fbpx
Сьогодні
Фото 10:59 16 Січ 2025

У Києві в музеї Івана Гончара на завершення новорічно-різдвяних свят організували розколяду

У столиці 12 січня в музеї Гончара провели розколяду — розмаїте обрядодійство на завершення святок. Організатори цього благодійного заходу збирали гроші на підтримку українських захисників.

Про це повідомляє Суспільне, передає Рубрика.

Коляда

"Розколяда — це така своєрідна крапка, коли ми завершуємо цикл зимових наспівів, мелодій, пісень таким помпезним святом. Сьогодні — це різні гурти, різні традиції, і це підтримка збору на наше військо.

Тому наша розколяда — апогей зимового періоду, коли ми в останній раз співаємо коляду і переходимо далі на весняні співи", — розповіла учасниця гурту "Євшан зілля" Катерина.

Різдвяний вертеп

Вертеп

Учасниця благодійної розколяди Марина розповіла, що прийшла разом з дітьми. За її словами, сім'єю завжди намагаються відвідувати різноманітні заходи, де популяризують українські традиції.

Хлопці у вертепі

Вертеп різдвяний

"Якщо я бачу подію, яка проходить у Києві, і, по-перше, є благодійною, а, по-друге, прославляє українські традиції, це просто формула успіху, це подія, яку ми маємо відвідати, тому ми сьогодні тут…Разом з дітьми ми обійшли, прочитали вже всі витинанки, всі павуки.

Ми в цьому році вперше самі робили павука, і дівчата сказали, мама, треба тепер ось такі тепер робити", — сказала Марина.

Жінки

Цьогоріч організатори вирішили підтримати збір спільноти Артіль на засоби такмеду.

Колядка

слухачі

Тож вхід на свято розколяди був за донат і за попередньою реєстрацією. Для дітей, військових та ветеранів — вхід вільний.

Коляда

слухачі

У музеї на заході побував фотокореспондент "Рубрики" Микола Тимченко.

Нагадаємо, що Zagoriy Foundation випустив третій путівник серії "Витоки", присвячений українським зимовим святам і звичаям. Путівник, який отримав назву "Витоки. Зимовий цикл", націлений на інтеграцію автентичних традицій у корпоративну культуру.

Як писала "Рубрика", Новий рік — це час чарівництва, подарунків та сімейних свят. Однак, святкування часто супроводжується великою кількістю сміття та зайвими витратами. Про кілька простих порад від Let's do it Ukraine, як організувати ековідповідальний Новий рік читайте в нашому матеріалі "Ековідповідальний Новий рік: святкуємо зі свідомістю".

Зазначимо, що на українських тимчасово окупованих територіях у дошкільних установах та освітніх закладах так звані "адміністрації" отримали з російської федерації вказівку про заборону Святого Миколая. Окрім цього запроваджено повне табу на колядки та вертепи.

Рубрика:
Події

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: