Земельний скандал у ботсаду Гришка: керівництво установи обіцяє розірвати угоду з інвестором
Про це сьогодні, 14 січня, під час брифінгу повідомила директорка ботсаду Наталія Заіменко, пише Рубрика, посилаючись на Суспільне.
За її словами, керівництво ботсаду готові оприлюднити договір в якому, як вона запевняє, не йдеться про виділення землі під забудову. Утім поки не може цього зробити через те, що документ є конфіденційним. Ботсад звернувся до інвестора з листом, щоб той дозволив оприлюднити угоду.
Окрім того, Наталія Заіменко сказала, що договір "можна вважати таким, який не відбувся".
"Інвестор мав після 12 місяців після підписання договору надати інформацію, які саме об'єкти будуть підлягати реконструкції. Такої інформації нам не було надано. Додаткової угоди не було. Інвестор мав надати нам проектну документацію, яку ми теж не бачили. Тому ми вважаємо, що цей договір, відповідно до чинного законодавства, вважається таким, що не відбувся. І постановою президії НАН цей договір буде розриватися", — зазначила Заіменко.
Вона наголосила, що на території ботанічного саду нічого не планували будувати. В договорі з інвестором йшлося виключно про реконструкцію, зокрема, першого корпусу, в якому планували розмістити банк насіннєвого фонду, адміністративного корпусу, гуртожитку, а також гаражних приміщень.
"Один корпус у нас взагалі без даху, інший у нас в аварійному стані, там ситуація критична. Головне — пошук інвесторів, щоб ми могли реалізувати певні сподівання на банк насіння. Сподівалися, що інвестор залучить міжнародні організації, які дозволять нам виконати певний об'єм робіт, в першу чергу зосередитися на створенні насіннєвого банку. Інвестору планувалося надати частину приміщень під оренду, під офісні приміщення", — сказала директорка ботсаду імені Гришка.
Що передувало?
Державна аудиторська служба виявила порушення у фінансовій діяльності Національного ботанічного саду імені Миколи Гришка за підсумками аудиту виконання бюджетних програм Національною академією наук України та її установами.
Як зазначає орган, усупереч прямій законодавчій забороні земельна ділянка ботсаду стала предметом інвестиційної угоди. Вона передбачає зведення житлових та нежитлових будівель, частку в яких мав отримати ботсад.
На тлі цього столична влада звернулася до уряду, щоб унеможливити забудову ботанічного саду.
Сам ботсад заперечив висновки Держаудитслужби. Там це вважають «інформаційним вкидом» та пояснюють, що угоду уклали ще у 2018 році для впорядкування господарської зони.
Прокурори Спеціалізованої екологічної прокуратури Офісу Генпрокурора розпочали перевірку законності укладення інвестиційної угоди та намірів здійснити забудову заповідних земель Національного ботанічного саду імені М. М. Гришка у Києві.