МОЗ: Україна отримає від GAVI всі вакцини за Національним календарем щеплень
Україна в 2025 році отримає в межах механізму GAVI, в якості гуманітарної допомоги, вакцини для проведення рутинних профілактичних щеплень за Національним календарем щеплень.
Про це в інтервʼю Укрінформу розповів заступник міністра охорони здоровʼя, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін, передає Рубрика.
"У 2025 році, за рахунок угоди з механізмом GAVI, ми маємо гуманітарну поставку вакцин всього Національного календаря щеплень.
Тому вакцини у 2025 році, які використовуються в країні, плануються до постачання і будуть поставлені в країну в рамках гуманітарної допомоги. Це всі календарні вакцини, які країна використовує впродовж року", – зазначив заступник міністра.
Як додав Кузін, постачання вакцини відбудеться в межах спеціальної програми GAVI для країн, які перебувають у надзвичайній ситуації.
Він наголосив, що ці вакцини прекваліфіковані ВООЗ, термін їх придатності максимально можливий – три роки.
Такі самі вакцини використовуються в Україні і зараз, буде лише змінений механізм їх постачання – за рахунок гуманітарної допомоги, а не лише державних закупівель.
Довідка
Міністерство охорони здоровʼя ініціювало зміни в Національному календарі щеплень, зокрема:
- пропонується ввести з 1 січня 2026 року в календар щеплень вакцинацію від ВПЛ дівчат віком 12-13 років,
- внести зміни в графік вакцинації від гепатиту В.
Також перейти на використання мультикомпонентних вакцин, які дозволяють за один сеанс зробити щеплення від кількох інфекційних захворювань. Зокрема, це:
- кашлюк,
- дифтерія,
- правець,
- гепатит В,
- гемофільна інфекція.
Окрім того, пропонується робити щеплення від туберкульозу в перші 24 години життя дитини.
Нагадаємо, ЮНІСЕФ цього літа передав Україні 60 тисяч доз комбінованої вакцини ПЕНТА-Hib, яка захищає дітей одразу від п'яти захворювань.
ПЕНТА-Hib — комбінована вакцина для профілактики у дітей першого року життя дифтерії, правця, кашлюка, гепатиту В та гемофільної інфекції типу b (ХІБ) (з цільноклітинним кашлюковим компонентом).
У МОЗ зазначають, ці захворювання можуть бути смертельно небезпечними, тому вакцинація проти них входить в Національних календар щеплень та є безоплатною для населення.
Безоплатні щеплення можна зробити в державних медичних закладах або приватних клініках, які уклали угоду з Національною службою здоров'я.
Також повідомлялось, що Міністерство охорони здоровʼя випустило оновлені рекомендації щодо вакцинації населення проти COVID-19, які відповідають останнім рекомендаціям Всесвітньої організації охорони здоров'я.