Умєров заявив про розгортання у бригадах ЗСУ на фронті роботизованих підрозділів
В Україні розгорнуть у складі бригад Збройних сил на фронті повноцінні роботизовані підрозділи з урахуванням досвіду застосування безпілотних наземних комплексів у війську.
Про це пише Рубрика, посилаючись на міністра оборони Рустема Умєрова у Facebook.
"Впроваджуємо у Силах оборони інноваційні технології для збереження наших воїнів. Міноборони запускає проєкт, що дозволить масштабувати застосування безпілотних наземних комплексів у війську.
Україна збільшує обсяги виробництва цих систем та розгортає повноцінні роботизовані підрозділи у складі бойових бригад Збройних Сил на лінії фронту", наголосив очільник оборонного відомства.
Міністр також розповів, що цей проєкт ґрунтується на досвіді випробувань, які проводилися з літа 2024 року у співпраці з військовослужбовцями.
- реалізовувати наступальні та оборонні операції;
- здійснювати логістичне забезпечення підрозділів;
- проводити евакуацію поранених з поля бою;
- мінувати та розміновувати території.
"Вкрай важливо, що основними постачальниками наземних роботизованих комплексів є провідні вітчизняні компанії. Українські виробники адаптували свої вироби до умов сучасної війни та рекомендацій бойових підрозділів Сил оборони", зазначив міністр оборони.
Очільник відомства також підкреслив, що продовжується перетворення Збройних сил України на сучасну армію, яка має технологічну перевагу над ворогом.
"Наша мета – створити військо, де інноваційні технології допомагають виконувати найнебезпечніші задачі, зберігаючи життя наших захисників", резюмував він.
Виробництво роботизованих комплексів в Україні
Як повідомлялось, Міноборони кодифікувало та дозволило для використання в Силах оборони безпілотного авіаційного комплексу "Щедрик" українського виробництва.
Також повідомлялось, унікальне повнопривідне багі "ГУРКІТ", аналогів якому немає, розробили у Львівському училищі комп'ютерних технологій та будівництва.
Ще чотири нові роботизовані розробки від учасників проєкту Brave1, які успішно пройшли кодифікацію за стандартами НАТО, зможуть працювати на передовій.
Окрім цього, нещодавно в Україні завершилися випробування дронів з оптоволоконним зв'язком.
Також повідомлялось, що українські розробники створили новий безпілотник WarDog, який може вести розвідку в умовах складних рельєфів та під дією ворожого РЕБ.