fbpx
Сьогодні
11:22 24 Січ 2025

Зеленська: фахівці програми ментального здоров'я пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти людині

Фахівці Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" пояснили, яку техніку застосувати, щоб допомогти сторонній людині у кризових ситуаціях.

Про це йдеться у Телеграм-каналі Олени Зеленської, передає Рубрика.

"Безпечно перейти дорогу нам допомагає світлофор. Він чітко сигналізує, як треба діяти: зупинитися на червоний, бути уважними на жовтий і почати рух на зелений. Сам по собі світлофор нас не захистить, але він інструмент, із яким ризики зменшуються", – йдеться у дописі.

Зазначається, що у кризових ситуаціях, коли людина може почуватися розгубленою й безпорадною, таким ментальним "світлофором" стане техніка "Стій – думай – дій" з "Аптечки психологічної самодопомоги", створеної в межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?".

Фахівці програми пояснили, як застосувати цю техніку, коли треба допомогти сторонній людині:

  • Червоний – "Стій". Слід попросити людину зупинитися, перевести подих і записати проблеми, що її непокоять, а потім обрати лише одну – не глобальну, а ту, з якою можна впоратись.
  • Жовтий – "Думай". Далі слід запропонувати співрозмовнику придумати кілька способів розв'язання цієї проблеми. Що більше, то краще. Ось додаткові запитання, які допоможуть знайти потрібні варіанти: Як ви діяли в таких випадках раніше?; До кого з близьких або друзів можна звернутися по допомогу?; Чи були в знайомих подібні проблеми та як їх розв'язували?;️ У кожного способу є "плюси" й "мінуси". Які саме?
  • Зелений – "Дій". Зрештою людина має обрати одне з рішень, безпечне для неї та інших. Визначитися буде легше, якщо розбити розв'язання проблеми на кроки або ж повернутися до вже складеного списку та спробувати щось інше.

Фахівці підкреслили, що найкращий спосіб підтримати в складній ситуації – це показати людині, що вона здатна контролювати своє життя та допомогти собі сама.

Поради, як подбати про емоційну стійкість, слід шукати в "Аптечці", яку легко всюди брати із собою. Наприклад, її можна завантажити у pdf-форматі в смартфон чи ноутбук.

"Аптечка психологічної самодопомоги" підготовлена на основі матеріалів Всесвітньої організації охорони здоров'я та "Довідника безбар'єрності" за експертної підтримки Інституту психічного здоров'я Українського католицького університету.

Нагадаємо, Олена Зеленська, підбиваючи підсумки роботи Всеукраїнської програми ментального здоров'я "Ти як?" за цей рік, повідомила, що 114 тисяч медиків, серед яких – сімейні лікарі, терапевти та педіатри, пройшли навчання з ментальної допомоги.

А у Міністерстві охорони здоров'я повідомили, що українці в 2024 році почали втричі частіше звертатися до сімейних лікарів з питань психічного здоров'я.

Нагадаємо, у Києві запрацював новий інтерактивний простір "Теплі зв'язки". Мистецький проєкт пропонує відвідувачам загорнутися в різнокольорові кокони, полежати на м'якій ковдрі, приміряти шубу з іграшок, розмалювати на стіні історії боротьби українців, послухати звуки міста — і так відчути тепло, знайти спокій та відновлення в умовах війни. "Рубрика" побувала на відкритті простору й розповідає про нього детальніше.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: