Українська оборонна промисловість минулого року виготовила для ЗСУ понад 30 000 дронів-бомбардувальників
Українська оборонна промисловість за минулий рік виготовила понад 30 тисяч дронів-бомбардувальників, які активно застосовуються для виконання ударних задач Силами оборони.
Про це повідомив міністр стратегічних галузей промисловості Герман Сметанін під час нещодавнього візиту до України прем'єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера.
"Вороги називають їх на один манер — "Баба Яга", оскільки ці дрони справді стали для них нічним кошмаром. Працюючи здебільшого в нічний час, вони завдають болючих ударів по техніці й особовому складу ворога.
Дронів-бомберів в Україні вже десятки, і протягом минулого року було виготовлено понад 30 тисяч одиниць", — зазначив Сметанін.
Очільник українського відомства зауважив, що, окрім прямих ударних задач, важкі дрони ефективні у дистанційному мінуванні.
Також їх використовують як ефективний засіб доставки боєприпасів, ліків, води та їжі там, де по землі дістатися неможливо.
Нагадаємо, що 16 січня президент Володимир Зеленський під час зустрічі з прем'єр-міністром Великої Британії Кіром Стармером оголосив про намір України збільшити обсяги виробництва в окремих галузях військово-промислового комплексу.
Окрім того, британський урядовець разом із Главою держави оглянув зразки українських безпілотників, серед яких:
- розвідувальний дрон "Гор",
- двомоторний бомбардувальник Avenger,
- мультироторні коптери-бомбардувальники,
- важкий октокоптер R-34 з невідомим боєприпасом, який за своїм зовнішнім виглядом схожий на коригований боєприпас.
За словами Сметаніна, продемонстровані дрони включають не лише серійні розробки, а й нові моделі з удосконаленнями, які роблять їх ще ефективнішими на полі бою.
Як пише Мілітарний, на відміну від поширених у війську вітчизняних вільнопадаючих снарядів для БпЛА, снаряд у важкого октокоптера R-34 має складний корпус з аеродинамічними поверхнями для маневрування. Не виключено, що він може використовувати технологію наведення за лазерним променем або ж оптичну систему захоплення цілей на основі алгоритмів "машинного зору".
Важкий безпілотник оснащений напрямними для чотирьох боєприпасів, однак, судячи з габаритів продемонстрованого снаряду, реальний боєкомплект дрона буде меншим.
Раніше російські військові вже повідомляли про застосування українськими військовими дронів-бомбардувальників з бомбами із лазерним наведенням.
Один із таких коптерів був збитий на початку серпня 2024 року. Разом із дроном було виявлено коригований снаряд з оптичним модулем у носовій частині та хвостовими аеродинамічними кермами.
На корпусі уламково-фугасного боєприпасу було нанесене маркування БК-3ОФ та заводський номер, що може свідчити про серійне виробництво. Про його призначення, окрім самої назви, свідчить також насічка на корпусі, що впливає на формування уламків однакового розміру.
Нагадаємо, що в Україні учасники кластера Brave1 розробили унікальний багаторазовий дрон-бомбер з назвою Hummel, що може подолати відстань до 20 км.