fbpx
Сьогодні
15:57 22 Січ 2025

10 тисяч поранених вже перевіз евакуаційний автобус "Австрійка", названий на честь загиблої госпітальєрки

Фото: Фейсбук / Яна Зінкевич

Екіпажі евакуаційного автобуса "Австрійка", названого на честь загиблої бойової медикині Наталії Яцун (Фраушер), досягли важливого рубежу — вони перевезли 10 тисяч поранених військових.

Про це повідомляє командир Медичного добровольчого батальйону "Госпітальєри" Яна Зінкевич у Фейсбуці, інформує Рубрика.

Як зазначають, автобус, обладнаний для транспортування та стабілізації пацієнтів з пораненнями різного ступеня тяжкості, став невід'ємною частиною роботи Медичного добровольчого батальйону "Госпітальєри".

"Екіпажі нашої "Австрійки" перевезли свого десятитисячного пацієнта", наголосила у дописі Яна Зінкевич.

Зауважимо, що екіпаж реанімаційного автобуса "Австрійка" працює в Донецькій області та в інших регіонах вздовж лінії фронту.

Він розрахований на шість лежачих та чотири сидячих місця. В складних умовах доводиться брати й більше поранених.

Автобус повністю оснащений для якісної евакуації поранених. Завдяки спеціальному обладнанню забезпечується стабілізація стану бійців під час транспортування.

"В нас є три кисневі точки, обладнані високопотоковим киснем. Три точки, які обладнані концентраторами. Монітори пацієнта, підігрівачі для інфузій, інфузомати. УЗД-датчики, гемоглобінметр, але це все не головне. Головне — це люди. Річ у тому, що будь-яке, навіть найсучасніше обладнання неефективне, якщо немає мотивованих людей", розповідав Суспільному Донбас у червні минулого року командир екіпажу батальйону "Госпітальєри" Олексій.

Функціонування "Австрійки" забезпечується виключно завдяки благодійним внескам, що підкреслює важливість об'єднання зусиль громадян для підтримки ЗСУ.

"Робота екіпажів "Австрійки" – черговий доказ того, що не буває маленьких донатів. Ми лагодимо й заправляємо цей реанімобус та постійно, без вихідних робимо виїзди теренами України. Поки ви читаєте цей пост, "Австрійка" здійснює свій черговий виклик", наголосила Зінкевич.
Нагадаємо, що українські винахідники кластера Brave1 розробили евакуаційну платформу на дистанційному керуванні FoxTac, яка може вивозити поранених військових з поля бою. Транспортер успішно пройшов попередні випробування та знаходиться на етапі кодифікації.

Також компанія-перевізник "Укрзалізниця" за останні два роки вже переобладнала 68 вагонів для потреб медичної евакуації, яку виконують залізничники.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: