fbpx
Сьогодні
фото 19:46 21 Січ 2025

Український ветеран після ампутації руки підкорив найвищу гору Африки та потрапив до Національного реєстру рекордів

Фото: Укрінформ

Український ветеран 25-річний Степан Коробкін після ампутації правої руки зійшов на Кіліманджаро – найвищу гору Африки.

Про це розповів сам ветеран і група з організації цього сходження на пресконференції в Укрінформі на тему: «Кіліманджаро після ампутації: як ветеран війни підкорив найвищу гору Африки», пише Рубрика.

Подія має надихнути ветеранську спільноту на життєву активність та активізувати її повернення до мирного життя, пояснив задум ветеран ЗСУ Степан Коробкін.

"Це було для того, щоб довести, що люди з ампутаціями можуть рухатися далі, це не кінець життя. Щоб надихнути людей рухатися вперед, не залишатися на одному місці й деградувати. Треба рухатися й чимось займатися. Тому що людина без хобі просто вмирає. Я, наприклад, також займаюся футболом, я воротар", – розповів він.

Український ветеран після ампутації руки підкорив найвищу гору Африки

Фото: Укрінформ

Разом із ветераном Степаном Коробкіним, який пережив ампутацію та 32 операції, сходження на Кіліманджаро здійснила Тетяна Яловчак – перша українка-рекордсменка, яка підкорила Еверест та сім найвищих вершин на всіх континентах, а тепер реалізувала проєкт, що об'єднав адаптацію та мотивацію через підкорення гір.

"Цим сходженням ми хотіли привернути увагу нашого суспільства й мотивувати наших військових і цивільних, які мають ампутації під час війни. І якщо я, наприклад, не можу сказати хлопцям, у яких немає рук чи ніг — встань і йди, то Степан може, бо він це зробив. Завдяки нашому прикладу з'явиться багато людей, які це будуть наслідувати", – впевнена Яловчак.

Український ветеран після ампутації руки підкорив найвищу гору Африки

Фото: Укрінформ

Керівник та засновник БО БФ «Центр складного ендопротезування, остеоінтеграції та біоніки», керівник реабілітаційного центру «Титанові» В'ячеслав Запорожець переконаний, що спортивні активності є найефективнішим способом повернення ветеранів до мирного життя.

"У процесі реабілітації й протезування активності та спорт займають 30%. У нашій реабілітаційній програмі є ветерани, які втратили дві чи навіть три кінцівки, і ми їм доводимо, що вони не є каліками. У нас є хлопці з подвійною ампутацією, які вже займаються гірськолижним спортом, баскетболом чи футболом на візках – це приклад незламності. Нам треба соціалізувати й повертати ветеранів до активного життя. Приклад Степана на це дуже надихає", – наголосив Запорожець.

Український ветеран після ампутації руки підкорив найвищу гору Африки

Фото: Укрінформ

Під час заходу оголосили, що сходження ветерана ЗСУ з інвалідністю Степана Коробкіна на одну з найвищих гір у світі Кіліманджаро потрапив до Національного реєстру рекордів України.

"Ми дуже раді оголосити сьогодні нове досягнення й рекорд України — ветеран з ампутованою рукою при сходженні на гору Кіліманджаро досягнув максимальної висоти 5756 метрів", – оголосив експерт Національного реєстру рекордів України Віталій Зорін та вручивши ветерану відповідний сертифікат.

Степан Коробкін народився 24 листопада 1999 року в місті Мирноград Донецької області, навчався у Краматорську. Після закінчення ПТУ отримав спеціальність будівельника. У листопаді 2021 року був мобілізований за контрактом в АТО, служив у штурмовій мінометній батареї. Під час повномасштабного вторгнення брав участь у захисті України. Перші поранення отримав у червні 2022 року, після чого повернувся на фронт. У червні 2023 року, після важкого артобстрілу, зазнав важких поранень і втратив праву руку.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: