Перша жінка-машиністка електропоїзда закінчує навчання у Київському метро
Стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро готується Катерина Єсипчук: вона завершує навчання.
Про це йдеться в сюжеті Вікна СТБ для телемарафону Єдині новини.
Нещодавно Рубрика писала, що у Київському метрополітені триває підготовка нових машиністів і машиністок. Наразі слухачі завершують 17-тижневий курс теоретичного навчання й переходять до практичної частини.
Попереду — 11 тижнів практики, що включатиме роботу в реальних умовах:
- видачу рухомого складу з депо,
- маневрування в оборотних тупиках,
- виконання завдань на лінії.
Курси ж стартували у вересні. Тоді у групу зарахували 25 осіб, серед яких було чотири жінки. На початку січня повідомляли, що у групі навчаються 15 студентів, серед них – дві майбутні машиністки.
Однак, на сьогодні лише Катерина змогла продовжити навчання — інші дівчата залишили курси через складнощі із графіком, іспитами або рівнем зарплати.
Зараз на курсах залишилося 13 студентів. Вони отримують стипендію в розмірі 8 тисяч гривень щомісяця та проходять інтенсивне навчання, що включає теорію й практику.
Щодня студенти слухають лекції по чотири заняття п'ять разів на тиждень. Практична частина відбувається в тунелях метро — під наглядом досвідчених інструкторів студенти вчаться керувати поїздом.
"Машиніст працює один у тунелі. У критичній ситуації допомогти може тільки власна підготовка та витримка", — пояснює один із викладачів.
Катерина зізнається, що іноді стикається з упередженнями з боку колег. Однак її це не лякає.
"Дехто вважає, що жінкам тут не місце. Але, вибачте, доведеться звільнити місце. Ми можемо керувати поїздом так само як і чоловіки. Наші руки й ноги працюють не гірше",— впевнено каже вона.
Нагадаємо, що у метрополітені в Харкові, уперше в історії підземки, на посаді машиніста поїзда працює жінка. Ім'я машиністки — Анастасія Мазуркова. Їй 25 років, а в метро пішла працювати по завершенню навчання у Національному технічному університеті "Харківський політехнічний інститут".
Раніше повідомлялось, що Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України та Представництво ООН Жінки в Україні домовились про реалізацію проєкту із навчання жінок-водійок у сфері перевезень пасажирів автобусами.
Також міністерство інфраструктури розробляє загальнонаціональну програму навчання жінок водінню великогабаритного транспорту.