fbpx
Сьогодні
11:57 16 Січ 2025

Стійкість електричних мікромереж: Міноборони долучається до проєкту НАТО

Фото: З відкритих джерел

Міністерство оборони долучається до проєкту НАТО щодо розробки технологій, націлених на забезпечення надійної роботи невеликих електромереж з використанням відновлюваних джерел енергії.

Про це повідомляє Міноборони, передає Рубрика.

Дослідження відбуватимуться в межах проєкту Milgrid – військової ініціативи стійкості мікромережі, яка реалізується в рамках програми НАТО "Наука заради миру та безпеки" (SPS).

Участь у ньому візьме один з вищих військових навчальних закладів системи Міноборони України.

Заступник міністра оборони, бригадний генерал юстиції Сергій Мельник зазначив, що застосування відновлюваних джерел енергії у роботі невеликих електромереж посилить стабільність живлення необхідного обладнання в умовах бойових дій.

"Україна спільно з НАТО долучиться до розробки цих технологій та випробувань. У разі доведення ефективності досліджень їх інтегрують у систему функціонування Сил оборони України", – сказав Мельник.

Міноборони сприятиме визначенню потреб та розгортанню мікромереж, проведе її тестування за визначеними сценаріями та направить результати учасникам проєкту.

"Робота в цьому напрямку посилить співпрацю між членами НАТО та Україною у сфері оборонних досліджень та розробок. Спільно ми можемо ефективно протидіяти загрозам безпеці наших країн.

Крім того, універсальність цих досліджень допоможе при ліквідації стихійного лиха, наслідків атак на цивільну інфраструктуру, загалом, де необхідна робота резервного джерела живлення для критично важливого обладнання", – наголосив заступник міністра.

У рамках проєкту передбачено обмін інформацією між країнами – учасницями ініціативи. Фінансування відбуватиметься коштом гранту від Північноатлантичного альянсу.

Програма SPS об'єднує вчених України та країн НАТО і Євросоюзу, які спільно вирішують питання безпеки за допомогою наукового співробітництва.

Нагадаємо, новий центр НАТО у Німеччині, який займається допомогою Україні, може запрацювати найближчим часом. Роботу хочуть запустити до кінця цього року.

Також було вирішено створити Спільний центру аналізу, підготовки та навчання Україна-НАТО (JATEC) — важливого стовпа практичної співпраці, щоб визначити та застосувати уроки війни Росії проти України та підвищити оперативну сумісність України з НАТО.

Як повідомлялось, частка українців, які підтримують вступ України до НАТО, якщо частина територій залишиться окупованою, зросла до 47%. Для порівняння, півтора року тому цю ідею підтримували лише 33%.

Окрім того, близько 70% громадян України погоджуються вступити до НАТО за прикладом Німеччини, західна частина якої вступила до Альянсу на 40 років раніше за східну.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: