не через брак навичок чи бажання працювати, а через відсутність доступних умов та суспільних упереджень.
Яке рішення?
Ініційована кампанія демонструє, що люди з інвалідністю мають необхідні компетенції, мотивацію та прагнення бути частиною робочого процесу. Все, що їм потрібно – це рівні умови.
Як це працює?
Ольга представила у соцмережі відео, яке має привернути увагу суспільства до важливої соціальної проблеми – працевлаштування людей з інвалідністю.
У відео з анонсом телеграм-каналу показали чотири історії, коли люди з інвалідністю не можуть знайти роботу. Серед них:
- представник маломобільної групи,
- двоє людей з порушеннями слуху,
- жінка з вадами зору.
У ролику також знявся флорист-декоратор, засновник квіткового корнера "КВІТКАРНЯ Ю" Сергій Парфьонов, який, за словами Ольги, успішний приклад людини з інвалідністю, що знайшла справу свого життя.
Переглянути цей допис в Instagram
"Я втратив руку, але не втратив функціонал, адже заробляю мозком", наголошує ще один чоловік на відео.
Перекладачка з жестової мови пояснює, що робота — це не лише заробіток, а й спосіб реалізувати себе, стати незалежним, можливість піклуватися про сім'ю та робити внесок у суспільство.
"Не потрібно боятися брати людей з інвалідністю на роботу та не варто вирішувати за них, чи зможуть вони працювати", наголосила Буназів.
Що може зробити кожен?
- Подивитися відео та дізнатися більше про проблему;
- Поширити його, щоб якомога більше людей змінили своє ставлення;
- Долучитися до ініціативи та допомогти зробити цей світ без бар'єрів.
Нагадаємо, що парламент ухвалив закон, який фундаментально змінює механізми працевлаштування осіб з інвалідністю, забезпечуючи рівні умови для всіх роботодавців та нові можливості для самих працівників.
Також Анатолій Перков, маючи другу групу інвалідності, запустив сервіс для знайомств людей з інвалідністю. Свій "пет-проєкт" він розробляв, щоб підтримувати професійні навички під час пошуку роботи, ідея якого виникла з особистих потреб.