fbpx
Сьогодні
17:59 19 Січ 2025

Полтавський краєзнавчий музей оцифрував близько трьох тисяч унікальних артефактів

Фото із сайту: visitpoltava.com

Близько трьох тисяч унікальних артефактів у форматах 2D та 3D оцифрували в Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського.

Про це повідомила Полтавська ОВА, інформує Рубрика.

"Нині колекція музею становить 228 тисяч предметів державної частини Музейного фонду України. Попри значні експозиційні площі, численні виставки, лише близько 20% музейних скарбів можуть бути доступними для відвідувачів. Наразі оцифровані близько трьох тисяч унікальних артефактів у форматах 2D та 3D.

Це сприяє долученню нашого зібрання до міжнародних інтернет-ресурсів, серед яких і новостворений реєстр Музейного фонду України", – йдеться у повідомленні.

Фото: poda.gov.ua

Робота з оцифрування колекційного зібрання у Полтавському краєзнавчому музеї імені Василя Кричевського розпочалася у 2022 році.

Шляхом оцифрування рухомих пам'яток відбувається:

  • розширення можливостей для роботи науковців,
  • наповнення цікавими матеріалами музейного сайту, сторінок у популярних соцмережах,
  • активна презентація закладу міжнародній спільноті.

Полтавська ОВА сприяла забезпеченню закладу якісною комп'ютерною технікою, професійним обладнанням для фотолабораторії.

Нагадаємо, музей Романа Шухевича, що знаходиться в обласному центрі Львові та який зруйнували ворожі дрони, оцифрували.

На 3D-мапі можна побачити, у якому стані будівля зараз.

Також у 2021 році команда Skeiron оцифрувала музей Шухевича. Завдяки 3D-моделі можна побачити вигляд будівлі до руйнування. Переглянути, яким був музей можна за посиланням.

Музей Романа Шухевича та будівля університету в Дублянах, де колись вчився Степан Бандера, були пошкоджені унаслідок російського обстрілу 1 січня 2024 року.

Також повідомлялось, що евакуйовані рукописи Леся Курбаса, Миколи Хвильового та Івана Дніпровського оцифровують в державному історико-культурному заповіднику "Тустань".

Як повідомлялось, у Збройних Силах створили підрозділ, який захищатиме культурну спадщину України під час війни.

Як зауважили у Генштабі, створення підрозділу є частиною імплементації положень статті 7 другої частини Гаазької конвенції, яка зобов'язує держави забезпечувати збереження культурних об'єктів навіть у надзвичайних обставинах.

Так 11 грудня під час 19-го засідання Комітету із захисту культурних цінностей у разі збройного конфлікту, що проходило в штаб-квартирі ЮНЕСКО в Парижі, Національному історико-меморіальному заповіднику "Бабин Яр" та Одеському літературному музею було надано статус посиленого захисту відповідно до Гаазької конвенції 1954 року та її Другого протоколу 1999 року.

Рубрика:
Технології

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: