fbpx
Сьогодні
22:42 21 Січ 2025

В Україні з початку війни зафіксовано понад 7 тисяч екологічних злочинів росії, – Міндовкілля

Жовтень 2023 року, колишнє Каховське водосховище з території НПП Кам’янська Січ. Фото: ГО “Екологія.Право.Людина”

російська федерація від початку повномасштабного вторгнення скоїла в Україні понад 7 тисяч екологічних злочинів, збитки від яких перевищують €72,9 мільярда.

Про це заявила заступниця міністра захисту довкілля та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Ольга Юхимчук на зустрічі з представниками Міністерства закордонних справ Італії у Римі, пише Рубрика, посилаючись на Міндовкілля.

"…В Україні вже зафіксовані понад сім тисячекологічнихзлочинів росії з початку повномасштабного вторгнення. Збитки перевищують €72,9 мільярда – це забруднення земель і ґрунтів, шкода, завдана природно-заповідному фонду та охоронюваним екосистемам, забруднення повітря, водних об'єктів і морів, а також вплив війни на кліматичні зміни", – зазначила Ольга Юхимчук.

Заступниця міністра наголосила, що дані про екологічні збитки стануть основою для подальшого зеленого відновлення України. За її словами наразі Міндовкілля працює над рамковим законом «Про основи зеленого відновлення», який визначатиме ключові принципи та підходи до сталого відновлення країни та враховуватиме європейські стандарти.

візиту до Риму заступник Міністра захисту довкілля

Фото: Міндовкілля

Також Міндовкілля спільно з італійською стороною напрацьовують перелік підготовчих заходів до Конференції з відновлення, запланованої на 10-11 липня в Італії. На цій зустрічі будуть визначені наступні кроки щодо співпраці в межах реалізації кліматичних проєктів в Україні, підтримки процесу вступу України до ЄС.

"Італійська сторона запевнила у своїй підтримці євроінтеграційного шляху України та наголосила на готовності надавати технічну та експертну допомогу для пришвидшення руху України до ЄС", – зазначають у Міндовкілля.

У Римі Юхимчук також провела зустріч із представниками WWF в Італії. Серед обговорених питань – важливість екологічного порядку денного URC2025 та участі неурядових громадських організацій у підготовці до проведення Конференції. Серед потенційних напрямів співпраці, окреслених під час зустрічі:

  • захист біорізноманіття в розрізі зеленого відновлення громад,
  • створення зелених робочих місць для ветеранів тощо.

Своєю чергою заступниця міністра з питань довкілля та енергетичної безпеки Італії Ваннія Гава на зустрічі з Юхимчук запевнила, що офіційний Рим рішуче налаштований щодо відновлення України.

«Меморандум про взаєморозуміння є ключовим інструментом для сталої екологічної реконструкції. Його реалізація переходить сьогодні у фазу імплементації, запускаючи такі пріоритетні проєкти, як модернізація системи моніторингу якості повітря», – цитує Гаву пресслужба італійського міністерства.

Як повідомлялося, 10-11 липня 2025 року в Римі пройде Конференція з питань відновлення України. У ній візьмуть участь глави держав і урядів із 77 країн – загалом очікується близько 1800 учасників. Це вже четверта Конференція, присвячена відновленню України. Попередні проходили у Лугано (Швейцарія), Лондоні (Велика Британія) та Берліні (Німеччина).

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: